Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Posty
    6

    Domyślnie Wycinanie obiektu ze zdjęcia - Photoshop

    Witam,
    Posiadam wersje photoshopa cs6 i zastanawiam się jak mogę wyciąć obiekt, a dokładnie rejestrację samochodu, którego sfotografowałem. Chciałbym, aby w miejscu rejestracji było jedynie białe pole. Zna ktoś sposób na taką sytuację?
    Z góry dzięki,
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Sposobów jest cała masa. Najprostszy to bierzesz pędzel i malujesz po rejestracji.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2016
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Posty
    6

    Domyślnie

    A czy jest jakiś sposób dzięki, któremu nie będzie aż tak widać tego wycięcia? Chodzi mi o to, aby nie został sam prostokąt rzucający się w oczy. Może macie jakieś pomysły, aby czymś wypełnić tę lukę i spokojnie wrzucić zdjęcie samochodu na bloga bez obawy ewentualnych problemów z właścicielem samochodu, a zarazem zaciekawieniem odbiorcy ciekawym zdjęciem? Może jakieś inne ciekawe rejestracje? Macie jakieś porady dla początkującego w fotografii motoryzacyjnej?

  4. #4

    Domyślnie

    Najprostszy sposób, który przyszedł mi do głowy:

    1. Za pomocą kroplomierza pobierz kolor z rejestracji
    2. Zrób prostokątne zaznaczenie i wypełnij je pobranym kolorem (na osobnej warstwie)
    3. Naciśnij CTRL+T, a później prawy przycisk myszy i wybierz Zniekształć
    4. Dopasuj 4 narożne punkty prostokąta do rogów rejestracji
    5. Filtr-> rozmycie -> rozmycie gaussowskie i ustaw jakąś niewielką wartość (żeby pozbyć się ostrych krawędzi)
    Pomogłem? Pomogę więcej na http://poobustronach.pl//

  5. #5

    Domyślnie

    Za publikację tablicy rejestracyjnej nie będziesz miał żadnych problemów - to jest numer nadawany przez wydział komunikacji (nie jest własnością posiadacza samochodu) tak samo, jak numery domów nadawane przez miasto. Jak robisz zdjęcia architektury to zamalowujesz je?

    A tak swoją drogą płacić (?) za CS6 i zadawać takie pytania na forum, to lekko mnie zastanawia ten fakt... Do czego wcześniej używałeś tego programu, skoro jedna z najłatwiejszych rzeczy sprawia Ci taką trudność?

    Proponuję poradniki i samouczki na youtube na temat obsługi CS6 - nie dla kogoś, kto zaczyna w fotografii motoryzacyjnej, ale w ogóle zabawę z edycją zdjęć.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez YouSteee Zobacz posta
    Witam,
    Posiadam wersje photoshopa cs6 i zastanawiam się jak mogę wyciąć obiekt, a dokładnie rejestrację samochodu, którego sfotografowałem. Chciałbym, aby w miejscu rejestracji było jedynie białe pole. Zna ktoś sposób na taką sytuację?
    Z góry dzięki,
    Pozdrawiam
    mozesz sam zmajstrowyc dowolna tablice rejestracyjna z dowolnymi numerami jakims programem graficznym ( zamiast numerow rejestracyjnych np model samochodu) .
    nastepnie wstawic na zdjecie i za pomoca transformacji pokryc rogi Twojej tablicy z oryginalna - automatem zostanie dopasowana perspektywa.

    A jesli chcesz rzeczywiscie " uatrakcyjnic " tablice , to mozna wstawic w miejsce akt niezwykle atrakcyjnej kobiety

    mozliwosci sa miliony.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 29-02-2016 o 09:02

Podobne wątki

  1. Problem ze stabilnością photoshop CS6, crash
    By Simon_ in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-11-2013, 12:16
  2. Pytanie o wycinanie zdjęcia
    By Ulysses in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 21:52
  3. Photoshop wycinanie - błaganie o szybką pomoc.
    By ropusz in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 01:10
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 22:05
  5. PHOTOSHOP. Czy wiesz, że...
    By yanoosh in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2006, 09:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •