Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32
  1. #31

  2. #32
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Kolejne poszukiwania... I zaryzykowałem - po rozczarowaniu artem 50 1.4, zadowoleniu z 18-35 1.8 (które idzie pod młotek - acz szkoda bo super egzemplarz, ale jednak pucha dx leży jako awaryjna...) i zachwytem sportem 70-200 2.8 padło na S20 1.4 (konkurowała z zakupem Tamrona 15-30, ale dobre opinie o jakości i światło 1.4 zadecydowało).
    Pierwsze wrażenia:
    ...jest dobrze! Ostrzy, przy testach (amatorskich na szachownicy itp.) wychodzi, że trafia w punkt. Choć mając kolejna sigmę (...i kolejna w planach) zaopatrzyłem się w docka sigmy.
    ...podoba mi się ergonomia. Fajnie leży (z d750). Zobaczymy jak z lampą, ale sama pucha i aparat - super! (ten prawie kilogram czuć! Moje nikkory 1.8 to przy tym takie plastikowe zabawki :P). Oczywiście widać dużo narzekań na wagę sigm (ważą swoje!), ale nie ma co dramatyzować
    ...klatka i zdjęcia mi się podobają. Widzę potencjał (do tej pory 18 km na dx i 28 mm na FX to najszersze czego używałem). Rysuje pięknie.
    ...i PASKUDNY MINUS - ta budowa... Wszystkie obiektywy zabezpieczam filtrami (nakręcane), a tutaj lipa. Trzeba uważać (a niestety lubuje się w zdjęciach w terenie - dynamicznych i z energią, ale w sumie nigdy nie widziałem, żeby powłoką filtra uszkodził, więc może nie będzie źle?).

    Na razie widzę potencjał. Na koniec tygodnia sigma idzie w "ogień" i zobaczymy co potrafi (szykowana na zdjęcia na obozie, a potem konferencji m.in. ciasne sale, wykłady, majsterkowanie, i wreszcie w stajni - tam światło 1.4 i szerokość się przyda).
    Spróbuję jakieś foty po powrocie wrzucić dla lepszego "oglądu" jako foto amator

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. SIGMA 50 1.4 DG ART - opinie
    By Foto-Dorotka in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 140
    Ostatni post / autor: 02-07-2018, 21:50
  2. Nikkor 20mm 2.8 vs. Sigma 20mm 1.8
    By AMI in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •