Close

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 86 z 86
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Przykładowo D7000 vs D4, w obydwu przypadkach 16 Mpix z podobnego okresu.
    Rożnicę oceniłbym na jakieś 2.5-3 EV na korzyść D4.

    Powtarzalny próg akceptowalności w D7000 to dla mnie okolice ISO 4000, w D4 25600.
    Przy mojej klasyfikacji "dobrej jakości" są to okolice 400 w D700 i 3200 w D4.
    Pewnie masz rację, bo wszystko zależy od akceptacji indywidualnej. Nie bez znaczenia jest też wygląd szumu różny dla różnych matryc. Ja z tym EV podałem najbardziej optymistyczną wersję którą powinien zauważyć chyba każdy przy porównywaniu D7200 i D610. U siebie przy D300 i D3 różnicę oceniam na 1,5EV.

  2. #82
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Przy tej samej technologii matrycy DX i FX powinno byc ponad 1 EV roznicy. Powierzchnia FX jest 2.25x większa, a kazdy na mm2 obu matryc pada taka sama ilośc fotonów. Czyli na matryce FX pada ich o 2.25x wiecej. 2x więcej to 1 EV.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-03-2016 o 21:38
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja sobie zrobiłem szybki test w sklepie D7200 i D750, można porównywać szumy na podobnym poziomie ISO3200 w D7200 z ISO6400 w D750, nie były to testy jakieś wnikliwe, takie szybkie wynikające z dyskusji ze sprzedawcą, jak to wypada w konkretnych testach to już pewnie wiecie.
    Jednakże ISO 3200 w D7200 znacznie bardziej degraduje detal niż 6400 w przypadku D750. Tak wynika z moich obserwacji.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  4. #84

    Domyślnie

    Teoretyczno-matematyczna różnica przy matrycach wykonanych w identycznej* technologii powinna wynosić 1.5 EV

    *- tylko co znaczy identyczna technologia?
    a.) Porównywanie 16/24 Mpix DX z 36/54 Mpix FX od strony fotograficznej jest pozbawione sensu, mimo tego że porównujemy matryce wykonane w identycznej technologii.
    b.) Porównanie 16 Mpix DX z 16 Mpix ma sens, ale będziemy porównywać różne matryce.
    Moim zdaniem w ogólnym rozrachunku wariant b.) ma więcej sensu.

    Jednakże do tego należy teraz dodać 2 dodatkowe kwestie:
    1.) Ostrość obiektywów na matrycach DX i FF. Ten sam obiektyw będzie ostrzejszy per piksel na matrycy FF, co w praktyce spowoduje lepszą końcową jakość obrazu na FF, przy założeniu identycznego poziomu szumu na obu matrycach. Ostrzejszy obraz jest też bardziej podatny na odszumianie bez utraty szczegółów
    2.) Wpływ GO na odszumianie. Im mniejsza GO tym łatwiej jest odszumić tło bez utraty detalu na pierwszym planie.

    Które przesuwają tą granicę poza teoretyczne 1,5 EV

  5. #85

    Domyślnie Spory kawał czasu minął, zmieniliście zdanie i preferencja?

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Teoretyczno-matematyczna różnica przy matrycach wykonanych w identycznej* technologii powinna wynosić 1.5 EV

    *- tylko co znaczy identyczna technologia?
    a.) Porównywanie 16/24 Mpix DX z 36/54 Mpix FX od strony fotograficznej jest pozbawione sensu, mimo tego że porównujemy matryce wykonane w identycznej technologii.
    b.) Porównanie 16 Mpix DX z 16 Mpix ma sens, ale będziemy porównywać różne matryce.
    Moim zdaniem w ogólnym rozrachunku wariant b.) ma więcej sensu.

    Jednakże do tego należy teraz dodać 2 dodatkowe kwestie:
    1.) Ostrość obiektywów na matrycach DX i FF. Ten sam obiektyw będzie ostrzejszy per piksel na matrycy FF, co w praktyce spowoduje lepszą końcową jakość obrazu na FF, przy założeniu identycznego poziomu szumu na obu matrycach. Ostrzejszy obraz jest też bardziej podatny na odszumianie bez utraty szczegółów
    2.) Wpływ GO na odszumianie. Im mniejsza GO tym łatwiej jest odszumić tło bez utraty detalu na pierwszym planie.

    Które przesuwają tą granicę poza teoretyczne 1,5 EV
    Spory kawał czasu minął, zmieniliście zdanie i preferencja?

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pamar Zobacz posta
    Spory kawał czasu minął, zmieniliście zdanie i preferencja?
    Ale trupa odkopałeś.
    Ja zmieniłem: miałem DX, mam CX, DX i FX + mały obrazek.

    DX jest zły. Najbardziej uzależnia.
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Podobne wątki

  1. Fotografia wnętrz i krajobrazowa dx czy fx (d7100 czy d600)
    By kuuubu in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 02-01-2019, 17:45
  2. Obiektywy FX czy DX pod lustrzankę DX
    By alyko988 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-11-2015, 10:43
  3. DX czy FX
    By mibartek in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 16:24
  4. DX czy Fx
    By Gawronnek in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 19:09
  5. Najlepszy i najtańszy 6x6?!
    By jAZZ in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-07-2007, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •