Close

Strona 8 z 23 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 227
  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    ale inne dobre body DX z tym tandemem szkieł, to namiastka FX za mniejsze pieniądze, w mniejszych gabarytach i wadze.
    Przepraszam, Sigma 18-35 jest cięższa od 24-70, a 50-100 od 70-200. Gabaryty też nie są mniejsze. O czym więc mówisz, o Fuji ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Nie zapominaj o różnicy cenowej. Co prawda D500 tani nie będzie, ale inne dobre body DX z tym tandemem szkieł, to namiastka FX za mniejsze pieniądze, w mniejszych gabarytach i wadze
    Z tą wagą to wcale nie jest takie oczywiste... Różnica jest bardzo niewielka... Troszeczkę generalizujesz.

  3. #73

    Domyślnie


    Szczerze przyznam, myślałem, że różnice będą większe...
    Cenowa jednak - znaczna.
    Co porównuję?
    Najlepszą alternatywę FX do Nikona z najlepszą DX do Nikona.
    Zanim ktoś przyjmie swoje założenia i zacznie wyciągać swoje wnioski, lub co gorsza zarzucać mi kłamstwo
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  4. #74

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Szczerze przyznam, myślałem, że różnice będą większe...
    Cenowa jednak - znaczna.
    Co porównuję?
    Najlepszą alternatywę FX do Nikona z najlepszą DX do Nikona.
    Zanim ktoś przyjmie swoje założenia i zacznie wyciągać swoje wnioski, lub co gorsza zarzucać mi kłamstwo
    Narazie można pogdybać, bo ta najlepsza alternatywa FX dla Nikona (N7-200VRII) może okazać się lepsza, i dlatego droższa. Jeśli Sigma 50-100 okaże się na poziomie najnowszej Sigmy 70-200, to różnica cenowa chyba przestanie być argumentem...

    Edit:
    Żeby nie było, że neguję ten obiektyw. Wręcz przeciwnie- super, że się pojawił. Robi wrażenie, ale przy głębszej analizie okazuje się, że w przypadku konfrontacji z FX różnice się zacierają- 70-200 na FX daje praktycznie to samo, argument małej GO też traci na "mocy" bo osoba mająca parcie na taki obrazek zapewne zakupi FX i stałkę (lub w cenie 50-100 nawet 2-3 stałki) f/1.8 i będzie to killer DX.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 11-03-2016 o 21:35

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Szczerze przyznam, myślałem, że różnice będą większe...
    Cenowa jednak - znaczna.
    Co porównuję?
    Najlepszą alternatywę FX do Nikona z najlepszą DX do Nikona.
    Zanim ktoś przyjmie swoje założenia i zacznie wyciągać swoje wnioski, lub co gorsza zarzucać mi kłamstwo
    Jest jeszcze jedno ale... Nikkor ma bardzo sprawnie działającą stabilizację, może nie jest to warte 3000, ale warto zauważyć tą przewagę.
    Myślę, że ta Sigma będzie tak samo dobra jak 18-35 1.8 - świetny obrazek, ładny bokeh, rewelacyjna ostrość ale... Przegra z Nikkorem skutecznością i sprawnością AF, szczególnie w kiepskim świetle...

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Najlepszą alternatywę FX do Nikona z najlepszą DX do Nikona.
    Zanim ktoś przyjmie swoje założenia i zacznie wyciągać swoje wnioski, lub co gorsza zarzucać mi kłamstwo
    Nie, porównujesz JEDYNĄ alternatywę dla DX i najdroższą dla FX. Poza tym Nikkory mają stabilizację i przesadzoną cenę. Wystarczy wziąć do porównania analogiczne Tamrony, które będą dużo tańsze, a optycznie na porównywalnym poziomie a nawet lepsze (wg testów DXO czy TDP).

    http://www.dxomark.com/lenses/launch...ataType=global
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 12-03-2016 o 03:17
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jest jeszcze jedno ale... Nikkor ma bardzo sprawnie działającą stabilizację, może nie jest to warte 3000, ale warto zauważyć tą przewagę.
    Myślę, że ta Sigma będzie tak samo dobra jak 18-35 1.8 - świetny obrazek, ładny bokeh, rewelacyjna ostrość ale... Przegra z Nikkorem skutecznością i sprawnością AF, szczególnie w kiepskim świetle...
    Poza tym owa stabilizacja posiada dwa tryby, dodatkowo jest limiter AF, nanopowloki... Zupelnie inna klasa szkla. Jak juz wspomnialem wczesniej (i wspomnial wyzej rowniez Cichy)- do porownania ten Nikkor nie jest najlepszym wyborem, gdyz lepiej zestawic dwa bardziej "podobne" szkla- Tamrona lub Sigme 70-200 bedace FX-owymi odpowiednikami. 18-35 to zupelnie inny zakres a chodzilo o porownanie dwoch najbardziej podobnych zestawow DX i FX.

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Poza tym owa stabilizacja posiada dwa tryby, dodatkowo jest limiter AF, nanopowloki... Zupelnie inna klasa szkla. Jak juz wspomnialem wczesniej (i wspomnial wyzej rowniez Cichy)- do porownania ten Nikkor nie jest najlepszym wyborem, gdyz lepiej zestawic dwa bardziej "podobne" szkla- Tamrona lub Sigme 70-200 bedace FX-owymi odpowiednikami. 18-35 to zupelnie inny zakres a chodzilo o porownanie dwoch najbardziej podobnych zestawow DX i FX.
    No właśnie o to mi chodziło, że Nikkor 70-200 VR II nie jest porównywalny z tą Sigmą podobnie zresztą jak nie można wykazać, że Sigma 18-35 1.8 zmiata Nikkora 17-55 2.8 czy jest kilerem dla FX z Nikkorem 24-70 2.8

  9. #79

    Domyślnie

    Nie wspomnę już o tym, że ów Tamron, nie mówiąc już o Nikkorze, ma na FX dużo bardziej powtarzalny i precyzyjny AF niż Sigma na DX (zestawiając 18-35 z 24-70). Jak będzie z 50-100 czas pokaże. 18-35/1.8 ma wyjątkową optykę, ale skalibrować i okiełznać jej AF to mistrzostwo świata.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Jak będzie z 50-100 czas pokaże.
    Mocno mi się wydaje, że będzie baaardzo podobnie jak z 18-35 - nieziemsko ostro, bajecznie i lekko kapryśnie.

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    18-35/1.8 ma wyjątkową optykę, ale skalibrować i okiełznać jej AF to mistrzostwo świata.
    Ale warto
    ['O]

Strona 8 z 23 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 35 1.8 vs Sigma 30mm f/1.4 DC HSM Art
    By fikander82 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 31-01-2018, 01:05
  2. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-11-2014, 20:18
  3. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 14:03
  4. Sigma 18-50/2.8 EX DC HSM MACRO
    By hitman in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 19:03
  5. SIGMA 50-150 f:2.8 APO EX DC HSM
    By Rajczakowski in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-07-2007, 17:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •