Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wrack Race

  1. #1

    Domyślnie Wrack Race

    Hej,

    Fotosy z Wrack Race są już co prawda nie najnowsze, ale chciałabym się tylko dowiedzieć co o nich sądzicie
    To był mój pierwszy reportaż, wybrałam najlepsze ujęcia i... chyba za bardzo przekombinowałam w PS..
    Mam nadzieję, że nie jest aż tak źle?

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.

  2. #2

    Domyślnie

    Może ja coś napiszę jako amator, który bardzo się interesuje reportażem. Ogólnie nieźle się je ogląda i zdjęcia jako takie ok, ale jako reportaż to odbiór psuje bardzo zróżnicowana kolorystka (ja takiej nie lubię, ale to kwesta gustu) i mało zróżnicowane kadry. Na 1 i 2 zdjęciu generalnie jest prawie to samo, na 3 znowu samochód. Najbardziej mi się podoba 4. Może warto było pokazać też emocje widzów czy uczestników rajdu (zmęczenie, radość). Brak planu ogólnego czy jakiegoś fajnego portretu. Jest detal i same plany średnie. Przy takim temacie ja bym spróbował zrobić reportaż narracyjny. Opowiedzieć jakąś historię np. zdjęcie ze startu, później z przebiegu, zdjęcia ludzi, na koniec z mety.
    To są tylko luźne przemyślenia amatora. A może coś tam natchną
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez joniu85 ; 13-02-2016 o 14:22
    "Emotion is really the only thing about pictures I find interesting. Beyond that it is just a trick" - Christopher Anderson<br>

  3. #3

    Domyślnie

    Ja wiem wiem.. Niestety byłam dość ograniczona, jeśli chodzi o bieganie z aparatem - dwie córki były ze mną...jedna w wózku (ciężko było po piachu się przemieszczać) ..druga starsza ale troszku marudziła
    A nad kolorystyką to fakt..muszę popracować
    Pojechałam na wyścig w celu wiadomym - pooglądania i pokibicowania, no i pomyślałam, że wezmę D40 i przetestuję .. no i wyszło to co wyszło
    Ostatnio edytowane przez djerba ; 13-02-2016 o 14:47

  4. #4

    Domyślnie

    Wiem że to co napiszę specom na G się nie podoba ale zapraszam Cię do obejrzenia mnogich fotek jakie popełniłem na podobnej imprezie. Fotki do obejrzenia na linku poniżej. Niech to będzie moje spojrzenie, oceń i porównaj.
    https://picasaweb.google.com/1002450...8/WrakRace2015 lub tutaj. http://fotoroza.esy.es/Sport/Wrak%20...015/index.html
    Ostatnio edytowane przez Vifoto ; 13-02-2016 o 15:03 Powód: dodanie linku

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djerba Zobacz posta
    (...) dwie córki były ze mną...jedna w wózku (ciężko było po piachu się przemieszczać) ..druga starsza ale troszku marudziła
    Chyba, że tak. Mam też małego smyka to wiem, że nie jest lekko robić zdjęcia z bomblami
    "Emotion is really the only thing about pictures I find interesting. Beyond that it is just a trick" - Christopher Anderson<br>

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vifoto Zobacz posta
    Wiem że to co napiszę specom na G się nie podoba ale zapraszam Cię do obejrzenia mnogich fotek jakie popełniłem na podobnej imprezie. Fotki do obejrzenia na linku poniżej. Niech to będzie moje spojrzenie, oceń i porównaj.
    https://picasaweb.google.com/1002450...8/WrakRace2015 lub tutaj. http://fotoroza.esy.es/Sport/Wrak%20...015/index.html

    Hmm..ale ja zamieściłam tutaj swoje fotki, żeby to mnie ocenić i dać mi dobre rady

  7. #7

    Domyślnie

    Zamiast pisać elaborat co jest nie tak i dawać wskazówki. Starałem się pokazać moje podejście do tematu. Ja się przekonałem że na tym forum nie mam się co chwalić. A te fotki są dla Ciebie jako inne podejście do tematu i tak należało to przyjąć.
    Koniec w temacie, już przepraszam już mnie nie...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vifoto Zobacz posta
    Starałem się pokazać moje podejście do tematu. [...] A te fotki są dla Ciebie jako inne podejście do tematu i tak należało to przyjąć.
    Autorko wątku - nie idź jego drogą, i nie bierz z takich zdjęć przykładu...

    Weź sobie za to de serca uwagę Jonia85, który wyżej mówił czego brakuje i gdzie są niedostatki: niespójność kolorystyczna (to jest kwestia nei obecności w odpowiednim miejscu i przemieszczania się z córkami, tylko postprocesu, który po prostu mogłaś zrobić lepiej) i ogólnie rzecz biorąc brak podejścia klasycznego.

    Pierwsza rzecz jest do poprawy bez córek - zdecyduj się na jednakową stylistykę i tego się trzymaj. Możesz pójść o krok dalej, ale mając świadomość, że balansujesz na linie i różnie to może być odebrane - na przykład całość przekazu w jednej stylistyce, a interesujące detale (jak biedronka) w drugiej, nieco bardziej odkręconej, lub w b&w jak umiesz zrobić tak, żeby było dobre. Musisz też umieć wyczuć granicę i mieć umiar w takich eksperymentach, bo jak się okaże, że znowu część zdjęć będzie odstawać od innych za bardzo - padnie zarzut, że nie pilnujesz spójności przekazu - więć ostrożnie z eksperymentami na pojedynczych zdjęciach.

    Ale najlepiej byłoby, gdyby po prostu wszystkie były w jednakowej stylistyce - rzecz jasna im lepszej tym lepiej.

    Druga rzecz, to sprawa, o której często zapominają ludzie robiący reportaże, a co się świetnei sprawdza: wprowadź widzów w topologię świata, który pokazujesz. Pokaż plan ogólny, możliwie szeroki, pokaż otoczenie, przejdź do interesujących sytuacji ujętych szeroko, ale mniej niz poprzednio, pokazując kontekst, potem kilka bardziej szczegółowych, zwracających uwagę na poszczególne jednostkowe zdarzenia, a na koniec pokaż interesujące detale (jak biedronka, odpadnięte lusterko w pyle drogi, czy ciasny kadr twarzy kierowcy wycierającego pot z czoła). Mając takie ujęcia dokonaj wyboru dziesięciu najlepszych klatek i będziesz miała reportaż jak się patrzy.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo za konkretne słowa!!! I takiego eseju właśnie było mi trzeba!!!!
    Jestem początkująca, więc takie wskazówki są mi bardzo potrzebne!
    Najgorzej właśnie jeśli chodzi o kolorystykę.. jak za dużo posiedzę w PS to później takie cuda wychodzą.
    Ostatnio robiłam reportaż u córki w szkole na balu karnawałowym.. może i wyszło lepiej pod względem barwy..ale to też nie jest to czego bym chciała..Zresztą jak się odważę, to możliwe, że wrzucę fotki

    Tak czy inaczej, dzięki raz jeszcze joniu85 i 2pompony

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vifoto Zobacz posta
    Wiem że to co napiszę specom na G się nie podoba ale zapraszam Cię do obejrzenia mnogich fotek jakie popełniłem na podobnej imprezie. Fotki do obejrzenia na linku poniżej. Niech to będzie moje spojrzenie, oceń i porównaj.
    https://picasaweb.google.com/1002450...8/WrakRace2015 lub tutaj. http://fotoroza.esy.es/Sport/Wrak%20...015/index.html
    ekhm... no nie bałdzo interesujące

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] Wrak Race
    By kurczaczek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-07-2014, 22:27
  2. Mustang race
    By tommyc1 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 09:41
  3. Lap Race
    By motylanoga in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-10-2007, 14:00
  4. [ Reportaż ] The Race (albumowe)
    By szymony in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-05-2006, 19:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •