Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Zdjęcia taguję lokalnie. Aplikacja desktopowa, współpracująca z mobilną działa tylko jak "przekaźnik". Aplikacja mobilna wysyła trasę na serwer, a aplikacja desktopowa pobiera ją z serwera. Mo pozostaje tylko wskazać właściwy zapis trasy i skierować go na folder z właściwymi zdjęciami. Tak w teorii. U mnie trasa nie zarejestrowała się jako zielona kreska, bo zdaniem aplikacji byłem przez 20 minut w jednym miejscu, co wskazuje na jakiś problem z komunikacją z GPS. Z drugiej strony, nawet jeśli byłem 20 min w jednym miejscu, to po prostu powinien oznaczyć wszystkie zdjęcia jako wykonane w tym właśnie miejscu, bo zapis trasy pokrywał się godzinowo z wykonanymi zdjęciami. Poczekam jeszcze na odpowiedź wsparcia technicznego, ewentualnie zrobię dziś jeszcze jedną trasę po południu. Zakładam, że musi to być jakiś banalny problem skoro aplikacja ludziom działa.
    Nie masz przypadkiem telefonu z Androidem w wersji 8.0 lub wyższej?

  2. #32

    Domyślnie

    Sprawdź ustawienia aplikacji telefonie.
    Nigdzie nie musisz wyjeżdżać w trasę, wystarczy zrobić mały spacer. Zmiana pozycji o parę metrów już powinna zaowocować rejestracją trasy. Jak nie masz przebiegu trasy, to tu bym szukał przyczyny.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Sprawdź ustawienia aplikacji telefonie.
    Nigdzie nie musisz wyjeżdżać w trasę, wystarczy zrobić mały spacer. Zmiana pozycji o parę metrów już powinna zaowocować rejestracją trasy. Jak nie masz przebiegu trasy, to tu bym szukał przyczyny.
    Zrobię dziś jeszcze jeden spacer. Odpisała do mnie pomoc techniczna z prośbą o podanie paru detali. Dam znać jak rozwiążę problem.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Nie wiem czy o tej samej aplikacji mówimy. Chodzi o GeotagPhotos.
    Darmowa apka pozwala na zarejestrowanie chyba trzech tras. Później trzeba kupić. Płaci się raz.
    Najpierw trzeba utworzyć nową trasę i ja zdefiniować. Ja ustawiam Loging interval - continuous, minimal position change 10m.
    Powinno działać. Po zakończeniu rejestracji trasy trzeba wyeksportować plik gpx.
    Jak działał LR to ten plik importowałem do LR, ale teraz posiłkuję się aplikacją Geotag Photos zainstalowaną na komputerze. Wybierasz folder ze zdjęciami i plik ze smartfona i pozamiatane.
    Ważne aby przed sesją mieć zsynchronizowany czas aparatu i telefonu, bo jak w oknie czasowym nie znajdzie zarejestrowanych zdjęć to nic z geotagingu.
    A testowałeś może opcje z Endomondo? Nie ma limitu rejestrowanych tras, można pobierać ślad GPS.

  5. #35

    Domyślnie

    Nie znam tej apki. Mój GeotagPhotos też nie ma limitu tras, a ponadto nie ma problemu z trasami po kilkaset km. Endomondo służy głównie do rejestracji aktywności sportowej ( w domyśle np. biegi itp), więc nie wiem jak wygląda taka rejestracja, ale pewnie bez problemów. Istotne jest czy da się wykorzystać plik wynikowy z aplikacji.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Nie znam tej apki. Mój GeotagPhotos też nie ma limitu tras, a ponadto nie ma problemu z trasami po kilkaset km. Endomondo służy głównie do rejestracji aktywności sportowej ( w domyśle np. biegi itp), więc nie wiem jak wygląda taka rejestracja, ale pewnie bez problemów. Istotne jest czy da się wykorzystać plik wynikowy z aplikacji.
    będę testował pewnie jutro. Do łączenia śladu GPS z filmami z kamery sportowej się sprawdził, choć z prędkością było różnie.

  7. #37

    Domyślnie

    GeotagPhotos nie ma problemu z rejestracja podczas podroży samochodem. Trasy po kilkaset km, ale głównie chodzi mi o prędkość.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    GeotagPhotos nie ma problemu z rejestracja podczas podroży samochodem. Trasy po kilkaset km, ale głównie chodzi mi o prędkość.
    Z Endomonto też działa. Otagowałem w geosettlers i działa elegancko. Trzeba tylko najpierw do JPG wyeksportować z RAWów.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez timson Zobacz posta
    Otagowałem w geosettlers i działa elegancko. Trzeba tylko najpierw do JPG wyeksportować z RAWów.
    Po co? Geosetter potrafi zmienić dane w NEF.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #40

    Domyślnie

    jest jakiś konkretny powód dla którego żadno z omawianych w tym wątku urządzeń nie występuje już w sprzedaży...? Popularność smartfonów zabiła rynek?
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Nikon s9700 GPS
    By kuzyn007 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 14:08
  2. Holux M-1000C GPS Logger Odbiornik GPS
    By wist in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 16:56
  3. Sony GPS-CS1KASP GPS Unit
    By Władca Pixeli in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-05-2009, 01:18
  4. GPS do NIkon D200
    By madburn in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2007, 09:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •