Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Tani obiektyw szerokokątny do d5300 godny polecenia (?)

    Jak w temacie, bardzo proszę o sugestie, nie ukrywam, że najlepszy byłby mimo wszystko jakiś najtańszy do krajobrazu

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez risiard Zobacz posta
    Jak w temacie, bardzo proszę o sugestie, nie ukrywam, że najlepszy byłby mimo wszystko jakiś najtańszy do krajobrazu
    Sigma 10-20 4-5.6. Jak towary w realu, tani i pewny

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Sigma 10-20 4-5.6. Jak towary w realu, tani i pewny
    Potwierdzam, starszy 4-5.6 jest lepszy niż nowszy f/3.5.

  4. #4
    maniak666
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Sigma 10-20 4-5.6. Jak towary w realu, tani i pewny
    Cytat Zamieszczone przez Lukasio Zobacz posta
    Potwierdzam, starszy 4-5.6 jest lepszy niż nowszy f/3.5.
    Potwierdzam, no i mniejsze przez co tańsze filtry. Bo pewnie kiedys do nich dojrzejesz

  5. #5

    Domyślnie

    No więc kupię sigmę, serdecznie dziękuję za pomoc

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukasio Zobacz posta
    Potwierdzam, starszy 4-5.6 jest lepszy niż nowszy f/3.5.
    A w czym to niby starszy jest lepszy od nowszego?
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek_bog Zobacz posta
    A w czym to niby starszy jest lepszy od nowszego?
    Jest tańszy, ma mniejsze filtry i jest podobny w zakresie ostrości na 5.6, co i tak często robimy focąc krajobrazy. Jeżeli ktoś nie potrzebuje światła 3.5, to nie warto dopłacać. Ponoć też ten starszy jest lepszy pod światło... Ale ja to wszystko znam z teorii związanej z rozmyślaniem nad zakupem UWA, bo jak mi się trafiła okazja zakupu Nikkora 10-24, to się nie zastanawiałem 5 sekund

  8. #8

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie... Czy ten model sigmy jest uniwersalny tj. bo spotkałem się na olx z stwierdzeniami "do Sony" "do Canona" a do nikona brak?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez risiard Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanie... Czy ten model sigmy jest uniwersalny tj. bo spotkałem się na olx z stwierdzeniami "do Sony" "do Canona" a do nikona brak?
    Uniwersalne to były M42, Ty potrzebujesz obiektywu z bagnetem Nikon F

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jest tańszy, ma mniejsze filtry i jest podobny w zakresie ostrości na 5.6, co i tak często robimy focąc krajobrazy. Jeżeli ktoś nie potrzebuje światła 3.5, to nie warto dopłacać. Ponoć też ten starszy jest lepszy pod światło... Ale ja to wszystko znam z teorii związanej z rozmyślaniem nad zakupem UWA, bo jak mi się trafiła okazja zakupu Nikkora 10-24, to się nie zastanawiałem 5 sekund
    No to nie jest lepszy, tylko jest tańszy
    Ale na tej zasadzie, to obie te Sigmy są lepsze od wspomnianego przez Ciebie Nikkora.
    Ja miałem Sigmę 10-20/3.5 i złego słowa na jej temat nie powiem, fantastyczny obiektyw. Problemów pod światło nie miałem, nawet w jakimś niedawnym wątku przekopałem kilka tysięcy moich zdjęć, wybrałem te wykonane tym obiektywem (automatem rzecz jasna) i je już ręcznie przejrzałem, bliki pojawiły się na kilku z nich, a biorąc pod uwagę, że fociłem w 99% w plenerze, to nie mogę potwierdzić problemów z odblaskami.
    Ze światłem jest tak, że nigdy nie wiesz czy się nie przyda, a jak już zaczniesz go potrzebować, to wtedy te 200 - 300zł byś chętnie dołożył żeby tylko mieć jaśniej. Filtry kupujesz raz. Moim zdaniem jaśniejsza jest znacznie korzystniejsza. Ja ją miałem i gorąco polecam. Jak kupowałem, to była w cenie Nikkora 10-24, porównywałem oba warianty, ostatecznie zdecydowałem się na Sigmę.
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Godny polecenia serwis w Bydgoszczy
    By krotki90 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 13:07
  2. Serwis Manfrotto godny polecenia
    By docxxx in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 04:23
  3. Szerokokątny obiektyw do D90 - tani
    By anubis in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 08:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •