Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie d700 i jak uzyskac taka biel

    chcialbym uzyskiwac taka biel jak na tym poscie u Tuskowej, czesto sa zdj rowniez u innych foto we wnetrzach na zastanym swietle, uzywam lightroom probowalem ochladzac wb, zdejmowac samo nasycenie niebieskiego i zoltych macie jakies inna porade moze jakis preset? bylbym mega wdzieczny, bo widze tu ze nasycenie jest zmiejszone i kontrast, tego probowalem i za chiny nie moge tych bieli i chlodnych barw i tego bialego odcienia skory uzyskac

    http://www.makelifeeasier.pl/moda/lo...adnie-wygladac
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Dusseldorf / Krakow
    Posty
    20

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że w LR będzie ciężko zrobić taką postprodukcję (ale może się mylę, jestem tylko amatorem). Z tego co widzę na moim monitorze to odcień skóry nie jest taki biały, kolor skóry na twarzy leci w czerwień. Wg mnie lepszym narzędziem będzie PS i post processing na przynajmniej 2 warstwach. Zwróć uwagę, że modelka i ubranie jest cieplejsza od tła. Cienie pod ławkami są zielonkawe, również szpary między deskami, kolor morza jest również troszkę inny - tutaj albo tinta i WB albo spróbuj tone splitting w cieniach kolor zielonkawy/niebieski. Całe tło w histogramie jest pewnie przesunięte w prawo (efekt delikatnego high-key) - to wyniknąć mogło np. ze światła zastanego i korelacji między oświetleniem modelki i tła.
    Natomiast sylwetka wg mnie jest praktycznie nietknięta, może nasycenie kolorów podciągnięte, bo to widać w szczególności. Tutaj w LR możesz bawić się pewnie tylko pędzlami różnej wielkości.

    Jeżeli interesuje Cię tylko background (bez modelki) to wystarczy wg mnie zastosować powyższe. I w takim przypadku cały postproces można na pewno zrobić w LR.

  3. #3

    Domyślnie

    bardziej tlo modelki to zazwyczaj ogarnialem kolorami tylko wlasnie w lr niema warstw zebym mogl oddzielic modelke od tla chyba musze sie przeprosic z ps
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2012
    Miasto
    Dusseldorf / Krakow
    Posty
    20

    Domyślnie

    Spróbuj w LR twardym pędzlem o różnej wielkości zaznaczać / odznaczać. Tylko, że łatwiejsze i precyzyjniejsze na pewno będą warstwy w PS.

  5. #5

    Domyślnie

    Odpowiednio niska temperatura i odpowiednio mocno ściągnięta saturacja z niebieskiego (HSL). Takie historie najlepiej w Capture Onie.
    aparat + kit www.korzewa.com

Podobne wątki

  1. Jak uzyskac taka czarno-biel :D
    By urbizdw in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-02-2016, 15:22
  2. jak uzyskać taką kolorystykę?
    By holek331 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-08-2013, 23:05
  3. Jak uzyskac taką skórę?
    By surfer_19 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 12:45
  4. Jak uzyskać taką kolorystyke w LR ?
    By yozz84 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-12-2010, 11:06
  5. jak uzyskac taka kolorystykę nieba...?
    By max_mara in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 10:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •