Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 150
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    stolica imitacji
    Posty
    67

    Domyślnie Fuji X-Pro2 dla fotografa slubnego.

    Czołem. Mój pierwszy ślub w tym sezonie. I pierwszy, w całości sfotografowany na Fuji X-Pro2 i X-T1.
    Zapraszam do zdjęć oraz mojej subiektywnej opinii na temat Fuji X-Pro2.

  2. #2

    Domyślnie

    ciekaw jestem opinii innych, mnie się nie podoba- mega kontrast i kolory :/
    poza tym w tych czasach x-pro2 (dx) na ślub...trochę na siłę. Chyba, że jako gość, hobbystycznie.
    pachnie sponsoringiem.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  3. #3

    Domyślnie

    "Bateria, tak jak jak w przypadku wszystkich konstrukcji bezlusterkowych, nie jest za rewelacyjna. Producent podaje wydajność na poziomie ok. 350 zdjęć, chociaż mi bez problemu, udaje się zrobić ponad 500, używając tylko OVF (wyłączając zbędne info, wyłączając pre-af, jednakże pracując na wysokiej wydajności). Na 12 godzinny reportaż ślubny, zabieram dla dwóch €žpuszek€ zapas dodatkowych 6 akumulatorów i ładowarkę."

    to, jak dobrze liczę, minimum 4000 strzałów z imprezy* ...... ; ło Matko Bosko ......; przy takim rewelacyjnym i pewnym AF ? po co ? dlaczego ?
    (*) ok 350 na godzinę, 6 na minutę , co 10 sekund jeden .... i tak przez 12 godzin ciurkiem ...... ;

    Kiedy ty chłopie >>pankruku<< podczas takiej imprezy masz czas baterie zmieniać albo (nie daj Boże) się wyszczać ? ; o grubszych potrzebach nie wspominając ........
    Całkiem serio pytam ......
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 26-04-2016 o 11:43

  4. #4

    Domyślnie

    Męczące są tematy "ślub telefonem", "ślub aparatem XYZ". To prawie jak tłumaczenie się że zdjęcia są prawie dobre bo zrobione sprzętem XYZ.

    Pierwszy post, raczej kryptoreklama własnych usług i nędzne SEO.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Męczące są tematy "ślub telefonem", "ślub aparatem XYZ". To prawie jak...
    ...tematy o kiepskim wyciąganiu z cieni w aparatach niektórych producentów
    FF (Fuji + Fuji)

  6. #6

    Domyślnie

    Kryptoreklama?
    Dla mnie raczej antyreklama i fotografa i aparatu. Zdecydowanie nie chciałbym takich zdjęć, zarówno pod kątem kadrów, jakości technicznej(tragicznej) jak i sposobu opowiadania wydarzeń.

  7. #7

    Domyślnie

    Mi tez zdjęcia, kadry, obróbka, kontrasty, kolory itd sie nie podobaja. Skwitowałbym krótko - pracuj dalej

    Ale
    to nie ja płace (mam nadzieje ktos płaci) za te fotki. Wiec skoro płacą, to sie podoba. Wiec gratuluje i zazdraszczać moge tylko

    Czyli sprawa gustu.

    Aparat fajny "na oko" czyli za wygląd wysokie ma u mnie noty. Ale płacić tyle kasy za to, zeby efekty końcowe były takie same lub gorsze jak przy taniutkiej puszce....to juz bym nie chciał...
    Chyba ze te foty na auto robione. Wiem, ze ludziska i tak śluby robia, wiec teges
    Wtedy jasne by było, dlaczego ...

    Ale
    fanbojstwo patrzy na napis. A snobizm nakazuje posiadać tylko najnowsze. Moze o to tu chodzi ?
    Całe szczescie nie moja to sprawa mi słoma z butów wyłazi i dobrze mi z tym

    (Jakby nikon z d5100 lustro wywalił. Matryce zostawił. Usprawnił ręczne ostrzenie. Dodał kalibrację i możliwość kupienia org gripa...
    Cene zmienił o jakies 20%...to byłby szok. A tak to kolejne (małe) fuji po prostu mamy na rynku mz.)

    Bo to, ze kazdym aparatem fotki zrobic mozna - to wiadomo od dawna.

    Jako ze sie nie znam, to sie wypowiedziałem bo czasu mam chwilkę

    Ps.
    Zaraz pojawia sie ludzie od Fudżi i zjadą wszystkich podobnych do mnie jak zawsze

  8. #8

    Domyślnie

    I co? Teraz więc lepiej nic nie pisać, bo jak napiszę, to zaraz jestem fanbojem. Jak nie napiszę, to się przyznaje do fanbojstwa
    d90a Ty czyim jesteś funbojem?
    Fuji

  9. #9

    Domyślnie

    Zdjęcia każdy widzi. Nie wiem po co prowokować do kolejnych wojenek sugerując "zjadanie" krytyków przez ludzi od fuji...? Na razie jest jeden odważny, który używał x-pro2 w pracy i ma zdanie poparte w praktyce. Reszta piszących jej nie ma.

    Osobiście brakuje mi bardziej dynamicznych zdjęć, które pomogły by mi uwierzyć zaletą AF w nowej puszce. Niemniej dobrze by było, gdyby tak małe, lekkie i sprawne narzędzie pracy było uniwersalne jak lustrzanki. Fotoaparat, który potem można zabrać na zwykłą, rodzinną wycieczkę, popracować w dokumencie lub na ulicy. Najczęściej miałem dwa systemy - do pracy i coś mniejszego, bardziej dyskretnego do prywatnych zastosowań. Czemu nie zastąpić tego jedną małą puszką ? Pytanie - czy x-pro2 już nią jest ?
    Voigtländer Bessa R3M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli d90 piszę coś o fanbojstwie, to wiedz, że coś się dzieje
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Poszukuję Fotografa ślubnego
    By Ski in forum Ogłoszenia - praca dla fotografa
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 20:29
  2. Jak wybrać fotografa ślubnego
    By Wojtek Marzec in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 261
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 22:21
  3. Biblia ślubnego fotografa
    By McSimus in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 07:01
  4. [ Foto-żart ] Koszmarny sen fotografa ślubnego :)
    By fIlek in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-01-2008, 15:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •