Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 81
  1. #21

    Domyślnie

    Najbardziej w streecie lubię bezmyślność.

    Wychodzę sobie w miasto. Byle na ulicę, nie do parku lub na deptak. Zawieszam aparat na szyi. Włączam funkcję zdjęć interwałowych i wracam do domu po zapełnieniu karty. Następnie dokonuję pobieżnej selekcji odrzucając kadry, w które nie załapał się nikt w łachmanach o pomarszczonej twarzy. Oczywiście wyrzucam też te, które powstały zanim zdjąłem dekiel z obiektywu. Koloruję na czarnobiało i mam:

    Pozdrawiam

    Street

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lipalipski Zobacz posta
    Najbardziej w streecie lubię bezmyślność. Wychodzę sobie w miasto. Byle na ulicę, nie do parku lub na deptak. Zawieszam aparat na szyi. Włączam funkcję zdjęć interwałowych i wracam do domu po zapełnieniu karty. Następnie dokonuję pobieżnej selekcji odrzucając kadry, w które nie załapał się nikt w łachmanach o pomarszczonej twarzy. Oczywiście wyrzucam też te, które powstały zanim zdjąłem dekiel z obiektywu. Koloruję na czarnobiało i mam:
    Hmm. Ciekawa metoda.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-04-2016 o 22:43
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  3. #23

    Domyślnie

    Właśnie wczoraj z innego wątku dowiedziałem się, że o to chodzi.

    Pozdrawiam

    Street
    Pozdrawiam

    Street

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lipalipski Zobacz posta
    Najbardziej w streecie lubię bezmyślność.

    Wychodzę sobie w miasto. Byle na ulicę, nie do parku lub na deptak. Zawieszam aparat na szyi. Włączam funkcję zdjęć interwałowych i wracam do domu po zapełnieniu karty. Następnie dokonuję pobieżnej selekcji odrzucając kadry, w które nie załapał się nikt w łachmanach o pomarszczonej twarzy. Oczywiście wyrzucam też te, które powstały zanim zdjąłem dekiel z obiektywu. Koloruję na czarnobiało i mam:
    Wiedziałem, że to "żaluzja" do definicji streeta z innego wątku. Tamta definicja miała być groteską prawdziwego streeta, żeby pokazać wyższość tego pseudo streeta, którego nazwał bym "studyjnym". Studyjny street to taki, w którym znudzony studiem fotograf wyszedł na ulicę... i chciałby wszystko poustawiać jak u siebie w studio

    Swoją wypowiedzią zrobiłeś groteskę groteski XD Dać do myślenia... Niech myślą nad tym ci, którzy do tej pory myśleli tylko nad wielogodzinnym komponowaniem ujęć... Niech myślą o przekazie i treści zdjęcia... i tego, co napisałeś powyżej
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  5. #25

    Domyślnie

    @ Lipalispki - Szacun, szacun, że przyznałeś jak powstają takie zdjęcia! Naprawdę, sam nie potrafiłbym ująć tego lepiej! Nawet pokazałeś odpowiednio do tego wyglądające zdjęcie. Szacun za odwagę!

    Gwoli ścisłości dodałbym, że oprócz banalnej obróbki chyba jednak lekko wyprostowałeś kadr w postprocesie, bo raczej nie wychodzi tak z ajfona wiszącego na sznureczku - ale poza tym, mam dokładnie takie odczucia jak opisałeś. Ot, i cała filozofia 'streeta w rozumieniu ogólnym' - zrobić byle co, byle na ulicy, modlić się, żeby załapało się coś, co można by od biedy przedstawić jako temat - i jakoś to będzie.




    @ FelTom - zabawne! Kogoś, kto robi zdjęcie nie pstrykając bezmyślnie na prawo i lewo tylko mając jakiś pomysł na zdjęcie, dla kogo ważna jest kompozycja, kto szuka kadru, dla kogo ważna jest obróbka czyli ostateczny wygląd zdjęćia - uznajesz za zblazowanego pseudo coś, a kogoś produkującego miałkie pstryki bez widocznego pomysłu nazywasz 'prawdziwym streetem'!

    Zabawne, ale potwierdzasz to, co mówię od dawna. Sam przyznajesz, że 'prawdziwy street'' jest taki jak mówię: bez pomysłu, bez kompozycji, byle jaki - byle zrobiony na zewnątrz, a najlepiej na ulicy. Fajnie że się ze mną zgadzasz.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 20-04-2016 o 19:53
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #26

    Domyślnie

    Ja się z trollami zawsze zgadzam szanowny 2pompony.

    Oprócz jednego, to zdjęcie z Nokii 3310 wystającej z plecaka, bo mi się zepsuł kijek do selfie i się nie składa. Obróbka heblem.

    Generalnie świat mi się zawalił, bo wydałem setki euro na albumy ulicznych pstrykaczy, a przecież mogłem sobie kupić kozę.

    Pozdrawiam

    Street
    Ostatnio edytowane przez lipalipski ; 20-04-2016 o 20:13
    Pozdrawiam

    Street

  7. #27

    Domyślnie

    Widzisz - wymyślasz mi od troli, bo albo masz kłopoty ze zrozumieniem mojej (rzeczywiście gryzącej, przyznaję) ironii, albo nei dopuszczasz do siebie myśli, że ktoś może szczerze myśleć inaczej. Wymyślasz mi od troli, a ja naprawdę tak myślę, nie robię tego - jak mi się zarzuca - na złość, czy dla podtrzymania flejmu.

    Mówiąc najzupełniej poważnie, bez ironii, cienia kpin, szyderstwa czy innej drwiny - ja kompletnie nie cenię sztuki, w której nie widzę kunsztu. Podobnie jak nei lubię polo disko (bo nie widzę tam grama kunsztu właśnie), podobnie jak nie lubię poezji miłosnej rymów częstochowskich czy prozy dla kucharek wydawanej tonami i tomami w Harlequinnach, podobnie nie cenię fotografii robionej bez kunsztu. I na nic rzucanie nazwiskami czy albumami, bo choćby Bayer Full nagrał 100 razy tyle albumów ile rzeczywiście nagrał, a Doda dostała Grammy w każdej kategorii - pozwalam sobie na luksus posiadania własnego gustu, niezależnie od tego, ile nazwisk i co wyprawia.

    Jeśli nie ma kompozycji, kadru, pomysłu, dowcipu, jeśli nawet nei ma dobrego światła, ani nawet dbałości o obróbkę - co ma mnie zachwycić zamiast tego wszechogarniającego braku kunsztu? To, że ktoś malowniczo pierdnął na chodniku po przeciwnej stronie ulicy? To mnie nei zachwyca. Jestem podobny Gałkiewiczowi, który nie mógł dostrzec, że S wielkim poetą był. No miał zachwycać, a Gałkiewcza nei zachwycał - i co zrobić?

    Wracając do streeta - ja akurat bardzo lubię, ale ja lubię tylko te przykłady, które są fotograficznie dobre. A jak nie są dobre, to na nic zapewnienia, że jest tam tyle treści, tyle metafizyki, tyle tzw. chwili, czy obojętnie jak się inaczej będzie dorabiać ideologię.

    Jest kunszt - cenię, nie ma kunsztu - nie cenię. Tyle powiedziałem najzupełniej poważnie, bez drugiego dna i bez robienia sobie dowcipów, za które w tym innym wątku ktoś mnie wywołał do tablicy, więć musiałem tłumaczyć.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 20-04-2016 o 20:37
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    @ Lipalispki - Szacun, szacun, że przyznałeś jak powstają takie zdjęcia! Naprawdę, sam nie potrafiłbym ująć tego lepiej! Nawet pokazałeś odpowiednio do tego wyglądające zdjęcie. Szacun za odwagę!

    Gwoli ścisłości dodałbym, że oprócz banalnej obróbki chyba jednak lekko wyprostowałeś kadr w postprocesie, bo raczej nie wychodzi tak z ajfona wiszącego na sznureczku - ale poza tym, mam dokładnie takie odczucia jak opisałeś. Ot, i cała filozofia 'streeta w rozumieniu ogólnym' - zrobić byle co, byle na ulicy, modlić się, żeby załapało się coś, co można by od biedy przedstawić jako temat - i jakoś to będzie.




    @ FelTom - zabawne! Kogoś, kto robi zdjęcie nie pstrykając bezmyślnie na prawo i lewo tylko mając jakiś pomysł na zdjęcie, dla kogo ważna jest kompozycja, kto szuka kadru, dla kogo ważna jest obróbka czyli ostateczny wygląd zdjęćia - uznajesz za zblazowanego pseudo coś, a kogoś produkującego miałkie pstryki bez widocznego pomysłu nazywasz 'prawdziwym streetem'!

    Zabawne, ale potwierdzasz to, co mówię od dawna. Sam przyznajesz, że 'prawdziwy street'' jest taki jak mówię: bez pomysłu, bez kompozycji, byle jaki - byle zrobiony na zewnątrz, a najlepiej na ulicy. Fajnie że się ze mną zgadzasz.
    @Lipalipski.
    Korzystając z Twojej gościnności, podzielając Twój punkt widzenia odnośnie fotografii ulicznej, pozwolę sobie wtrącić kilka słów polemiki z naszym adwersarzem. 2Pompony bez wątpienia nie jest trolem forumowym.
    Styl pisania, kultura polemiki, wypowiedzi stoją na ponad przeciętnym poziomie. O żadnym nabijaniu postów nie może być mowy. Ani o braku szacunku dla autora zdjęć czy osoby z którą polemizuje.

    @2pompony
    Specjalnie dla polemiki z Tobą założyłem wątek... Nawet Cię tam zapraszałem w wątku ze zdjęciami innego forumowego kolegi, żeby zbytnio nie polemizować poza tematyką przedstawianych w wątku zdjęć.
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=271214

    W innym wątku ze zdjęciami z koncertu napisałeś, postaram się zacytować;
    Że odpowiadasz, bo poczułeś się wywołany do tablicy.
    Jeżeli zaproszenie Ciebie jest mało skuteczne, napiszę tam specjalnie wywołanie Ciebie do tablicy

    Szanuję Twój punkt widzenia, choć kompletnie się z nim nie zgadzam - w kwestii fotografii ulicznej.

    Wolałbym polemizować na tym polu w osobnym wątku, niż w wątku ze zdjęciami , które nasi forumowi koledzy przedstawiają do oceny.

    Korzystając z okazji, na podstawie przedstawionych przez autora zdjęć, podam przykład.
    Pierwsze zdjęcie w tym temacie.
    Banalny pomysł. Dwie panie sprzedające na straganie zajęły się czymś, jednocześnie przy tym rozmawiając. Fotograf wykorzystał tę chwilę, żeby uwiecznić chwilę ich nieuwagi, codzienne lub częste zajęcie... Jednocześnie uwieczniając się w lustrze. Pomysł z lustrem też banalny.
    Ale mamy:
    1. Treść. Zajęcie pań sprzedających na straganie, gdy brak klientów.
    2. Historię. Oprócz przedstawionej powyżej treści, tym razem znalazł się też tam fotograf. On też był w pobliżu i też na zdjęciu się znajduje.
    3. Pomysł na to wszystko co powyżej.
    Wykonanie też nie najgorsze, nie przesadzaj 2pompony.

    To jest street - jest treść, jest historia, zdjęcie zawiera to wszystko. Jest chwila. Jest życie codzienne. Czego chcieć więcej?
    Kolejnej atrakcyjnej dziewczyny tępo patrzącej w obiektyw? Gdzieś ktoś tu na forum napisał, że spojrzenie w obiektyw jest najważniejsze... Jasne, tyle tępo wpatrzonych spojrzeń już widziałem, że każde kolejne może wywołać odruch wymiotny. Tępych spojrzeń bez treści, na doskonale skomponowanych zdjęciach widziałem już tysiące. Doskonałość techniczna zdjęcia bez treści to cudowne i fantastyczne opakowanie pustego w środku pudełka. Liczy się prezent, nie opakowanie.

    Pozdrawiam
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  9. #29

    Domyślnie

    Napisałem o trollowaniu, bo w temacie o zdjęciach z koncertu wrzuta o streecie to był właśnie przykład słownikowego trollingu. I nie ma to nic wspólnego z kulturą wypowiedzi czy szacunkiem dla adwersarza. O nie, nie miałem nic obraźliwego na myśli.

    Co nie zmienia faktu, że nie widzę powodu do dyskusji szczególnej, bo każdy sobie co tam lubi fotografuje i jakie lubi zdjęcia, takie ogląda.

    Wprawdzie wydaje mi się, że takie, jak 2pompony podejście wynika z nieznajomości rzeczy, ale w końcu nie każdy musi wszystko wiedzieć i rozumieć. Dyskredytowanie zaś działań innych, bo się ich nie pojmuje, jest dziecinne i tyle. Ale mnie to nie wzrusza.

    Pozdrawiam

    Street
    Pozdrawiam

    Street

  10. #30

    Domyślnie

    Przynajmniej teraz rozumiem (i szanuję) punkt widzenia pomponiarza. Jedno zdanie "jest kunszt...nie ma kunsztu" wyjaśniło więcej niż reszta wywodu i z lekka uproszczone "stritowe" studium przypadku. Spodobało mi się także muzyczne porównanie. Dysko też nie trawię ale lubię trochę brudu i przyznaję, że nie miałem patentu jak przekonać babcię do Ramones'ów albo nie daj Boże The Stooges. Casus "babci", moja osobista porażka, o niczym jednak nie świadczy. Ja nadal wiem, że są to dobre zespoły a babcia (gdyby żyła) zapewniłaby mnie, że baran ładniej beczy. Jedyne co mnie w tym przypadku różni od kolegi pompony to, że nie daję sobie monopolu na prawdę.

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Fotograf uliczny
    By wpkx in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 22:16
  2. [ Krajobraz ] Morze Bałtyckie nie musi być nudne.
    By Graivite in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 23:34
  3. [ Krajobraz ] 2300 mnpm to musi być kozica :)
    By audik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2011, 22:17
  4. Pierwszy raz - kiedyś musi być
    By tomlodz in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 09:57
  5. [ Krajobraz ] Jest zima to musi być zimno ;)
    By martinez in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-12-2010, 00:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •