Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wymiana aparatu. 1 na 2

    Witam,
    Posiadam dwa aparaty. Jest to trochę bez sensu ponieważ fotografią zajmuje się amatorsko. Pstrykam fotki krajobrazom, w podróżach, czasem portrety, produkty i imprezy rodzinne i okolicznościowe dla znajomych, także nie zarabiam na tym, czyste hobby.
    Obecnie mam w posiadaniu bezlusterkowca panasonic gf6 z obiektywami kitowymi 14-42 i 45-150. Drugi aparat to nikon d5300 z kitowym 18-105 i nikor 35 1,8. Dodatkowo lampa sb 700 + wyzwalacze.
    Rozważam sprzedaż wszystkiego i zakup jednego bezlusterkowca. Panasonic jest ok ale brakuje mi wizjera i gorącej stopki. Jakość obrazka jest ok ale nieco ustępuje nikonowi zwłaszcza z N35(moje ulubione ). Korzystałem po równo ale gabaryty i waga przemawiają za bezlusterkowcem.
    Dlatego chciałbym jeden zestaw bez lustra, myślę nad olympus lub fuji. Czy lampa podejdzie do nowego aparatu czy sprzedać? Myślę że ze sprzedaży będę mieć około 4tyś. Jaki zestaw byście polecali + szkoło z jakością obrazka nie gorszą niż w nikonie?
    Potrzebuje uniwersalnego szła + jasna stałka (odpowiednik mojej 35-ki). W przyszłości zapewne dokupię coś szerokiego. Z tele nie korzystam.
    Chętnie wysłucham waszych propozycji.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem podobny dylemat jak Ty i u mnie stanęło na kompakcie canona g7x. Jasny szeroki obiektyw, pięknie rozmywa tło także portret da się zrobić. Obrazek bardzo zbliżony do Twojego d5300 z kitem. Tu http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...252906&page=16 masz porównanie z lustrem. Ja mam co prawda starszą puszkę D70/18-70/35 1.8 ale ze względu na gabaryty przeważnie zostaje w domu, a taki g7x dosłownie wszędzie można zabrać. Lustra się nie pozbywam bo pieniądze żadne , a przyda się do makro na odwrotkę z pleśniakami.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie przemawia to za mną. Po za tym brak stopki a jednak z tego korzystam.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli bezlustro to wybierasz sobie upatrzoną firmę, sprawdzasz co jest w sklepie, potem szybko upewniasz się że testy wypadają ok, dla pewności zerkasz na dostępne interesujące cie obiektywy ego producenta i masz na koniec kwotę do wydania
    Ułatwię ci, Fuji lub Sony z aps-c i Panasonic lub Olympus z m4/3.

  5. #5

    Domyślnie

    tak jak wyżej napisał koesh,
    niektóre firmy czasami mają takie eventy, gdzie można sobie wypożyczyć na chwile sprzęt i się nim pobawić, sprawdzić jak się spisuje w boju, bo w sklepie to różnie.
    ja mam sb900 i wyzwalam błyskiem z body w trybie manualnym, sb700 chyba też tak można.

Podobne wątki

  1. Wymiana DSLR na bezlusterkowca
    By Strus in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 17:11
  2. Zdjęcia na komputerze ciemniejsze niż na ekranie aparatu
    By lewap in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 16:30
  3. Wymiana systemu Z nikona na Canona i odwrotnie - na inne rowniez;)
    By prezio in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 14:28
  4. Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 04:51
  5. Wymiana instrukcji na PL
    By juggler in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2008, 21:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •