Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Jeżeli komuś nie robi różnicy f1,4 vs f1,8 to bardziej polecam Nikona 20mm 1,8. Zgrabny, lekki (355 gram) i nie zawaham się stwierdzić że to jedna z najostrzejszych moich stałek. AF bezproblemowy, oprócz wycieczkowych wypadów używam też do kotleta i nigdy nie miałem problemu. Sigma jest droższa, większa, dla mnie 950 gram zabija.
    D750 / D7100 // .. Irix 15/2.4 .. N 20/1,8G .. N 28/1,8G .. N 35/1.8G DX .. N 50/1.4G .. N 60/2.8D .. N 85/1.4G .. SY 135/2 .. N 24-120/4 .. S 70-200/2.8 OS
    X-T20 / .. SY 12/2 .. F 23/1,4 .. F 35/1,4 .. F 56/1,2 .. F 18-55 .. F 55-200 ..
    http://krzysztofstrzelczyk.pl

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Używam do repo 20, 35, 85, 135 ART
    Mam też holy trinity a wcześniej 24, 35, 85 1,4 nikkory przez wiele lat, ale to co daje art to niebo a ziemia.
    Jeden z ostatnich repo robiony tymi artami, w tym 35:
    https://flic.kr/s/aHskYJVaY8
    jak byś opisał celność i powtarzalność AFu swoich ARTów w stosunku do nikkorów które miałes? nie chodzi mi o ich szybkość tylko o tą celność "w punkt" który sie celuje? czy ustawiales mikroregulacje w ARTach i nikkorach? Kalibrowałes ARTy albo wysylales je do Sigmy? Domyslam sie, że niebo a ziemia o którym wspominasz dotyczy ostrości szkiel... mnie interesuje pewność AFu

    Dziekuje i pozdrawiam
    D7100 D750 , N70-300VR, N35 1.8, Di622 II, T150-600g1, n50/1.4, 2xYN685+622tx, N24/1.8, N18-35, N85/1.8 + klamoty lol ...mala galeria flickr

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lortek Zobacz posta
    jak byś opisał celność i powtarzalność AFu swoich ARTów w stosunku do nikkorów które miałes? nie chodzi mi o ich szybkość tylko o tą celność "w punkt" który sie celuje? czy ustawiales mikroregulacje w ARTach i nikkorach? Kalibrowałes ARTy albo wysylales je do Sigmy? Domyslam sie, że niebo a ziemia o którym wspominasz dotyczy ostrości szkiel... mnie interesuje pewność AFu

    Dziekuje i pozdrawiam
    Mam na myśli przyjemność pracy, ARTy stoją o klasę wyżej niż nikkory 1,4. Dotyczy to obrazka, szybkości i pewności af jak i budowy (pancerność i dokładność vs plastik fantastik+luzy).
    Na artach możesz spokojnie robić na 1,4 w dzień i nie łapać tak potężnej aberacji jak w nikkorach (której nie da się prosto usunąć). Trzeba przymykać do F2 albo niedoświetlać.
    Arty ustawiałem tak samo jak nikkory, poprzez kalibrację w body. W warunkach rzeczywistych czyli repo, nie stosowałem tablic.

    85 nikkora po zakupie wymagała ustawienia +18 na skali, art mniej ale przytaczam to dlatego że jest to normalne w obiektywach, jak powiedział NPS, bo jest tolerancja między body a szkłem która dopuszcza takie odchyłki.
    Jeśli jest poza skalą to niestety serwis. Arty mają wspaniałe rozwiązanie zwane usb dockiem, nikon ma serwis. W tym przypadku ludziom którzy nie mają dostępu do serwisu lub nie mają kalibracji w body można naprawdę współczuć

    Mam usb dock ale używałem go do upgrade firmware, nie potrzebowałem zmieniać ustawień zależnie od odległości.
    Miałem nikkory G 1,4: 24, 35 (jeszcze jest), 50, 85 wszystkie miały "problemy z af" bo to też jest normalne (papierowa go). Raz potrafiły trafić raz nie.
    Tu odpowiednim stwierdzeniem powinien być procent odchyłek af.
    W tym przypadku art lepiej sobie u mnie radzi. Najmniej zadowolony byłem z nikkora 85 1,4G tu % odchyłek af bardzo duży. Ktoś kto przez lata fotografował danym szkłem i nagle dostaje coś co zachowuje się 2x lepiej to jest szok na miarę wymiany...
    Ostatnio edytowane przez Dariusz Breś ; 07-08-2017 o 00:02

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    sigma 20 ma najszybszy af to rakieta celnosć prawie 100% nic tylko brać sam jestem zadowolony

  5. #25

    Domyślnie

    Ja miałem mniej szczęścia z S 20 1.4
    Chcałem kupić do astro i repo.
    Testowałem kilka sztuk z oficjalnej dystrybucji na dwóch korpusach d7100 i d810.
    Zrezygnowałem z zakupu ze względu na loteryjny AF.

  6. #26
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2016
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    147

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    Ja miałem mniej szczęścia z S 20 1.4
    Chcałem kupić do astro i repo.
    Testowałem kilka sztuk z oficjalnej dystrybucji na dwóch korpusach d7100 i d810.
    Zrezygnowałem z zakupu ze względu na loteryjny AF.
    nie wiem co masz na myśli z tym loteryjnym af ? zwłaszcza w takiej ogniskowej
    sigmę trzeba kalibrować bod swoje body usb dockiem
    jest to taki plus którego nikkor Ci nie da

    a te śpiewki o loteryjnym af to juz dawno obaliłem i jestem szczęśliwym posiadaczem sigm

  7. #27

    Domyślnie

    Panowie jak ogarniacie temat filtrów do s20a?
    R | 35 | 50 | 135

  8. #28

    Domyślnie

    Cieszę się, że jesteś zadowolonym użytkownikiem.
    Ja natomiast piszę o swoich doświadczeniach.
    AF nie miał powtarzalności - przy tym samym obiekcie wykazywał różne wartości.
    Ostatecznie po kilku wizytach w sklepach wyszedłem z innym szkłem.
    Na pewno sugerowsłbym osobiste sprawdzenie przed zakupem. Osobiście nie korzystam z możliwości zwrotu, ale to też opcja zwiekszajaca bezpieczeństwo.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Frodo Zobacz posta
    Cieszę się, że jesteś zadowolonym użytkownikiem.
    Ja natomiast piszę o swoich doświadczeniach.
    AF nie miał powtarzalności - przy tym samym obiekcie wykazywał różne wartości.
    Ostatecznie po kilku wizytach w sklepach wyszedłem z innym szkłem.
    Na pewno sugerowsłbym osobiste sprawdzenie przed zakupem. Osobiście nie korzystam z możliwości zwrotu, ale to też opcja zwiekszajaca bezpieczeństwo.
    Z ciekawości co wybrałeś?

  10. #30

    Domyślnie

    Cześć Darek,

    Zainwestowałem w Tokinę 11-20 2.8

    Robię nią pejzaże:

    reportaże:

    sesje akt:

    ostatnio lotnictwo:




    Szkoda, tych dwóch działek światła, ale za to mam szerzej znacznie. Dodatkowo kryje FF od 13,5-14mm.
    Zaletą też są nakręcane filtry. Cena holdera + np 150mm ND Nisi co by nie powiedzieć - zabija.
    Pewnie z 20 1.4 też byłbym zadowolony, no ale stało się inaczej.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. SIGMA 50 1.4 DG ART - opinie
    By Foto-Dorotka in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 140
    Ostatni post / autor: 02-07-2018, 21:50
  2. Nikkor 20mm 2.8 vs. Sigma 20mm 1.8
    By AMI in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •