Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 87
  1. #21

    Domyślnie

    Podłączę się pod wątek - przymierzam się do nowego kompa i lepszego monitora (Eizo CS).
    1. czy tańsze radeony "do gier" mają 12bit LUT? (wiem że mój staroć 7750 daje na wyjściu 10bit).
    2. czy intel HD 530 (obecny w nowych i5/i7) da na wyjściu 10bit? (DisplayPort)
    3. czy system operacyjny (Mac OS X, Win 10) ma wpływ na jakość sygnału (ilość bitów) przesyłanego na monitor?
    Pytania może głupie ale nie mogłem tego wygooglować, a że jestem (niestety) w niedoczasie to pytam "na leniucha"
    Michał
    Fujifilm X-T1 XF18-55 2.8-4, XF 55-200, XF35/1.4, XF60/2.4, Cannon FD 50/1.4
    Fujifilm S5 PRO T70-300 vc usd | Z6 24-70/4
    Szukają nowego właściciela: A6000, Sigma 16/19, SY 12 2.0

  2. #22

    Domyślnie

    Sygnał z karty graficznej do monitora 8 bit jest wystarczający. Cała reszta związana z jakością obrazu zależy od jakości monitora i poprawnej kalibracji. Karta graficzna przy sygnale cyfrowym niema wpływu na jakość obrazu. Przy obrazach 2D (np. zdjęciach) karta graficzne zasadniczo niema wpływu na szybkość przetwarzania obrazu.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Cała reszta związana z jakością obrazu zależy od jakości monitora i poprawnej kalibracji. Karta graficzna przy sygnale cyfrowym niema wpływu na jakość obrazu.
    Jeśli karta graficzna wprowadza korekcję, licząc wszystko wewnętrznie na 10-12 bitach i konwertując z ditheringiem do wyjściowych 8 bit, to jakość będzie znacznie wyższa (brak bandingu), niż gdyby to liczyła wewnętrznie na 8 bitach.

  4. #24

    Domyślnie

    Pytanie MiGo w punkcie 2 i 3 dotyczyło sygnału 10-cio bitowego na wyjściu z karty graficznej i to miałem na myśli w poprzedniej odpowiedzi.
    Jeżeli dobrze pamiętam w ocenie naszych forumowych ekspertów (Tom1, Czornyj) stosowanie 10-cio bitowego sygnału na wyjściu karty graficznej praktycznie nie poprawia jakości obrazu natomiast komplikuje jego obsługę. Dodatkowo programy do obróbki zdjęć poza PS nie potrafią obrazu z taką rozdzielczością realizować, nie wspominając, że ilość modeli monitorów które obsługują taki sygnał jest bardzo mała, a modeli które posiadają matrycę 10-cio bitową to ze świecą szukać. Podsumowując: 10-cio bitowy sygnał z karty graficznej w fotografii to dużo problemów i brak realnych korzyści.
    Natomiast odnośnie przeliczania obrazu przez kartę graficzną: może się mylę, ale przy wyświetlaniu zdjęć to karta graficzna poza nielicznymi wyjątkami w PS niczego nie liczy, cała obróbka jest realizowana poprzez procesor. Jeżeli natomiast mówimy o grafice 3D to zupełnie inna sprawa, wtedy oczywiście należy się zaopatrzyć w wydajną kartę grafiki.

  5. #25

    Domyślnie

    Natomiast odnośnie przeliczania obrazu przez kartę graficzną: może się mylę, ale przy wyświetlaniu zdjęć to karta graficzna poza nielicznymi wyjątkami w PS niczego nie liczy, cała obróbka jest realizowana poprzez procesor
    Ja nie wiem, czy wy zupełnie się nie rozumiecie, albo ja nie rozumiem, czy mówimy o innych komputerach.
    Karta graficzna przetwarza każdy obraz wyświetlany na monitorze. Jeżeli ten obraz na pewnym etapie przetwarzania w karcie graficznej jest przechowywany z 10 bitową głębią, a następnie konwertowany jest na 8 bitów, to sposób tej konwersji wpływa na to co będzie wyświetlane i zmienia wyświetlany obraz, możliwie, że wprowadzając pewne przekłamania.
    d70s + N18-70 + N55-200

  6. #26

    Domyślnie

    witam podłączam się do tematu, jakiś czas temu złożyłem kompa do komputer:
    -i5-4690K, 3.9GHz, 6MB,
    -16 GB DDR3 1600
    -250GB 850 Evo
    -GeForce GTX 750 Ti 2GB
    -WIN 10

    Przeskok z i3 byłem bardzo zadowolony lightroom 6, wszystko działało bardzo poprawnie (pliki z 18 Megapixelowej matrycy), do momentu kiedy kupiłem Nikona d810.
    Słyszałem że pliki są uciążliwe w obróbce, ale że aż tak ?? Obróbka zwolniła 4 razy.
    Potrzebuje rady wymieniać podzespoły czy składać kolejnego kompa? może iśc w Maka, planowałem zakup monitora graficznego. Teraz bije się zs myślami czy czasem nie kupić iMaca który będzie miał wszytko w sobie.
    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Zmiana na mac'a nie wiele da... wydasz 2x tyle co na PC, a obróbka dalej będzie sie ślimaczyła, niestety taki urok pracy na LR.
    Tu jedynie pomorze mocniejszy procesor, choć tego swojego możesz całkiem mocno podkręcić.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Zmiana na mac'a nie wiele da... wydasz 2x tyle co na PC, a obróbka dalej będzie sie ślimaczyła, niestety taki urok pracy na LR.
    Tu jedynie pomorze mocniejszy procesor, choć tego swojego możesz całkiem mocno podkręcić.
    Myślisz że podkręcenie coś da ? ilość rdzeni się niestety nie zmieni

  9. #29

    Domyślnie

    iMAC nie ma ekranu nadającego się do pracy z kolorem.
    Żeby mieć maka na podobnym bądź wyższym poziomie wydajnościowym musiałbyś kupić iMac 27" retina, czyli 12K PLN ( nie uwzględniam mocy GPU ), albo Mac Pro, za wiaderko złota.

    Sugeruję podkręcić procesor, jeżeli na to pozwala płyta, bo w tym momencie nie bardzo jest na co się przesiąść tak, żeby zauważyć różnicę. Może i7-6700K z sensownym OC dałby zauważalną różnicę ale wciąż będzie to różnica bardziej rzędu 10-20% niż 50-100%.

    Cytat Zamieszczone przez soliszewski Zobacz posta
    Myślisz że podkręcenie coś da ? ilość rdzeni się niestety nie zmieni
    Podkręcenie procesora daje dość liniowe i przewidywalne zyski. Zwiększenie taktowania o 20% da 20% więcej wydajności. Dodanie kolejnych rdzeni za to, może nie dać żadnego wzrostu wydajności, jeżeli LR tego nie wykorzysta.
    d70s + N18-70 + N55-200

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Żeby mieć maka na podobnym bądź wyższym poziomie wydajnościowym musiałbyś kupić iMac 27" retina, czyli 12K PLN ( nie uwzględniam mocy GPU ), albo Mac Pro, za wiaderko złota.
    Można też sklepać hacka. Całkiem dobrze się sprawują, jeśli się*go zrobi w głową.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Komputer do obróbki zdjęć
    By Foto1270 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 20-12-2016, 18:05
  2. Komputer do obróbki zdjęć 2500zł
    By largooo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 00:35
  3. Jaki komputer do obróbki zdjęć?
    By MARJAN in forum Komputery
    Odpowiedzi: 396
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 15:40
  4. Komputer do obróbki zdjęć
    By hadwao in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 17-08-2011, 18:28
  5. jaki komputer do obróbki zdjęć?? HELP
    By wojtek-hinc in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 04-04-2006, 17:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •