Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Nikon F-301 ,współpraca z nikkorem 85\1.8 D

    Witam.Kupiłem sobie F-301 i za kilka dni będzie u mnie.Z analogów nikona jestem kompletnie zielony.Były zenity,praktiki,pentaxy.Ostatnia lustrzanka analogowa to minolta 700 si.Mam pytanie jak będzie wyglądała współpraca 85\1.8D z korpusem F 301.Wiadomo,że chodzi mi o możliwość manualnego ustawiania przysłony i czasów.Czy będę miał tę możliwośc,czy muszę szukać jakichś obiektywów "AI-S"?Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    nie będzie żadnych problemów, jedyną niewygodą to mały skok ostrzenia w obiektywach przeznaczonych pod af
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3

    Smile

    Dzięki za szybką odpowiedz,manualnego ustawiania się nie boję.To taki powrót do przeszłości będzie.Będę pewnie wolniejszy od "AF",ale to nie wyścigi.

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Wszystko będzie OK. Jedynie co to to że pierscień odległości będzie chodził lekko. W starych szkłach pierścień ten chodzi inaczej. Płynnie ale z lekki oporem.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Dokupię jakieś obiektywy manualne.Póki co podepnę te które mam.Potem poszukam czegoś do portretów,raczej tylko do portretów.Co możecie polecić?Ogniskowe tak 100 - 200 mm.Poszukam czegoś sam,ale może macie jakieś swoje typy.Dziękuje i pozdrwaiam

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nikkor 105/2.5
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Jest nawet takie szkło na all.Zobaczę najpierw jak sprawuje się pentacon 135\2.8.pozostałośc po praktice.Niestety inne szkła sprzedałem,a tyle marek kosztowały w zamierzchłych czasach..Tych wschodnich

  8. #8

    Domyślnie

    Mam już F-301.Stan rewelacyjny,jak z sklepu.Ostrzenie manualne z 85 1.8 i z 70-200 rewelacyjne.Na razie tylko sucha zabawa bez filmu,bo święta i nie ma gdzie kupić.Mam pytanie do fachowców,czy sb 700 będzie w pełni wspólpracować ,czy trzeba raczej poszukać jakiejś sb 23,24,25 lub podobnych lamp.

  9. #9

    Domyślnie

    Z SB700 w manualnu, ten aparat nie realizuje iTTL więc pozostaje szukanie starych lamp. Polecam S24, 26 lub 28, chociaż nie daję sobie glowy obciąć, że one na 100% z nim gadają. Ja używam SB28 z N80 (amerykański F80) i jest miodzio, ale N80 trochę nowszy jednak jest...

  10. #10

    Domyślnie

    podobno ma ttl ale z tymi starszymi modelami lamp.Szukałem aparatu manualnego,bez AF.To taki powrót do manualnej zabawy jak z zenitami,praktikami.Nie mam instrukcji obsługi,ale gdzieś znalazłem info,że aparat ma ttl ze starszymi lampami i ma wyświetlaną informację w wizjerze.Prawdopodobnie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon f-301 - naprawa | pytanie
    By mset in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 20:38
  2. Mam problem z Nikkorem 16-85, pomożecie?
    By huston11 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2011, 15:34
  3. D300 - dziwna współpraca z manualnym 85/1.4
    By remiksson in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 22:45
  4. NIkon F 301 - problem
    By Siepacz in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-03-2007, 21:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •