Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    To jest prawda, jest stanowczo za drogi. Dlatego ja na przykład skończyłem z Sigmą 105 2.8 OS. Ktoś mądrzejszy ode mnie napisał kiedyś, że miedzy Nikkorem 105, Sigmą 105, Tokiną 100 i Tamronem 90 nie ma różnic we właściwościach optycznych, więc wystarczy zastanowić się ile chce się wydać, jaką się chce ogniskową i czy chce się stabilizację. Ja nie chciałem 90 i chciałem stabilizacjię i limiter i padło na Sigmę. Nie żałuję absolutnie.
    Napisz autorowi kilka słów o Tokinie, bo ona się mieści w jego budżecie, a skoro ją masz, to coś o niej możesz powiedzieć
    Faktycznie, między Tokiną a Tamronem 90 (starym czy nowym) są minimalne różnice. Ja polecam Tokinę, bo jest ostra od pełnej dziury (nawet jak dla mnie do portretu była za ostra na 2. i ma fajny bokeh, fajne kolory i kontrast, po za tym jest dobrze wykonana (mało awaryjną). Wydawać tyle kasy na Nikkora, który nie jest lepszy optycznie, nie jest lepiej wykonany, to dla mnie marnowanie kasy, ale jak ktoś lubi to może sobie kupić.
    Najgorsze jest to jako ktoś pisze takie bzdury, że dużo lepszy od Tokiny jest Nikkor czy Tamron, to ja dziękuje takiemu fachowcowi od wszytskiego dziękuje. Ale rozumiem, że norma 11 postów dziennie sama się nie wyrobi

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stanseba Zobacz posta
    Faktycznie, między Tokiną a Tamronem 90 (starym czy nowym) są minimalne różnice. Ja polecam Tokinę, bo jest ostra od pełnej dziury (nawet jak dla mnie do portretu była za ostra na 2. i ma fajny bokeh, fajne kolory i kontrast, po za tym jest dobrze wykonana (mało awaryjną)
    No tak, wykonanie Tokiny od dawna miażdży konkurencję. A powiedz jeszcze jak Tokina przymyka przysłonę przy portrecie z małej odległości, powiedzmy 1,5-3 m? Przykładowo Sigma 105 przymyka się do 3.3-3.5.
    Ps. Ja wyrabiam normę postów, bo co tu robić na L4 w łóżku

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No tak, wykonanie Tokiny od dawna miażdży konkurencję. A powiedz jeszcze jak Tokina przymyka przysłonę przy portrecie z małej odległości, powiedzmy 1,5-3 m? Przykładowo Sigma 105 przymyka się do 3.3-3.5.
    Ps. Ja wyrabiam normę postów, bo co tu robić na L4 w łóżku
    Chyba od coś koło metra masz 2.8, na minimalnej odległości 5.6.
    PS Co do nabijania postów, to nie o Ciebie chodziło, a o jednego specjalisty od wszystkiego, nabijacza postów. Gość, który doradza DxO, optycznym, Nikonowi, Canonowi i wielu innym Jednym słowem Pan Zenek

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stanseba Zobacz posta
    Chyba od coś koło metra masz 2.8, na minimalnej odległości 5.6.
    A powiedz jeszcze jak jest z jego "wyjeżdżającą buźką" bo on nie ogniskuje wewnętrznie, to zależy od odległości roboczej? Kiedy on zmienia rozmiar. I jeszcze jak Ci się chce, to jak ocenisz szybkość AF, szczególnie jak musi przejechać całą skalę, bo tam nie ma limitera?
    Cytat Zamieszczone przez stanseba Zobacz posta
    PS Co do nabijania postów, to nie o Ciebie chodziło, a o jednego specjalisty od wszystkiego, nabijacza postów. Gość, który doradza DxO, optycznym, Nikonowi, Canonowi i wielu innym Jednym słowem Pan Zenek
    Chyba się domyślam o kim mowa

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    A powiedz jeszcze jak jest z jego "wyjeżdżającą buźką" bo on nie ogniskuje wewnętrznie, to zależy od odległości roboczej? Kiedy on zmienia rozmiar. I jeszcze jak Ci się chce, to jak ocenisz szybkość AF, szczególnie jak musi przejechać całą skalę, bo tam nie ma limitera?
    Jest limiter. Chyba o 3-4 cm zmienia długość. AF szybkość taka średnia krajowa, ale za to u mnie celny.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stanseba Zobacz posta
    A używałeś któregoś, czy tak sobie napisałeś? OMG

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Na Nikkora 105 VR szkoda wydawać kasy. Lepiej już kupić Tamrona 90 (stara czy nową) lub Tokine.
    A używałeś ich wszystkich czy tak sobie napisałeś ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    A używałeś ich wszystkich czy tak sobie napisałeś ??
    Tak. Nawet fotoziutek nie napisze, że Nikkor 105 VR jest dużo lepszy od Tokiny. Może Ci się pomyliło i chciałeś napisać, że jest ponad 2 razy droższy
    PS Idź nabijać sobie posty w inne miejsce, bo Twój komentarz nic nie wnosi, zero merytorycznej treści.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stanseba Zobacz posta
    Tak. Nawet fotoziutek nie napisze, że Nikkor 105 VR jest dużo lepszy od Tokiny. Może Ci się pomyliło i chciałeś napisać, że jest ponad 2 razy droższy
    PS Idź nabijać sobie posty w inne miejsce, bo Twój komentarz nic nie wnosi, zero merytorycznej treści.
    To następnym razem obejrzyj te zdjęcia z Tokiny w kolorze... A co do Nikkora, to jest tak samo dobry jak Tamron i na pewno lepszy od Tokiny. Tylko dla Ciebie to obietywy pewnie robią zdjęcia tylko przy w pełni otwartej przesłonie...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    To następnym razem obejrzyj te zdjęcia z Tokiny w kolorze... A co do Nikkora, to jest tak samo dobry jak Tamron i na pewno lepszy od Tokiny. Tylko dla Ciebie to obietywy pewnie robią zdjęcia tylko przy w pełni otwartej przesłonie...
    Dobra nie karmie trolla, chociaż wiem, że Tobie to i tak nie przeszkodzi jeszcze napisać 1000 postów. Ty się w każdym temacie udzielasz, znasz się na wszystkim. Geniusz
    PS Błagam nie odpisuj.

  10. #30

    Domyślnie

    Sigma 150 to epicki obiektyw do makro. Minusem jest rozmiar.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw makro
    By Pachnix in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 18:05
  2. Obiektyw makro z IF
    By Mmaciek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-10-2009, 23:08
  3. Roznica pomiedzy pierscieniami + obiektyw vs. obiektyw makro
    By docxxx in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 22:18
  4. obiektyw do makro
    By gargamel06 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-01-2008, 13:52
  5. Obiektyw makro ?
    By Anonymous in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16-11-2007, 22:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •