Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. Tak mnie ostatnio naszło na GPS. Oryginał skandalicznie drogi i chyba wycofywany z oferty. Na ebayu widziałem wspomniany przez @TOP67 moduł Aokatec nad którym się zastanawiam. Może ktoś testował, używał jakiś sprawdzony zamiennik?

  2. #22

    Domyślnie

    Proponuje zmienić podejście.
    Sam to przerabiałem dość długo i moim zdaniem najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest rejestrowanie pozycji na niezależnym urządzeniu bez podłączania go do body.
    Kabelek siedzący w gnieździe cały czas, to proszenie się o kłopoty.
    Warto albo zainstalować w smartfonie apkę GeotagPhotos, albo kupić taki hardware co to robi np. (GPS Logger Holux M-241). Same zalety - brak wyłamanego gniazda w body, nic się nie plącze i nie zużywa baterii aparatu.
    Geotaging robi się w domu.
    Korzystając w moim przypadku z iPhone'a przez 10 godzin, zużycie naładowanej baterii jest ok 50%.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztofh ; 11-02-2019 o 12:58

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Proponuje zmienić podejście.
    Sam to przerabiałem dość długo i moim zdaniem najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest rejestrowanie pozycji na niezależnym urządzeniu bez podłączania go do body.
    Kabelek siedzący w gnieździe cały czas, to proszenie się o kłopoty.
    Warto albo zainstalować w smartfonie apkę GeotagPhotos, albo kupić taki hardware co to robi np. (GPS Logger Holux M-241). Same zalety - brak wyłamanego gniazda w body, nic się nie plącze i nie zużywa baterii aparatu.
    Geotaging robi się w domu.
    Korzystając w moim przypadku z iPhone'a przez 10 godzin, zużycie naładowanej baterii jest ok 50%.
    Nie bawiłem się takimi aplikacjami. Na jakiej zasadzie geotaguje się zdjęcia w domu? Widziałem takiego gps-a, który pracuje bez kabelka. Tzn. całe urządzenie wpina się do gniazda. Pewnie też można wyłamać. Wiem, że google jakoś sobie z tym radzi. Tzn. mam telefon w kieszeni w czasie robienia zdjęć. Po obróbce wrzucam zdjęcia na google, a oni nadają lokalizację na podstawie danych z telefonu, tzn. gdzie był mój telefon w dniu i godzinie kiedy zdjęcie było robione.

  4. #24

    Domyślnie

    Podczas sesji zdjęć uruchamiasz apkę na smartfonie - masz rejestrację trasy, co ma zaletę bo możesz później w smartfonie obejrzeć gdzie byłeś.
    W domu używając aplikacji Geotagphotos na podstawie pliku pobranego z smartfona aplikacja sama geotaguje zdjęcia.
    Wcześniej robiłem to LR, ale od grudnia 2018r LR pudełkowy nie obsługuje google maps.

  5. #25

    Domyślnie

    @Krzysztofh, dzięki wielkie. Sprawdzę tą apkę.

  6. #26

    Domyślnie

    @Krzysztofh, a nie miałeś problemów z tą aplikacją? Zrobiłem chyba wszystko zgodnie z instrukcją. Zarejestrowałem się, zsynchronizowałem czas (dopuszczam błąd na poziomie 1 sekundy). Chciałem to przetestować. Włączyłem zapis GPS, ustawiłem częstotliwość odświeżania pozycji co 2 minuty. Przemieszczałem się samochodem w różne lokalizacje i robiłem zdjęcia. Po powrocie, zakończyłem rejestrowanie trasy, program wyeksportował zapis na serwer. Zgrałem fotki z karty do folderu na dysku. Po wskazaniu folderu uparcie twierdzi, że nie ma w nim zdjęć (nef-y z Nikona D750), a po sprawdzeniu zapisanej trasy mam tylko jeden zapisany punkt i 0 km przebytych. Nie wiem czy coś źle robię, czy jakiś błąd aplikacji. Napisałem do autorów programu, ale tak wrzucam problem, bo może wiesz z czym to się je?

  7. #27

    Domyślnie

    Nie wiem czy o tej samej aplikacji mówimy. Chodzi o GeotagPhotos.
    Darmowa apka pozwala na zarejestrowanie chyba trzech tras. Później trzeba kupić. Płaci się raz.
    Najpierw trzeba utworzyć nową trasę i ja zdefiniować. Ja ustawiam Loging interval - continuous, minimal position change 10m.
    Powinno działać. Po zakończeniu rejestracji trasy trzeba wyeksportować plik gpx.
    Jak działał LR to ten plik importowałem do LR, ale teraz posiłkuję się aplikacją Geotag Photos zainstalowaną na komputerze. Wybierasz folder ze zdjęciami i plik ze smartfona i pozamiatane.
    Ważne aby przed sesją mieć zsynchronizowany czas aparatu i telefonu, bo jak w oknie czasowym nie znajdzie zarejestrowanych zdjęć to nic z geotagingu.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Nie wiem czy o tej samej aplikacji mówimy. Chodzi o GeotagPhotos.
    Darmowa apka pozwala na zarejestrowanie chyba trzech tras. Później trzeba kupić. Płaci się raz.
    Najpierw trzeba utworzyć nową trasę i ja zdefiniować. Ja ustawiam Loging interval - continuous, minimal position change 10m.
    Powinno działać. Po zakończeniu rejestracji trasy trzeba wyeksportować plik gpx.
    Jak działał LR to ten plik importowałem do LR, ale teraz posiłkuję się aplikacją Geotag Photos zainstalowaną na komputerze. Wybierasz folder ze zdjęciami i plik ze smartfona i pozamiatane.
    Ważne aby przed sesją mieć zsynchronizowany czas aparatu i telefonu, bo jak w oknie czasowym nie znajdzie zarejestrowanych zdjęć to nic z geotagingu.
    Tak, mówimy o tej samej apce. Z tym, że ja nie generowałem żadnego pliku gpx. Program wyeksportował trasę na serwer, a na aplikacji desktop była ona widoczna po zalogowaniu. Po uruchomieniu aplikacji wybrałem trasę do geotagowania zdjęć i wskazałem katalog z plikami (zgodnie z instrukcją). Pojawił się komunikat, że w katalogu brak zdjęć. Czytałem w instrukcji do programu, że takie rzeczy mogą się dziać jeśli np. jest różnica w dacie czy godzinie między aparatem a smartfonem. U mnie przesunięcie było ok. 1-2 sekundy, więc założyłem, że bez znaczenia. Może popełniłem błąd robiąc trasę samochodem zamiast pieszo. Chciałem zrobić większy dystans żeby zobaczyć jak sobie aplikacja radzi. Na razie opisałem problem pomocy technicznej i czekam na info zwrotne. Zobaczę co odpiszą. Dzięki za pomoc.

  9. #29

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia czy chodzisz, czy jeździsz. Dla pewności obejrzyj trasę na smartfonie. Powinna być zarejestrowana w postaci zielonej kreski na mapie i na niej naniesionych punktów.
    Zrób tak jak ja. Spróbuj zrobić to lokalnie. Może problem jest z serwerem. Osobiście unikam wszelkiej maści chmur, serwerów itp. Nigdy nie wiadomo, gdzie później te zdjęcia trafią.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Nie ma znaczenia czy chodzisz, czy jeździsz. Dla pewności obejrzyj trasę na smartfonie. Powinna być zarejestrowana w postaci zielonej kreski na mapie i na niej naniesionych punktów.
    Zrób tak jak ja. Spróbuj zrobić to lokalnie. Może problem jest z serwerem. Osobiście unikam wszelkiej maści chmur, serwerów itp. Nigdy nie wiadomo, gdzie później te zdjęcia trafią.
    Zdjęcia taguję lokalnie. Aplikacja desktopowa, współpracująca z mobilną działa tylko jak "przekaźnik". Aplikacja mobilna wysyła trasę na serwer, a aplikacja desktopowa pobiera ją z serwera. Mo pozostaje tylko wskazać właściwy zapis trasy i skierować go na folder z właściwymi zdjęciami. Tak w teorii. U mnie trasa nie zarejestrowała się jako zielona kreska, bo zdaniem aplikacji byłem przez 20 minut w jednym miejscu, co wskazuje na jakiś problem z komunikacją z GPS. Z drugiej strony, nawet jeśli byłem 20 min w jednym miejscu, to po prostu powinien oznaczyć wszystkie zdjęcia jako wykonane w tym właśnie miejscu, bo zapis trasy pokrywał się godzinowo z wykonanymi zdjęciami. Poczekam jeszcze na odpowiedź wsparcia technicznego, ewentualnie zrobię dziś jeszcze jedną trasę po południu. Zakładam, że musi to być jakiś banalny problem skoro aplikacja ludziom działa.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon s9700 GPS
    By kuzyn007 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-04-2015, 14:08
  2. Holux M-1000C GPS Logger Odbiornik GPS
    By wist in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 16:56
  3. Sony GPS-CS1KASP GPS Unit
    By Władca Pixeli in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-05-2009, 01:18
  4. GPS do NIkon D200
    By madburn in forum Akcesoria, wynalazki - zrób to sam
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2007, 09:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •