Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48
  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siedemczwartych Zobacz posta
    akurat to czy ma 2, 3 czy 1 cyfrę kompletnie mnie nie interesuje.
    Ważne jest jak sprzęt sprawdza się w boju.
    I właśnie o taką opinie mi chodzi. Rozmawiałem telefonicznie z innym forumowiczem posiadającym tak samo jak Ty D4s i D750 i również stwierdził że jest to jednak inna bajka.

    Cytat Zamieszczone przez siedemczwartych Zobacz posta
    Ps. Odchylany wyświetlacz w D750, to dla mnie wada . Mam zaklejony taśmą po tym jak parę razy go zahaczyłem paskiem.
    Miałem to samo parę razy wkładając albo wyciągając z torby a używam sporadycznie.

    Nie chciałbym aby mój post był postrzegany jako przekonywanie samego siebie, że chce mieć jednocyfrowe body bo będzie lans wśród gości. Zupełnie tak nie jest i doceniam D750 za jego cenę, wagę, ISO, pracę w ciemnościach oraz dobre trzymanie. Podchodząc do tematu czysto ekonomicznie to zakup nowego D750 + Grip lub używane z małym przebiegiem D4 z biegiem czasu wyjdzie bardzo podobnie. Pytanie natomiast do Was czy D4 będzie miało choćby porównywaną pracę AF w trudnych warunkach oraz jakość obrazka na wysokich czułościach bo to jest dla mnie bardzo istotne. Niestety D4s używane na tą chwilę nie wchodzi w grę ponieważ jest niedostępne na żadnym portalu aukcyjnym co akurat dobrze świadczy. Dopóki cześć z Was nie zacznie wymieniać D4/s na D5 zostaje używka D4 lub nowy D4s. Cały czas oczywiście nie wykluczam zakupu D750.

    Pozdrawiam
    Nikon D4s, D750, S35 A f/1.4, S50 A f/1.4, S85 A f/1.4, N50 f/1.8

  2. #22

    Domyślnie

    Pomimo ogromnego sentymentu do D3 czy D3s już bym do nich nie wrócił. Af jest zdecydowanie lepszy w D750.
    A z 750 tez się już powłóczyłem zimową porą: 2 tyg pod namiotem na Spitsu, 2 tyg na Hardzie - aparacik daje radę, ekranik żyje, ja też

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lysy_zdw Zobacz posta
    Nie chciałbym aby mój post był postrzegany jako przekonywanie samego siebie, że chce mieć jednocyfrowe body bo będzie lans wśród gości. Zupełnie tak nie jest i doceniam D750 za jego cenę, wagę, ISO, pracę w ciemnościach oraz dobre trzymanie. Podchodząc do tematu czysto ekonomicznie to zakup nowego D750 + Grip lub używane z małym przebiegiem D4 z biegiem czasu wyjdzie bardzo podobnie. Pytanie natomiast do Was czy D4 będzie miało choćby porównywaną pracę AF w trudnych warunkach oraz jakość obrazka na wysokich czułościach bo to jest dla mnie bardzo istotne. Niestety D4s używane na tą chwilę nie wchodzi w grę ponieważ jest niedostępne na żadnym portalu aukcyjnym co akurat dobrze świadczy. Dopóki cześć z Was nie zacznie wymieniać D4/s na D5 zostaje używka D4 lub nowy D4s. Cały czas oczywiście nie wykluczam zakupu D750.

    Pozdrawiam
    Kup D4. Chociażby dla własnej satysfakcji. Skoro do D750 ma być i tak grip, to weź od razu korpus ze zintegrowanym gripem. Tak jak pisałeś, cenowo różnica będzie jeszcze mniejsza, a wzamian otrzymasz (poza własną satysfakcją) solidny, szybki korpus z niesamowicie funkcjonalną klawiszologią, "okrągły" wizjer, potężnie wydajną baterię... Umów się z kimś ze Zduni na obmacanie jakiegoś "jednocyfrowca"... A jak nie to z kimś z Sieradza. Bo ogólnie jest w okolicy sporo użytkowników D3/3s/4...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djhonda Zobacz posta
    podaj nazwe jakiegokolwiek body nikona z ostatnich kilku lat, ktore na forach i innych blogaskach nie bylo napietnowane wadami.
    D810?

    Wracając do tematu.
    D4/s to ogólnie fajniejsza puszka. Marzy mi się od dawna :P
    Wykonanie, ergonomia, zintegrowany grip, szybkostrzelność itd. itp.
    Pomijając cenę, prawie same achy i ochy.

    Ale... Są też plusy wariantu 1, czyli zakup drugiego D750.
    (I żeby nie było - pomimo wielu zalet nie jestem wielkim fanem tej puszki. Kupiłem D810)

    Praca na dwóch identycznych body. Ta sama "guzikologia" i ta sama matryca.
    Oczywiście przekłada się to na komfort pracy w trakcie, oraz po robieniu zdjęć

    Większa matryca. 24 vs 16mpix.
    Jasne, że 16 w zupełności wystarczy, ale 8mpix więcej może czasem się przydać.
    Kiedy przesiadałem się z D700 na D810 (chciałem na coś z mniejszą matrycą, ale D750 niestety nie został wyposażony w odpowiednie body...) to wielkość matrycy/plików uznawałem za minus.
    Teraz bardzo doceniam fakt posiadania większej liczby pixeli.

    Cena.
    Za różnicę można kupić jakieś fajne szkło.
    Ostatnio edytowane przez Badol ; 05-05-2016 o 21:10
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  5. #25

    Domyślnie

    Ja kocham D3s za kolory. Miałem już chyba ze sześć puszek z tego modelu, znów wracam do niego. Mam wrażenie, że w kwestii foto jest to aparat spełniający wszystkie moje wymagania.
    D750 mam dwa i lubię nimi pracować. Kolor z D3s jest tym, czego mi brakuje w tej puszce. Gdyby D750 miał kolory D3s-a to byłby dla mnie optymalny. No - może jeszcze kwestia pomiaru światła, bo wg mnie w D750 nie jest tak dobrze jak w jednocyfrówkach. To są jednak wszystko indywidualne preferencje. D4/s to też fantastyczna pucha.
    Ostatnio edytowane przez himi ; 07-05-2016 o 14:54

  6. #26

    Domyślnie

    OT; Miałem przez blisko miesiąc fabrycznie nowego D4s - dla mnie przerost treści nad formą - oddałem ; miałem też przez parę dni D750 - doszedłem do wniosku, że nie jest wart pieniędzy które sobie życzą za niego - oddałem; jak trafię uczciwe d3s to planuję się nie zastanawiać; tylko nie wiem czy ma to sens w przypadku posiadania perfekcyjnego, zagrypionego d700 ? nie zarabiam na foto
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 07-05-2016 o 18:22

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    OT; ; jak trafię uczciwe d3s to planuję się nie zastanawiać; tylko nie wiem czy ma to sens w przypadku posiadania perfekcyjnego, zagrypionego d700 ? nie zarabiam na foto
    Przewaga d3s nad d700 zagrypiony
    1.lepsze wyzsze ISO
    2.szybciej startujacy oraz pewniejszy af
    3.1 kl/s wiecej
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  8. #28

    Domyślnie

    ad 1 ; o ile ?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    ad 1 ; o ile ?
    Bardzo indywidualne.
    Ja widzę różnicę 1-1 1/3 EV.
    Bardzo komfortowo pracowało mi się na D700 z ISO 2000 max 2200, natomiast z d4 ( które ma porównywalne iso z d3s) 6400.
    Witam Irek
    D5 500/4VR TC 1.4 1.7 2.0

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    37

    Domyślnie

    Czym więcej odpowiedzi w tym wątku i przeczytanych porównań w necie coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad D3s. Jest taki jeden na znanym portalu aukcyjnym z rzekomym przebiegiem 12 tys klepnięć. Cena zabija ale może pojawi się jakaś zadbana sztuka trochę taniej.
    Nikon D4s, D750, S35 A f/1.4, S50 A f/1.4, S85 A f/1.4, N50 f/1.8

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] sesja pary... :) by [ Hanibal ]
    By hanibal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 31-01-2022, 23:51
  2. D610 Vs D800 - co do pary z D700?
    By Badol in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 23-01-2015, 09:07
  3. [ Krajobraz ] Do pary
    By hateom in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 19-01-2013, 22:33
  4. porwanie pary młodej
    By miron19j in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 31-08-2010, 00:13
  5. [ Portret ] Marzena... + portret pary
    By hanibal in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 19:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •