Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie fujion xf 60 f 2,4 macro

    Witam, czy ktoś z kolegów używa szkła jak w tytule z XT 10 , chodzi głównie o af, bo niestety w testach nie wypada najlepiej, chciałabym to szkło głównie do portretu, bawiących się dzieci, a te jak wiadomo do wolnych nie należą. Czy może lepiej kupić 35 f 1,4?

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej kup 35 2.0. Miałem i 35 1.4, mam wciąż 60. 60tka jest najwolniejsza z pośród ww, ale do statycznych, ciaśniejszych kadrów daje radę. Do kadrów "w ruchu" najlepsza będzie 35 2.0 WR. Ale nadziei sobie wielkich nie rób, AF-C jak w d750 mimo wszystko to nie będzie..

  3. #3

    Domyślnie

    P.R.P,
    a jak oceniasz obrazek 60 vs.56 w portrecie (przysłony 4- ?
    Pytałem o to w innym wątku ale dyskusja na ten temat nie była udana.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak ogólnie to proponuję, żeby ten wątek przenieść do głównego o fuji X. Ogólnie jeśli chcesz zachować taka sama skalę, to poza inna perspektywą różnic wielkich nie ma. Jeśli zaś z tej samej pozycji chcesz robić to co 56tką to wiadomym jest, że 60tka da ciut inny efekt, że względu na dłuższą trochę ogniskową. Miałem 56tke, nawet dwa razy, ale ze mnie marny portrecista (co innego np candar, który pięknie to szkło wykorzystuje) dlatego 60tka wystarcza mi całkowicie a i opcja macro często mi się przydaje. Ot bardziej uniwersalne szkło. Osobiście chciałbym od fuji szkło typu 75mm 2.8 macro 1:1. Ale marne szanse na taki twór, więc mam co mam.
    Ostatnio edytowane przez P.R.P. ; 16-04-2016 o 11:06

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P.R.P. Zobacz posta
    Najlepiej kup 35 2.0. Miałem i 35 1.4, mam wciąż 60. 60tka jest najwolniejsza z pośród ww, ale do statycznych, ciaśniejszych kadrów daje radę. Do kadrów "w ruchu" najlepsza będzie 35 2.0 WR. Ale nadziei sobie wielkich nie rób, AF-C jak w d750 mimo wszystko to nie będzie..
    Dzięki za odp. Jeśli chodzi o szybkość to zdają sobie sprawę, narazie mam tylko kita 16-50 i jak dla mnie nie jest tak tragicznie, bardziej chodziło mi o " trafienia w punkt " bo podobno to jest bynajmniej z testów największym problemem 60. A że lubię ciasne portrety to ta ogniskowa mi bardzo pasuje, no i w macro można się pobawić

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radek35 Zobacz posta
    bardziej chodziło mi o " trafienia w punkt " bo podobno to jest bynajmniej z testów największym problemem 60
    To zdanie nie ma większego sensu. Polecam sprawdzić znaczenie słowa "bynajmniej"


    Mam ten obiektyw z aparatem, który ma znacznie słabszy AF, niż*X-T10. Do portretu super, w macro się można pobawić ( choć daje on skalę*odwzorowania 1:2). Do bawiących się*dzieci ten aparat się*bynajmniej nie nadaje. Do innych celów został zbudowany.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skippy Zobacz posta
    To zdanie nie ma większego sensu. Polecam sprawdzić znaczenie słowa "bynajmniej"


    Mam ten obiektyw z aparatem, który ma znacznie słabszy AF, niż*X-T10. Do portretu super, w macro się można pobawić ( choć daje on skalę*odwzorowania 1:2). Do bawiących się*dzieci ten aparat się*bynajmniej nie nadaje. Do innych celów został zbudowany.
    Dzięki wielkie, naprawdę mnie teraz uświadomiłeś , jutro sprzedaję ten aparat. Dlaczego nie ma sensu ? Pytam bo wg. testu np. optyczne czy fotpolis obiektyw często pudłuje.

  8. #8

    Domyślnie

    Sorry, chodziło mi o obiektyw, nie aparat. Pudłować mi nie pudłuje, ale działa wolno i już nawet nie próbuję robić zdjęć*jak coś*się*przemiesza Może testowali ze starszym firmware, stąd to pudłowanie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radek35 Zobacz posta
    . Dlaczego nie ma sensu ? Pytam bo wg. testu np. optyczne czy fotpolis obiektyw często pudłuje.
    Bynajmniej nie chodziło o pudłowanie

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skippy Zobacz posta
    Sorry, chodziło mi o obiektyw, nie aparat. Pudłować mi nie pudłuje, ale działa wolno i już nawet nie próbuję robić zdjęć*jak coś*się*przemiesza Może testowali ze starszym firmware, stąd to pudłowanie.
    Raczej chyba firmware, był starszy , a poza tym testy testami a w praktyce co innego, co do jego " prędkości" to liczę się z ograniczeniami,dzięki za info.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw macro 60 vs 90
    By Lmoska in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-11-2015, 22:46
  2. Nikkor 60/2.8D MACRO
    By zbyszekD7000 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 01:10
  3. Którą 60-tkę macro wybrać?
    By Zom53 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 11:46
  4. sigma 70 macro a nikon 60 macro
    By marszull in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-09-2008, 11:30
  5. F 401x plus 60 macro pomocy
    By manfred in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 21:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •