Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie Jakie obiektywy do D7000 ?

    Witam.

    Z racji, że to mój pierwszy post chciałbym wszystkich serdecznie powitać i od razu powiedzieć, że jestem jakby to ująć przesiadkowiczem ? Wcześniej Canon, potem Pentax, ale o tym będzie troszkę niżej.
    Mam nadzieję, że nie zostanę zjedzony już na dzień dobry, ale podkreślam, że dopiero się uczę, a i jak już wspomniałem Nikon to dla mnie nowość w rękach (chociaż pierwszym aparatem miał być Nikon, ale padło na Canona)ale co się odwlecze ....
    Co do forum to muszę przyznać, że zatkało mnie, bo robi ogromne wrażenie !
    Zatem witajcie wszyscy !


    Zacznę może od tego, że swoje juz wyczytałem po forach i ilu ludzi tyle opinii, jednak dobór obiektywów to troszkę jakby indywidualna sprawa, bo każdy potrzebuje ich do innego rodzaju fotografii.
    Pod jakim kątem szukam obiektywu?
    Przede wszystkim by wyskoczyć z jakąś modelką czy modelem na sesję(tylko plener),czasem pojawi się okazja wesela czy innej takiej imprezy okolicznościowej.
    Robię też dużo zdjęć rocznej córce oraz chciałbym spróbować swoich sił w makro. Oczywiście jakaś architektura czy widoczek jak najbardziej, ale tu bez ciśnienia.

    Kiedyś używałem Canona 500D plus Canon 70-300 mm i w zasadzie byłem zadowolony, poza chwilami gdy wyjściowe 70 mm było za dużą ogniskową.
    Po czasie przesiałem się na Pentax K-50 z 18-55 mm i 50-200 mm oba kitowe, ale po roku postanowiłem sprzedać Pentaxa gdyż nie ogarniałem go.
    Miałem zakupić Canona 60D bądz 7D, ale ostatecznie po tygodniach dylematów czytania testów itd postawiłem na Nikona D7K i jestem zadowolony, bo nawet z kitowym 18-105 mm robi świetne zdjęcia.
    Wraz z kitowym 18-105 zakupiłem Nikora 35mm 1.8 G ale wymieniłem te dwa szkła na Sigma 24-70 mm f/2.8 EX DG Macro. Obiektyw ogólnie bajka, ale potrafi strasznie mydlić i tutaj pojawiają się obawy,
    gdy wyskoczę na jakąś sesję i będzie takie mydło to chyba się wścieknę. Mam możliwość wymiany tego obiektywu tylko teraz dylemat.
    Wrócić do kitowego plus te 35 mm 1.8 G ? A może kitowe 18-105 mm plus np.Nikon Micro-Nikkor 55mm F/2.8 AiS ?
    Inna opcja to 18-105 mm plus Tamron AF SP Macro (1:1) 90mm F2.8 albo Tamron AF SP Macro 90mm F2.8 Di 1:1 + AF Motor f ?
    Może po prostu Nikkor 18-200 mm ? Ale tutaj nie będzie opcji makro.

    Ogólnie mogę wybrać coś z tych tutaj, cena do 360 euro http://stores.ebay.de/camerafoxx/Len...=nikon&_fsub=5

    W głowie mam już taką sieczkę od tych szkieł, że postanowiłem zwrócić się o pomoc, do Was Panie i Panowie

    Jeżeli będzie to pomocne, to podeślę kilka zdjęć mojego autorstwa, byście mogli ocenić hmm " mój styl" nie wiem, jak to dobitnie ująć, ale zapewne wiecie o co mi chodzi.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez ThoreWhiteWolf ; 16-05-2016 o 22:28

  2. #2

    Domyślnie

    Jak chcesz robić plenery, to opcja z kitami i innymi ciemnymi zoomami odpada na starcie.

    To co tam mają, to w większości stare i nie specjalnie dobre obiektywy, w dodatku drogo. W podanej cenie nie ma nic wartego uwagi.
    Najlepszym wyjściem będzie pozbycie się tej Sigmy 24-70 i kupienie np. Sigmy 17-50/2.8.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Po co Ci obiektyw który mydli? Chyba nagle nie przestanie? Poza tym 24-70 to dziwny zakres na DX, będzie brakowało szerokości. Makro w zoomie to marketing, popatrz jaka jest skala odwzorowania.
    Możesz wybrać z listy Sigmę 17-50mm f2.8 EX DC OS i to będzie najlepsza opcja, nie tylko z tej listy.
    Do tego trochę dłuższe makro, Tamron 90 będzie ok, to już wedle potrzeb. Ciekawy jest też Tamron SP AF 60mm F/2 jako portretówka, ale może rozsądniej wybrać coś dłuższego.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Ps. S17-50 to używana? W Polsce nowa kosztuje 1540zł, z 5-co letnią gwarancją po zarejestrowaniu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jak chcesz robić plenery, to opcja z kitami i innymi ciemnymi zoomami odpada na starcie.

    To co tam mają, to w większości stare i nie specjalnie dobre obiektywy, w dodatku drogo. W podanej cenie nie ma nic wartego uwagi.
    Najlepszym wyjściem będzie pozbycie się tej Sigmy 24-70 i kupienie np. Sigmy 17-50/2.8.
    Tak ceny za specjalne nie są, ale obniża je bo np ten kitowy 18-105 cena 180 e bodajże, a 30 e mi zjechał.
    Aparat też tak kupiłem cena na ebayu 460e była podana bodajże, a wymieniłem K-50 z dwoma kitowymi na tego Nikona i jak się okazuje miał tylko 1033 zdjęcia zrobione
    w momencie sprawdzania go, z czego około 80 ja zrobiłem.
    Hmm to może wziąć 18-105 z powrotem, dostanę do kieszeni około 170 e z rozliczeń tam i z innego zródła zakupić coś innego ?

    A ta Sigma w zasadzie nie mydli za każdym razem a przyznam, że potrafi zajefajny obrazek strzelić. A Sigma 17-70 mm 2.8-4 ?
    Chyba, że jeszcze inna opcja wziąć wspomnianego już kita i 170 euro może na dniach uda się sprzedać starego PC więc wpadnie z 230 e i w tej cenie coś kupić ?
    Tylko nie jestem pewien czy uda się sprzedać więc tu tak rezerwowo z tematem.
    Ostatnio edytowane przez ThoreWhiteWolf ; 16-05-2016 o 23:46

  5. #5

    Domyślnie

    Poprzeglądaj forum, S17-50 była i jest wielokrotnie chwalona (potwierdzam z autopsji), najlepszy stosunek cena/jakość, inna klasa szkła niż N18-105. S 17-70 jest gorsza optycznie, no i ciemniejsza, ruszysz zoomem i od razu znika 2.8. Gdzie kupisz to już Twój wybór.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 16-05-2016 o 23:59

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie czytam ten wątek i chyba jutro się tam wybiorę i potestuję, mam tę możliwość, że kilka dni mogę się pobawić szkłem, tylko te 50 mm. Chyba po Canonie 70-300 mam nawyk bawienia się zoomem i fotografowanie z pewnej odległości.
    No i kwestia córki bo jak jej robię 24-70 to od razu biegnie po aparat i zdjęcia chce robić, przy 50 mm to chyba zdjęć jej już nie zrobię

  7. #7

    Domyślnie

    Z tą gwarancją nie jest tak różowo:
    Jak znalazłem na oficjalnej stronie SIGMY:
    W trosce o komfort użytkowników sprzętu Sigma, polski dystrybutor – firma K-Consult – wprowadził unikalne pogramy gwarancyjne obowiązujące wyłącznie na terenie kraju.
    Obiektywy profesjonalnej serii EX, kupione w oficjalnej sieci dystrybucji, objęte są standardowo 3-letnią gwarancją z opcją odpłatnego wydłużenia o kolejne 2 lata. Łączny okres opieki gwarancyjnej na obiektywy profesjonalnej serii EX wynieść może łącznie 5 lat.

    Wszystkie pozostałe obiektywy, kupione w oficjalnej sieci dystrybucji objęte są standardowo 2-letnią gwarancją z opcją odpłatnego wydłużenia o kolejny rok. Łączny okres opieki gwarancyjnej na podstawową serię obiektywów wynieść może łącznie 3 lata.
    Koszty odpłatnego przedłużenia okresu gwarancyjnego wynoszą:

    299,- zł brutto dla obiektywów serii EX
    199,- zł brutto dla pozostałych


    Pozdrawiam
    Piotr

  8. #8

    Domyślnie

    Coraz bardziej skłaniam się ku S 17-50 mm. Jeszcze tylko jedno pytanko. Jak już Poste wspomniał będzie to najlepsza opcja nie tylko z tej listy.
    A czy coś jeszcze moglibyście polecić powiedzmy tak do 500e ? Mowa o używkach oczywiście.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ThoreWhiteWolf Zobacz posta
    A czy coś jeszcze moglibyście polecić powiedzmy tak do 500e ? Mowa o używkach oczywiście.
    Jeżeli może być używany, to powinieneś znaleźć Nikkora 17-55 2.8, ewentualnie dołożysz 100e. Masz minimalne ryzyko trafiania sztuki, która nie będzie ostra, celna i pewna w każdej sytuacji. Tylko to duży i ciężki kloc

  10. #10

    Domyślnie

    No i kwestia córki bo jak jej robię 24-70 to od razu biegnie po aparat i zdjęcia chce robić, przy 50 mm to chyba zdjęć jej już nie zrobię
    To rzeczywiście dość specyficzne warunki. Z budżetowych dłuższych szkieł to niezłe są- Nikkor 70-300VR, Tamron 70-300 (nowy, droższy, ze stabilizacją), Sigma 18-250 (jedna z wersji jest chwalona, musisz dopytać i sprawdzić, bo bywa różnie). Ale to wszystko dość ciemne i nie jakieś optycznie wybitne. Droższe, lepsze, większe to coś typu 70-200/2.8, stabilizacja raczej nie jest priorytetem przy ruchliwym dziecku. Tylko, że to ciężkie cholerstwa.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jakie obiektywy?
    By termobulbulator in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 16:35
  2. D7000 - co dobrać, jakie obiektywy?
    By asia18001 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 01:59
  3. d90, d7000 czy d300s oraz jakie obiektywy
    By kris11 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 03-04-2011, 15:40
  4. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 23:21
  5. Obiektywy - jakie ?
    By perlazlotoklos in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-01-2010, 23:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •