Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56
  1. #11
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    a czemu mialoby byc przesiakniete? naprawde zazdroszcze .. i nie ma w tym absolutnie nic ironicznego.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jas_ Zobacz posta
    A propos wątku finansowego...
    Żadna drukarnia offsetowa nie ruszy palcem poniżej 500 szt. (a tylko wtedy ceny mogłyby być np.:
    A2/1000 zł z tym, że 500 sztuk to dla nas za dużo, chociaż cena jednostkowa na tyle atrakcyjna (2 zł/szt.),
    że można by pokusić się nawet o rozprowadzanie wśród znajomych za friko w ramach promocji ), natomiast druk cyfrowy przy kilkuset kopiach to już faktycznie spory wydatek.
    Patrząc na "zainteresowanie" tym wątkiem, najprostszym rozwiązaniem jest sobie odpuścić
    Podpytałam znajomą z drukarni, i oto co jej wyszło:
    Za A2, na 'sprężynce', po dwa zdjęcia na arkuszu, plus strona tytułowa i karton na pleckach wyszło orientacyjnie 8200,00 netto za 200szt. Jeśli byśmy chcieli 500 to 10600zł. Ale gdybyśmy się zdecydowali na jedną planszę to wtedy jest to 1800netto za 200szt. Nie doliczyła jakiś lakierów czy folii naklejanych na niego.

    No ale to tak orientacyjnie...
    'Frankly, the whole thing is getting out of hand' said the god...
    |freelancer| |blog|

  3. #13

    Domyślnie

    A moze zrobimy konkurs na kalendarz?
    cos takiego jak organizuje magazyn Shift? shift e-zine
    Wiem, ze sa zdjecia konkursowe, ale poskladanie ich wszystkich razem w spojna calosc, moze okazac sie nierealne chociazby z powodu różnych formatow zdjec (kwadrat, pion, poziom)

    Okreslimy format zdjec, i kategorie

    tylko podzieliłbym to jeszcze bardziej
    Jedna strona dla coolpixow (temat dowolny)
    Druga dla lustrzanek (temat dowolny)
    Trzecia (Fasion/Glamour)
    i tak dalej jak lecą najpopularniejsze kategorie
    a i jak zostanie wolny miesiac, to bedzie mozna zrobic skladanke z zdjec konkursowych

    dodatkowo konkurs dla grafikow na szate graficzna

    wtedy bedzie mozna to calkiem zgrabnie poskladac, a i zabawa bedzie.

    a co do produkcji, jak bedzie co produkowac, to i chętni sie moze znajda.
    W najgorszym wypadku zawsze mozna poskladac kalendarz i upublicznic go tak aby forumowicze mogli sobie sami wydrukowac.

    Chociaz mysle ze przy zaangazowaniu sponsorów
    (tez moge sie dozucic) produkcja bedzie malym problemem

    Co o tym sądzicie?

  4. #14

    Domyślnie

    Mi do glowy przychodzi jeszcze jedno rozwiazanie:
    udostepnic poszczegolne strony kalendarza jako tapety pulpitu. pewnie nie kazdy z tego skorzysta, wiele osob ma niezly balagan na pulpicie, ale jest to jakies rozwiazanie dodatkowe do tego glownego z drukiem.
    Co wy na to?

  5. #15

    Domyślnie

    Pxl - mz świetny pomysł

  6. #16

  7. #17
    Oszczędny w słowach Awatar koka
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    164

    Domyślnie

    no fajne pomysły - ja jestem za listą i ZAPISYWANIEM sie chętnych na kalendarz do jakiegos terminu. - a Potem wszyscy musza dokonac wpłaty i wtedy pojdzie druk - np . kazdy by wplacał po 20 wpisowego a reszte potem. - no zalezy jaka cena by wyszla.

    Ja juz jestem chętny na ten kalendardz a jak sie uda to i wezme nawet 2 egzeplarze lub wiecej - ALe to jeszcze mamy troche czasu

    Jednym słowem jestem ZA
    żyj tak, jakby jutro miał się skończyć świat...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koka Zobacz posta
    ... ALe to jeszcze mamy troche czasu ...
    A ja mysle ze czas sie juz konczy.
    Chcac drukowac kalendarz, nie mozna zostawiac tego na listopad.

    wiec wczesniej trzeba miec zdjecia, kalendarium i wszystko poskladac.
    chcac oddawac to do drukarni trzeba doliczyc 3 tygodnie.

    Co do kalendarza na pulpit... nie wiem kto podejmie sie zrobienia czegos takiego
    inna sprawa kalendarz do druku, a inna na ekran (inny uklad, inne kalendarium no i minimum trzy rozmiary - nie wspominajac o uzytkownikach MAC'ow)

    po liczbie osob zainteresowanych watkiem, jestem praktycznie przekonany ze nic z tego nie bedzie...

  9. #19
    Oszczędny w słowach Awatar koka
    Dołączył
    11 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    164

    Domyślnie

    no bo moze trza by to jakos na główna wywalic czy co - ja tez wczesniej niewidzialem poki nie znalazlem chwili czasu na wieksze przejrzenie forum

    i pewnie wiecej chętnych by sie znalazlo jakby to dac na główną i jakos to podkreslic czy co
    żyj tak, jakby jutro miał się skończyć świat...

  10. #20

    Domyślnie

    A może na każdą stronę znaleźć sponsora i wydrukować np. 3000 kalendarzy z czego 2400 dla 12 sponsorow a 600 dla forum ?
    D300+MB-D10 | D200+MB D200 | N 24-70 f/2.8 | N 70-200 f/2.8 VR |S 18-200 f.3.5-6.3 | N 80-400 VR f/4.5-5.6 | Nikon SB 900 |
    Foto: www.sportfoto.pl Pismo: www.swiatsportu.pl

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •