Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Masz Tamrona VC USD, czy tego makro z brzeczącym silnikiem? Jeżeli masz USD, to ciągły AF, środkowym punkcie, pod AF-L daj sobie AF-ON (chyba się da w D3xxx). Wtedy łapiesz sobie biegacza środkowym, wciskasz AF-ON, autofocus ustawia ostrość na biegaczu cały czas, w ty tylko wciskasz spust jak chcesz zdjęcie zrobić, ewentualnie robisz serię. Tyle. Ja jak Tamrona miałem, to ustawiałem 5,6 bo mnie denerwowało jak się zmieniało, czas krótki i robisz zdjęcia. 35 DX trochę jest wolna, ale jak ją otworzysz na 2.8 przynajmniej, to da przyjemną GO Powodzenia!

  2. #12

    Domyślnie

    Tamrona mam z USD a czas na ile mam mniej więcej próbować co do AF L to mam takie ustawienia
    Rola przycisku AE L /AF L
    Blokada AE/AF
    Tylko blokada ekspozycji (AE)
    Blokada AE (wciśnięty )
    Tylko blokada AF
    włączenie autofocus
    Ostatnio edytowane przez Michał25 ; 21-05-2016 o 08:32

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał25 Zobacz posta
    Tamrona mam z USD a czas na ile mam mniej więcej próbować co do AF L to mam takie ustawienia
    Rola przycisku AE L /AF L
    Blokada AE/AF
    Tylko blokada ekspozycji (AE)
    Blokada AE (wciśnięty )
    Tylko blokada AF
    włączenie autofocus
    Gzieś mi wczoraj umknęło, że odpisałeś. Tamron 70-300 VC USD jest dobrym i szybkim szkłem, więc na pewno dasz radę coś satysfakcjonującego zrobić. Czas jak najkrótszy, ale tak żeby naświetlić prawidłowo. Dla biegania takie 1/200 będzie chyba minimalne, na dłuższych czasach to już możesz panoramować Z AF-ON chodzi oczywiście o włączenie autofocusa (ostatnie, wymienione przez Ciebie ustawienie przycisku z tyłu). Wtedy spust migawki nie "ostrzy", a jedynie wyzwala migawkę, a przycisk AE L/AF L "ostrzy". Dzięki temu łapiesz biegacza w centralny punkt, wciskasz przycisk z tyłu i trzymasz cały czas (dzięki temu autofocus ustawiony w AF-C cały czas ostrzy na biegaczu), a spust migawki wciskasz wtedy, kiedy chcesz zdjęcie zrobić (nie puszczając przy tym AE L/AF L). Możesz też lecieć seriami, wtedy trzymasz wciśnięty przycisk z tyłu (AF-C cały czas ładnie "ostrzy"), a spust migawki wciskasz wtedy, kiedy chcesz zrobić serię (oczywiście przycisk z tyłu cały czas wciśnięty). Pozdrawiam serdecznie!

  4. #14

    Domyślnie

    Dzięki wielkie kilka fotek udało mi się zrobic jakieś 200 co są dość ciekawe ale podpowiedź będę miał na przyszłość

  5. #15

    Domyślnie

    A są jakieś sprawdzone sposoby na przekadrowanie (przy fotografowaniu biegacza)? Bo na ten moment to przychodzi mi po prostu do głowy tylko póżniejsze (w obróbce) cięcie zdjęcia.
    Próbowałem ostatnio robić sesję biegacza w górach (aparat miałem ustawiony na AF-C i środkowy punkt) i o ile łapałem postać w punkt i robiłem zdjęcie to wychodziły mi ok. Gdy chciałem jednak przekadrować, by pokazać np. więcej górki to sprzęt przestawiał ostrość na tło (w sumie nic dziwnego, tak raczej powinno być).
    Ostatnio edytowane przez RMC ; 11-09-2016 o 19:22

  6. #16

    Domyślnie

    Jak ustawiasz aparat robiąc głupstwa, to i takie masz rezultaty. Jeśli masz AF-C i przekadrowujesz, to albo musisz użyć AF-Lock (skomplikowane i upeirdliwe), albo przełączyć AF na tylny guzik, koniecznie (to jest naprawdę ważne) odpinając go od spustu.

    Prawdę mówiąc inaczej już sobie robienia zdjęć sportowych nie bardzo wyobrażam.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17

    Domyślnie

    Używać innego punktu niż centralny.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Używać innego punktu niż centralny.
    Dokładnie. Bo AF-L nic nie da. Chyba, że fotografujemy z miejsca, gdzie odległość biegacza zmienia się nieznacznie lub używamy przymkniętego UWA i GO jest bardzo duża. Ale najskuteczniejsze jest rozwiązanie proponowane przez Gonzo.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 12-09-2016 o 03:49

  9. #19
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Odkąd rozdzielilem spust i af nie wyobrażam sobie powrotu do poprzedniego stanu.

  10. #20

    Domyślnie

    Innym ,wydaje mi się rozwiązaniem jest użycie AF dynamiczny wyborem pola. Kiedy obiekt opuści wybrany przez nas punkt AF to przejmie go sąsiedni punkt AF nie zmuszając nas do ponownego kadrowania.
    Nikon D750 50/1,4 35/1,4 24-70/ 2,8 105/ 2,8 D Macro

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Body do zdjęć sportowych
    By kurczaczek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 22:14
  2. obiektyw do zdjęć sportowych
    By ptaszyna_tkd in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 00:30
  3. Lampa do zdjęć sportowych
    By dhsanta in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 17:43
  4. Obiektyw do zdjęć sportowych
    By dhsanta in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 21:30
  5. s7raw - jakie ustawienia dla zdjęć prosto z S3Pro?
    By FacetFS3Pro in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2006, 11:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •