Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Tamron 90, Tokina 100, czy Sigma 105 - co wybrać?

    Proszę o pomoc w wyborze 1 z 3 obiektywów: Sigma 105 2.8, Tamron 90 2.8, Tokina 100 2.8. Obiektyw służyć mi będzie do fotografii ślubnej. Jeśli chodzi o tych 3 producentów, to tylko z Sigmą miałem do czynienia. Zamierzam kupić używkę, ceny są podobne, więc proszę o opinie co Wy byście wybrali. Przeczytałem testy na optyczne.pl i trudno jednoznacznie stwierdzić, który jest najlepszy.
    Ostatnio edytowane przez smuggie ; 24-02-2016 o 00:35
    d750 x2, sigma 18-35 1,8 + yongnuo 14 2,8 + nikkor 50 1.4 + tamron 90 2.8 + nikkor 70-200

  2. #2

    Domyślnie

    Kilku kolegów mialo tokine i bardzo sobie ja chwalą. Cena do jakości jest bardzo dobra. Sam pewnie w niedługim czasie zakupie to szklo

  3. #3

    Domyślnie

    mam tokinę już 5 lat i nie myślę o zmianie , makro super
    D90, troszkę szkieł i jedna lampka

  4. #4

    Domyślnie

    a dlaczego akurat szklo makro do slubow? nie lepiej kupic jasną 85-tke? np nikkora 85 1.8G ewentualnie D? z tych 3 optycznie sa zblizone ogniskowe niewiele roznia sie natomiast Tokina ma wolny af i nie ma stabiliazji, Tamrona ma najszybszy AF i bdb stbalizacje
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  5. #5

    Domyślnie

    Niektórzy cały ślub oblecieli by jedną 50tką, inni szukają ciekawych kadrów, a do tego potrzebne są ciekawe szkła.

    Mam T90/2.8 VC, ostrość świetna, stabilizacja bdb, tylko szkło jak wiele innych makro domyka przysłonę przy fotografowaniu z bliska do f/5.6, nie wiem czy pozostałe wymienione też i czy Ci to będzie przeszkadzało. GO i tak jest papierowa, nie odczułem potrzeby otwierania go bardziej niż fabryka przewidziała, co nie zmienia faktu że w sklepie Ci o tym nie powiedzą i można po zakupie się zdziwić że żeby mieć 2.8 trzeba odejść od obiektu na kilka metrów.
    ;]

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Niektórzy cały ślub oblecieli by jedną 50tką, inni szukają ciekawych kadrów, a do tego potrzebne są ciekawe szkła.

    Mam T90/2.8 VC, ostrość świetna, stabilizacja bdb, tylko szkło jak wiele innych makro domyka przysłonę przy fotografowaniu z bliska do f/5.6, nie wiem czy pozostałe wymienione teżw.
    jasnosc obiektywow jest podawana dla nastawy odleglosci na nieskonczonosc.
    jesli fotografujesz z mniejszej odlegllosci , jasnosc jest mniejsza.
    Pomimo nominalnych np. 2,8 fotografujac obiektywem nie macro z bliska spada jasnosc o ok 25% tzn masz ok 3-3,1. Tak bylo zawsze i swiatlomierz to uwzglednia automatem. W czasach przed pomiarem TTL uwazalo sie , ze blad jest na tyle maly, iz miesci sie w tolerancji blony i nie uwzgledniano poprawki. Poniewaz macro pozwala na wieksze zblizenie to jasnosc spada jeszcze pardziej
    W skali 1:1 o 2 ev - dotyczy to kazdego obiektywu .
    Fotografujac tym obiektywem na odleglosciach " normalnych " obiektyw ma tez " normalna" jasnosc - czyli odpowiadajaca w przyblizeniu temu co widac na wyswietlaczu.

    to nie jest wada obiektywow macro , tylko normalne zjawisko fizykalne.


    odpowiadajac na pytanie - z wymienionych wybralbym obiektyw ze stabilizacja .

  8. #8

    Domyślnie

    Skoro kolega pisze, że ceny wszystkich trzech są na podobnym poziomie oraz że chce kupić obiektyw używany to wydaje mi się, że rozważa zakup wcześniejszych wersji czyli Tamron 90 i Sigmy 105 bez stabilizacji. Jeśli tak jest w rzeczywistości to wybór masz bardzo prosty. Optycznie wszystkie prezentują świetny poziom więc czego byś nie wybrał to trafisz w dziesiątkę. Niektórzy piszą, że Tokina rozwija skrzydła na FFie więc jeśli w przyszłości będziesz planował upgrade to weź to pod uwagę. Jest też dobrze wykonana. Jeśli jednak szukasz obiektywu, który będzie hulał z oboma aparatami z Twojej stopki to możesz ją od razu odrzucić i szukać w necie wersji Tamrona z silnikiem. Ale jeśli się pomyliłem i rozważasz także wersje ze stabilizacją a do tego kosztują one tyle samo co Tokina to skup się na nich. Mają OS i własny silnik za co moim zdaniem warto dopłacić a skoro Ty dopłacać nie musisz to sprawa jest prosta.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Skoro kolega pisze, że ceny wszystkich trzech są na podobnym poziomie oraz że chce kupić obiektyw używany to wydaje mi się, że rozważa zakup wcześniejszych wersji czyli Tamron 90 i Sigmy 105 bez stabilizacji.
    zgadza się. chodzi o wersje bez stabilizacji. a pracować będą z 7100 bo 5200 się pozbywam.

    a czy tylko tamron 90 ma tak że przy makro nie można robić na 2,8 czy cała trójka się ściemnia? przy sigmie 70-200 2,8 macro nie zauważyłem takiego efektu.
    d750 x2, sigma 18-35 1,8 + yongnuo 14 2,8 + nikkor 50 1.4 + tamron 90 2.8 + nikkor 70-200

  10. #10

    Domyślnie

    Bo 70-200 ma makro tylko w nazwie, a prawdziwe obiektywy makro zawsze "ściemniają"

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tamron czy Sigma, Sigma czy Tokina ?
    By Arsface in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 23:45
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 11:36
  3. Nikkor, Sigma czy Tamron? - co wybrać?
    By marzar in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 11:44
  4. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 09:45
  5. 70-200 f/2.8 TAMRON czy SIGMA co wybrac???
    By krakowiak in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 13:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •