Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 65
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ania Wu Zobacz posta
    kupując nowy sprzęt, wolę błędów nie popełniać, bo trochę za drogo mnie wyjdą
    Dlatego wydanie kasy na wynajęcie studia na godzinkę i przetestowanie jak co świeci może być dobrym pomysłem

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Rozkładanie okty jest upierdliwe. Pomyśl o takiej szybkorozkładalnej.
    cos w tym jest, najpierw mnie to cieszylo,pozniej bawilo, teraz irytuje, tak, ze chce pickupa albo minivana kupic
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  3. #13

    Domyślnie

    Dzięki Wam za rady, mam teraz nad czym myśleć
    NIKON 5200 / NIKKOR AF-S 50mm f1.8 G / NIKKOR AF-S 35mm f1.8 G / NIKKOR AF 16mm f/2.8 / OLYMPUS E-420 / PENTACON 50mm f1.8 / Olympus Zuiko 14-42mm

  4. #14

    Domyślnie

    A czy softbox 80x120 nadaję się do całej sylwetki?
    NIKON 5200 / NIKKOR AF-S 50mm f1.8 G / NIKKOR AF-S 35mm f1.8 G / NIKKOR AF 16mm f/2.8 / OLYMPUS E-420 / PENTACON 50mm f1.8 / Olympus Zuiko 14-42mm

  5. #15

    Domyślnie

    Tak, nadaje się.
    Tak samo jak się nadaje beauty dish 42cm, albo nawet zwykły reflektor o średnicy 18cm.
    Tylko każda z tych nasadek daje inny efekt, a czy Tobie dany efekt będzie odpowiadał, nie przekonasz się dopóki nie zrobisz paru zdjęć z taką nasadką. Dlatego pisałem o wynajęciu studia i samodzielnym sprawdzeniu. To kosztuje, trzeba wydać pieniądze i mniej zostaje na zakupy, ale dzięki takiemu wydatkowi możesz uniknąć nietrafionych zakupów.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Tak, nadaje się.
    Tak samo jak się nadaje beauty dish 42cm, albo nawet zwykły reflektor o średnicy 18cm.
    Tylko każda z tych nasadek daje inny efekt, a czy Tobie dany efekt będzie odpowiadał, nie przekonasz się dopóki nie zrobisz paru zdjęć z taką nasadką. Dlatego pisałem o wynajęciu studia i samodzielnym sprawdzeniu. To kosztuje, trzeba wydać pieniądze i mniej zostaje na zakupy, ale dzięki takiemu wydatkowi możesz uniknąć nietrafionych zakupów.
    Właśnie o to chodzi. Jak pójdę do studia, budżet mi spadnie. Rodzice więcej nie dołożą . Akurat w moim przypadku grosik do grosika....

    A jeszcze jedna rzecz: czy ktoś zna jakąś stronę, albo temat na forum, gdzie dokładnie są wyjaśnione stopnie regulacji błysku lamp? Nie za bardzo to rozumiem, a chciałabym zrozumieć.
    Pisaliście drodzy koledzy m.in. o regulacji 1/128 , 1/64 czy 1/32, nie rozumiem tego.

    Znalazłam lampę quantum up 300ws z regulacją 1/16 , ale nie wiem co to znaczy. Czy to dobrze, czy źle. Pisaliście, że im większa wartość przy regulacji, tym lepiej. Ale nie wiem dlaczego.
    Ostatnio edytowane przez Ania Wu ; 07-03-2016 o 13:22
    NIKON 5200 / NIKKOR AF-S 50mm f1.8 G / NIKKOR AF-S 35mm f1.8 G / NIKKOR AF 16mm f/2.8 / OLYMPUS E-420 / PENTACON 50mm f1.8 / Olympus Zuiko 14-42mm

  7. #17

    Domyślnie

    Póki co moje zakupowe typy:

    1. Powerlux VE-400 PLUS, 400ws, reg. 1/32, 599zł
    2. STEINER CD-400, 400ws, reg. 1/32, 590zł
    3. MICROPRO, 400ws, reg. 1/32, 459zł
    4. QUANTUUM Up 300, reg. 1/16, 399zł
    5. JINBEI, 300ws, reg. 1/64, 309zł


    Im droższą lampę kupię, tym mniej mi zostanie na octe/softbox i sporo innych dodatków. Ale z drugiej strony chciałabym też taką lampę, która będzie mi służyła lata. No i najważniejsze, chciałabym lampę, z którą bez problemu zrobię zdjęcie całej sylwetki przy odstawieniu od modelki na około 2metry, może nawet mniej. Dlatego nie wiem, czy w ogóle ma sens się zastanawiać nad lampą mocniejszą niż 300ws.
    NIKON 5200 / NIKKOR AF-S 50mm f1.8 G / NIKKOR AF-S 35mm f1.8 G / NIKKOR AF 16mm f/2.8 / OLYMPUS E-420 / PENTACON 50mm f1.8 / Olympus Zuiko 14-42mm

  8. #18

    Domyślnie

    Im większy zakres regulacji, tym słabsze światło możesz uzyskać. Gdy zechcesz robić np. z przysłoną 2, lub większą, może się okazać, że lampa świeci "za bardzo", jeśli nie da się zmniejszyć mocy.
    Używane softboxy są tańsze

    "chciałabym lampę, z którą bez problemu zrobię zdjęcie całej sylwetki przy odstawieniu od modelki na około 2metry, może nawet mniej"
    Pisałaś na początku, że masz już jakieś doświadczenie ze studiem, ale wydaje mi się, że to bardziej na zasadzie "tak mi się coś udało", a nie "dokładnie wiem czego chcę i jak to uzyskać" Jeśli się pomyliłem to przepraszam, ale na podstawie tego jednego wątku trudno to ocenić.
    Zobacz może te filmiki https://www.youtube.com/watch?v=Y2415wV8mE4 i https://www.youtube.com/watch?v=nZwc-QBkOfg
    Co prawda omawiają "tylko" wykorzystanie białego tła, ale autor poświęcił dużo uwagi na wyjaśnienie zależności odległość-natężenie światła, co może być przydatne dla Ciebie, biorąc pod uwagę odpowiednio wyrównane oświetlenie całej sylwetki.

    Twoje propozycje: skreśliłbym od razu Quantuum UP - mały zakres regulacji, Steiner - jeśli jeden ze sklepów opisuje ją jako "- płynna regulacja energii: 1-1/32, -regulacja mocy od 1.0 do 6.0 przesłon (co daje zakres regulacji od 1 do 1/50)" to nie budzi mojego zaufania, a wyzwalanie błysku przy zmniejszeniu mocy też nie jest wygodne. Jaka Jinbei, jaka Micropro? Nie podałaś modeli, więc na razie wygląda na to, że najtańsza jest najlepsza (co prawie nigdy nie jest zgodne z prawdą).
    Jeszcze pytanie: ile masz do wydania na wszystko, jaki dokładnie masz jeszcze sprzęt, którego chcesz używać z tą nową lampą?

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obecnie nie ma u nas Jinbei DM2 mające regulacje 1/64, jedynie używane pozostały, mam te lampy i w porównaniu do zwykłych chińczyków z 1/16 jest wielka różnica.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Im większy zakres regulacji, tym słabsze światło możesz uzyskać. Gdy zechcesz robić np. z przysłoną 2, lub większą, może się okazać, że lampa świeci "za bardzo", jeśli nie da się zmniejszyć mocy.
    Chcę się bawić swiatłem, a przysłoną kręcić w obie strony, aczkolwiek lubię mieć mocno otwartą. Takie zboczenie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Używane softboxy są tańsze
    Chcę nowy

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    "chciałabym lampę, z którą bez problemu zrustawobię zdjęcie całej sylwetki przy odstawieniu od modelki na około 2metry, może nawet mniej"
    Pisałaś na początku, że masz już jakieś doświadczenie ze studiem, ale wydaje mi się, że to bardziej na zasadzie "tak mi się coś udało", a nie "dokładnie wiem czego chcę i jak to uzyskać" Jeśli się pomyliłem to przepraszam, ale na podstawie tego jednego wątku trudno to ocenić.


    W studiu foto byłam 2 razy w życiu, i błyskałam "na czuja" nie kontrolując światła w ogóle, modelka niby zachwycona, ale sesje wyszły do d... moim zdaniem, nie tak jak chciałam. Więcej nie poszłam, i dalej bawiłam się swoimi świetlówkami. Chcę się nauczyć błyskać, robić różne zdjęcia, portrety, całe sylwetki, ale te żarówki już mnie wykańczają, poza tym te oprawki e27 się psują, i są trochę badziewne, bo przy wielkiej świetlówce nie ma szans na ukierunkowanie światła, bo wszystko opada pod ciężarem założonego sprzętu.

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Zobacz może te filmiki https://www.youtube.com/watch?v=Y2415wV8mE4 i https://www.youtube.com/watch?v=nZwc-QBkOfg
    Co prawda omawiają "tylko" wykorzystanie białego tła, ale autor poświęcił dużo uwagi na wyjaśnienie zależności odległość-natężenie światła, co może być przydatne dla Ciebie, biorąc pod uwagę odpowiednio wyrównane oświetlenie całej sylwetki.
    Dzięki, przydadzą się, bo akurat robię niedługo sesję całej postaci na białym tle .

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Twoje propozycje: skreśliłbym od razu Quantuum UP - mały zakres regulacji, Steiner - jeśli jeden ze sklepów opisuje ją jako "- płynna regulacja energii: 1-1/32, -regulacja mocy od 1.0 do 6.0 przesłon (co daje zakres regulacji od 1 do 1/50)" to nie budzi mojego zaufania, a wyzwalanie błysku przy zmniejszeniu mocy też nie jest wygodne. Jaka Jinbei, jaka Micropro? Nie podałaś modeli, więc na razie wygląda na to, że najtańsza jest najlepsza (co prawie nigdy nie jest zgodne z prawdą).
    Jinbei: http://allegro.pl/studyjna-lampa-bly...020654473.html
    Micropro: http://allegro.pl/lampa-studyjna-mir...251028733.html

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Jeszcze pytanie: ile masz do wydania na wszystko, jaki dokładnie masz jeszcze sprzęt, którego chcesz używać z tą nową lampą?
    W fotografię się bawię od 2 lat, ale nie mam zielonego pojęcia o błyskaniu, bo na razie fotografowałam tylko w świetle zastanym. Kompletnie się nie znam na lampach, ani parametrach... Ale chcę się uczyć, i mieć do tego odpowieni instrument, który nie okaże się bublem. Sprzęt którego używałam do tej pory:
    - to co w podpisie, nie mam więcej
    - wielka blenda 150cm 4w1: srebrna, złota, biała, czarna do wyciemniania
    - 2 parasole 80cm białe i 2 parasole srebrne 60cm
    - moje światło do tej pory to: świetlówki o różnej mocy, i - wstyd się przyznać - czasami halogen i lampka biurowa

    Ile mogę wydać: 800zł
    Chcę kupić:
    - sofboxa albo octę + statyw
    - jedną porządną lampę + wyzwalacz
    - 3 klosze: 2 do swiateł na tło, i 1 do światła od tyłu na modelkę, tu chcę używać tych świetlówek i parasolek które już mam

    Wiem, że to trochę mało kasy, ale zbierałam na sprzęt przez pół roku. Rodzice więcej nie dołożą.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Obecnie nie ma u nas Jinbei DM2 mające regulacje 1/64, jedynie używane pozostały, mam te lampy i w porównaniu do zwykłych chińczyków z 1/16 jest wielka różnica.
    No ja właśnie znalazłam używaną na allegro.
    NIKON 5200 / NIKKOR AF-S 50mm f1.8 G / NIKKOR AF-S 35mm f1.8 G / NIKKOR AF 16mm f/2.8 / OLYMPUS E-420 / PENTACON 50mm f1.8 / Olympus Zuiko 14-42mm

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. lampa małej mocy - temat wraca jak bumerang
    By fafniak in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 01:44
  2. Jaka lampa, o jakiej mocy do pomieszczeń około 20m2
    By waldemar109 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13-10-2014, 18:18
  3. Najmniejsza lampa z regulacją mocy
    By yabols in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 00:16
  4. Jakiej firmy Softbox reporterski kupić?
    By Y3lloW in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 08:31
  5. Mocna, manualna, z regulacja mocy i tania lampa.
    By sebah in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-07-2008, 23:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •