Close

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 139

Wątek: D800 vs D810

  1. #11

    Domyślnie

    Mathis - co z zasadą odwrotnosci ogniskowej. Jakie czasy z ręki dasz radę utrzymać na D800 i D810? Takie same? Masz stałkę 85 mm? Jak tak to podaj dla niej.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27-03-2016 o 00:36
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Mam 85/1.8 i czasy dla D800 to 1/160 albo lepiej 1/200 - dla D810 spokojnie 1/100 wystarczy - oczywiście mówimy tutaj tylko i obiektach nieruchomych.

  3. #13

    Domyślnie

    D800 tak niestety ma , ze trzeba lekko skracac czasy. Mam znajomych , ktorzy nie widza tego problemu. Ja u siebie nie testowalem tego ale profilaktycznie skracam.
    .........

  4. #14

    Domyślnie

    Takie małe spostrzeżenie: ładniejsze (dla mnie) oddanie barw, łatwiejsze w obróbce z D800 niz D810, patrząc na surowy plik, bazuje na zdjęciach które widziałem w sieci, jak ten temat oceniacie ?
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

  5. #15

    Domyślnie

    Ja uzywajac obu mam nieodparte wrazenie, ze d810 wiecej.szumi. Dla mnie obrazek ten sam. Przyjemniej uzytkuje sie d810.
    .........

  6. #16

    Domyślnie

    Ja mam d800 i d750 i mam podobne wrażenie. Z d800 przyjemniejszy plik. Z d750 jest taki jakiś cyfrowo-kanciaty. Pewnie d750-d810 podobnie obrazują. Ale zdecydowanie d750 się pewniej fotografuje.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  7. #17

    Domyślnie

    W D810 jest natywne ISO 64. W D800 "tylko" 100.
    Z5II; Z5; N17-28; N50Z; T28-75G2; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp.

  8. #18

    Domyślnie

    Pewnie gdybym miał możliwość zamiany 1:1 to wymieniłbym d800 na d810 - z racji poprawek które wprowadzono w nowszym, ale raczej się nie zanosi na to bo ceny używanych d800 są krajnie niskie, a d810 wręcz odwrotnie - zdecydowanie nie opłacalne z mojego pkt widzenia.trochę plików z d810 obrabiałem i jetem przekonany że bardziej podoba mi się obrazek z d800, i także odnoszę wrażenie że d810 szumi bardziej albo brzydziej. Po odszumieniu chromy w d810 niestety giną kolory- tak samo jak w przypadku d750. W d800 wszystko jest ok. Detalu więcej w d810 - ale nigdy nie kierowałbym się tym przy wyborze, bo to co daje d800 jest więcej niż wystarczające. Jeśli komuś za mało w d800 to za mało będzie także w d810.
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z24-70SII/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    Paweł

  9. #19

    Domyślnie

    Dokładnie. Róznica w cenie uzywek D800 i D810 jest kompletnie bez sensu - za duża. Przejście między modelami jest raczej kosmetyczne - tak jak z D600-D610. Wyeliminowano wadę.
    1. poprawiono amortyzacje lustra, dzięki czemu można zyskać z 1/2 EV na czasach z ręki. Chyba najważniejsza z praktycznych różnic.
    2. Przy okazji dodano 1 fps - to fakt, ale czy 4 czy 5 fps to i tak kiepsko. Nieużywanie kiepsko. Dla mnie używalność serii pojawia się przy 7-8 fps. A tak wolę robić jedną klatę starając się wcelować w odpowiednią fazę ruchu. Bo zdjęcie co 0,2 s to kpina - modelka się obróci w tym czasie o 180 stopni albo zrobi cały krok. A ja chcę mieć fazy ruchu. Niestety tu dopiero D3s pomaga. D700 z akku też dawał jakoś radę. Z trudem (i tak trzeba wiele razy powtarzać ujęcie).
    Parametry matrycy zostały takie same, a zachwyt z ostrości per piksel pozostawiam onanistom. D800E ma te ostrość jeszcze większą. I to też nie jest potrzebne. W praktyce a nie przy wpatrywaniu się w monitor.
    3. Kolejna sprawa - ISO 64 - fakt, jest, dla błyskających to szansa na kolejne 2/3 EV zysku na wyizolowanie błysku od światła zastanego (czasami istotne przy zdjęciach w plenerze gdy robimy w słońcu, w studiu właściwie bez znaczenia).
    W sumie 3 drobne sprawy. Nie napiszę, że zupełnie bez znaczenia, ale takie niuanse nie powinny dawać takiej róznicy w cenie. Bo mają jakieś znaczenie w ułamku zdjęć, a w 90% sesji są one po prostu zupełnie nic nie znaczące.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  10. #20

    Domyślnie

    Dodano inne tryby pracy af jak w d750 grupowy. Ma inne cichsze wygluszenie migawki ladniej i przyjemniej sie pracuje aparatem w cichych miejscach_nie tlucze sie juz tak chamsko . Wyzsze szumybwynikajabz obnizenia natywnego iso w d810.
    .........

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D810 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1834
    Ostatni post / autor: 01-06-2020, 15:46
  2. D800, D800E i D810 w praktyce - testy, porady, ustawienia, TIPy
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 12-04-2018, 11:38
  3. CNX2 i D810
    By mtu in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 24-04-2015, 23:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •