Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Pierwsza lustrzanka- jak sprawdzić czy jest z nią wszystko ok?

    Witajcie! To jest mój pierwszy post na tym forum więc witam was serdecznie

    Przechodząc do rzeczy z uwagi na to, że jestem laikiem w sprawach lustrzanek mam do was 2 pytania (za które mam nadzieje, że nie będę ścigana listem gończym ), a mianowicie:

    1. Dzisiaj "zamówiłam" swoją pierwszą w życiu lustrzankę NIKON D3200 18-105VR (jest jeszcze możliwość rezygnacji). Jestem typową amatorką, która chce rozwijać się w fotografii. Ten model był bardzo polecany i zachwalany przez pana w sklepie, oraz wiele dobrego czytałam na forach o tym zestawie (body+ obiektyw). A może uważacie, że powinnam rozważyć inny zakup? Jeśli tak to jaki? Budżet ograniczony do 2000zł.

    2. Dlaczego "zamówiłam"? Ten zestaw nie jest dostępny w sklepie internetowym, a jedynie w wybranych sklepach (ostatnie sztuki). Jest specjalnie sprowadzany do sklepu najbliżej mnie. I tu zaczynają się schody. Sprzedawca zapewnia mnie, że aparat nie był na wystawce (że mógł go każdy dotknąć, pooglądać i porobić zdjęcia), a jedynie w gablotce (do której klucze mają jedynie pracownicy).W tym miejscu pojawiają się moje wątpliwości. Bo nie mam możliwości sprawdzenia na ile ta informacja jest prawdziwa (ja mogę powiedzieć, że mam w domu słonia ). Tak jak zaznaczyłam wcześniej, to jest moja pierwsza lustrzanka, a poza sprawdzeniem ogólnego stanu z zewnątrz (jakieś rysy, wyświetlacz itp.) nie wiem na co powinnam zwrócić uwagę, żeby jako nowicjuszce nie wcisnęli bubla. Wiadomo, w sklepie powiedzą wszytko co chcę usłyszeć, żeby sprzedać towar :P Czytałam gdzieś, że jest możliwość sprawdzenia ilości zrobionych zdjęć przez dany aparat. Jakości zdjęć do końca też nie mogę ocenić bez podłączenia do komputera ani czy w środku jest wszytko ok... I teraz pytania do was:
    - jak w miarę możliwości mogę sprawdzić ten aparat na miejscu w sklepie?
    - co powinno być w zestawie? (żeby potem w domu sprawdzając z instrukcją nie obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku)
    - co powinno wzbudzić mój niepokój?
    - na co zwrócić szczególną uwagę?
    - co może wskazywać na to, że z aparatem jest coś nie tak?
    - czy jest możliwość sprawdzenia ilości zrobionych zdjęć z poziomu aparatu? Czy musi być podłączony do komputera i jakiś specjalny program? A może najlepiej wziąć swój komputer i zrobić to w sklepie?
    - w ogóle, które szczegóły sprawdzić?

    Zwracam się do was jako do bardziej doświadczonych w temacie lustrzanek. Szukałam podobnych wątków, ale nic nie znalazłam. Mam nadzieję, że nie zostanę za ten post zjedzona...
    Trzymajcie się ciepło

  2. #2

    Domyślnie

    W sklepie oczywiście wszystkiego nie sprawdzisz, możesz wizualnie ocenić czy na aparacie nie ma jakiś śladów użytkowania, np rys, liczbę wyzwoleń migawki sprawdzisz za pomocą programów typu opanda exif o ile w sklepie dadzą Ci zrobić jedno zdjęcie (wtedy robisz zdjęcie w jpg, przerzucasz je na komputer i odczytujesz ilość wyzwoleń migawki w programie). Na szybko możesz też sprawdzić, o ile Ci pozwolą, czy aparat z podpiętym obiektywem nie ma problemów z ustawianiem ostrości, ale to już trochę dłuższy wykład a obiektyw który zamówiłaś jest na tyle "ciemny", że i tak ewentualnej wady możesz nie zauważyć. Co do tego co powinno być w zestawie to ze strony nikon polska ściągnij sobie instrukcję w pdf, chyba na końcowych stronach są wymienione akcesoria z zestawu, ale standardowo powinna to być bateria, zaślepka od bagnetu, muszla oczna, pasek a w obiektywie 2 zaślepki, tulipan i woreczko-futerał oraz sterta papierów z tym, że piszę to z pamięci więc całkiem możliwe, że coś jeszcze dodają np osłonę na ekranik, albo zaślepkę na sanki od lampy.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 16-05-2016 o 22:02

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co do samego zakupu to obecnie jest cashback na D5300, dlatego warto rozpatrywać taką opcje
    http://fotostrada.pl/pl_PL/p/Nikon-D...back-250zl/370
    wyjdzie 2250zł, sam aparat to wyższa półka, obiektyw bardzo dobry.

    Omijaj zakup w takiej formie jak opisujesz, kup przez internet u partnera nikon, masz czas na zwrot i pewność gwarancji itd.

    Sama nie jesteś w stanie sprawdzić aparatu w sklepie.

  4. #4

    Domyślnie

    Masz na myśli ten 18-105 VR czy 18-55mm VR II w zestawie, który poleciłes?
    Dziękuję Wam bardzo za pomoc. W takim razie lepiej zrezygnuję, odłożę trochę więcej pieniędzy i kupię coś porządniejszego, zamiast pchać się w niepewny stan z którym będę miała potem mieć problemy i żałować decyzji

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli aparat nie był używany to przy pierwszym uruchomieniu pojawi się menu - wybór języka.
    Pooglądaj sobie zdjęcia z takiego zestawu (D3200+n18-105) http://flickriver.com/search/D3200+nikkor+18-105/
    Ostatnio edytowane przez artur0372 ; 17-05-2016 o 14:15

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Katvi, tak mam na myśli 18-55VRII, który jak na obiektyw z zestawu zaskakuje dobra jakością, 18-105VR uważam za lepszy pod warunkiem że korzysta się z takich ogniskowych, jeśli nie to ten pierwszy wypada lepiej w zakresie 18-55mm.
    Jako amator i osoba nie mająca doczynienia z aparatami bałbym się zakupu "macanego", w razie jakiś problemów będziesz się zastanawiał czy on już tak ma czy to wada czy nie, więc uniknięciem bólu głowy będzie zakup z pewniejszego źródła i gwarantowanej nówki.

  7. #7

    Domyślnie

    Artur0372- bardzo cenna rada, zwrócę na to uwagę. A poza tym widzę, że z tego aparatu można naprawdę można wyciągnąć bardzo wiele. Mam nadzieję, że kiedyś nauczę się chociaż w małej części robić tak powalające zdjęcia

    koesh- dziękuję również za rady. Właśnie zrezygnowałam z tego zamówienia i szukam czegoś innego. Bardzo ciekawi mnie to co zaproponowałeś. A co powiesz o Nikonie D3300 + 18-105 VR? Cenowo wychodzi mniej więcej tak samo, a jak z parametrami?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Katvi Zobacz posta
    ...A co powiesz o Nikonie D3300 + 18-105 VR? Cenowo wychodzi mniej więcej tak samo, a jak z parametrami?
    Zamiast D3300 pomyśl nad D5200 (szukaj porównań w necie) dużo lepsza puszka pod każdym względem. Chyba, że Ci nie pasuje gibany ekran.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    Chyba, że Ci nie pasuje gibany ekran.
    Gibany ekran właśnie bardzo mi się podoba. Dzisiaj zapadła decyzja i do domu wróciłam z D5200
    Dzięki bardzo za pomoc! Mam nadzieję, że będzie mi dobrze służył

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Katvi Zobacz posta
    Gibany ekran właśnie bardzo mi się podoba. Dzisiaj zapadła decyzja i do domu wróciłam z D5200
    Dzięki bardzo za pomoc! Mam nadzieję, że będzie mi dobrze służył
    A jaki obiektyw do tego aparatu wzięłaś?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak sprawdzić czy Lexar jest oryginalny?
    By mplutek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-02-2011, 12:14
  2. Jak sprawdzić, czy akumulator Nikona jest oryginalny
    By rotifer in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 09:37
  3. Zakup Nikona D90 - jak sprawdzić czy wszystko OK ??
    By marer in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 18-12-2008, 00:07
  4. Jak sprawdzić czy obiektyw jest nowy?
    By meledhel in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-11-2008, 15:15
  5. Jak sprawdzić czy rolka slajdu jest nowa czy już naświtlana?
    By MarviN in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-06-2008, 11:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •