Close

Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Czy siedzi na sali poważny znawca InDesigna CC?

    Jeśli tak, mam pytanko - jak zmusić ten cholerny program, żeby master pages zachowywały się jak w IND CS5 (lub w poprzednich wersjach od początku świata)? Albo inaczej - co włączyć lub wyłączyć, żeby nie zachowywały się bezmyślnie? Pomimo wypróbowania wszystkich opcji nie idzie...

    Opiszę co chcę zrobić (nei opiszę po co, ale to naprawdę się bardzo przydaje) - mam do szybkiego zrobienia kilkadziesiąt okładek, niestety nie u siebie, tylko na obcym komputerze, gdzie jest InDyk CC niestety... Ale do rzeczy:


    Robiąc okładkę mam przed sobą stronę o następującym layoucie (upraszczam rzecz do maksimum, bo przy twardej oprawie rzecz jest trochę bardziej skomplikowana), ale nawet pomimo uproszczenia mój problem powinien być jasny. P - przód okładki, g - jej grzbiet, T - tył. Linią przerywaną narysowałem jaka jest master page.




    Mam nadzieję, że jak dotąd jest jasne. Otóż mając taką stronę widzę całość tego, co się będzie potem drukować. Teraz, chcę sobie pokazać tylko przód okładki - bez grzbietu i tylnej strony - dokłądnie tak, jak ją zobaczy user biiorąc od ręki książkę.

    W tym celu robię sobie drugą master page, o zmniejszonym wymiarze, ale zmniejszonym nie jakkolwiek, tylko od lewej strony. Prawa krawędż zostaje na swoim miejscu. Jak na poniższym rysunku:







    Co spodziewam się dostać jak do całego projektu zaaplikuję ta nową stronę master? Oczywiście taki widok: obcięty tył i grzbiet (który nie zniknał, tylko jest poza stroną, czyli go nie widać), został zgodnie z planem tylko przód. Oczywiście mogę się przełączać pomiędzy stronami master w każdej chwili, czyli żongluję sobie widokami: raz wszystko, raz tylko pierwsza, najważniejsza okładka.







    W InDesignie CS5 nie stanowi to najmniejszego problemu. Po prostu działa jak powinno. W InDesignie CC niestety nie działa, bo obojętne jakiej metody bym nie użył, obojętne jak bym nie zmniejszał, obojętne od zaznaczonych/odznaczonych opcji dostaję taki widok, jakby strona master zmieniała rozmiary zawsze 'centralnie'. Nie wiecie może, jak taką stronę zmusić do tego, żeby nie skalowała się tak centralnie, tylko zgodnei z tym co na rysunku powyżej?

    BO niestety w InD CC dostaję zawsze taki wygląd:







    Mam nadzieję, że wiecie o co pytam. I jak, ktoś coś? Z góry dziękuję za zrozumienie.



    PS
    Jednocześnie z góry chciałbym podziękować za ewentualne cenne uwagi, że tak się tego nei robi, że to głupie i że nie potrzeba tak robić, bo powinno się widzieć to 'naocznie', ewentualnie, żeby załatwić sprawę widoczności jakoś inaczej, na przykład layerami. Dostaję intratne zlecenia w siedzibie firmy m.in. właśnie dlatego, że umiem pracować z paniami z redakcji, które takimi sztuczkami są zachwycone i są mi głęboko wdzięczne, że w sekundę mogą zobaczyć postępy prac i ogólny piękny wygląd samego przodu, bez spadów, dupereli, dodatkowych tłumaczeń trudnych pojęć jak biga, twarda oprawa, martwe pole, i takich rzeczy...
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 15-02-2016 o 18:19
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 15:23
  2. Czy na sali jest...
    By DonMaliniacco in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-01-2014, 23:48
  3. Czy jest na sali lotnik?
    By ku6i in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-07-2013, 12:22
  4. Czy jest na sali prawnik?
    By ku6i in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 13:06
  5. A czy jest na sali prawnik...
    By M_J in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-02-2012, 09:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •