Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie O marketing, facebook'u i www kolejne pytanie ...

    O marketingu setki ksiąg napisano, marketing dla fotografa - też pewnie wiele pozycji w księgarni znajdę ... ale na moje pytanie odpowiedzi są różne.

    Zwracam się do forumowiczów o ich prywatna opinię w poniższej sprawie.
    Bawię się fotografią w dość szerokim zakresie i chciałbym to jakoś powoli uszeregować. Są i zdjecia do kotleta, są i zdjęcia produktów, są też zabawy w fotomodeling. Wszystko to bardziej amatorsko i hobbystycznie.

    Jestem w trakcie budowy swojego portfolio. Zdjęć jest cała masa i tu właśnie jest problem, jak to przedstawić klientowi .. jak siebie pozycjonować w sensie - marki.
    Czy dobrym ruchem będzie jedna strona z każdym rodzajem fotografii, wesela śluby i ... packshoty dla różnych firm ? Promocja tylko jednej www, jeden duży serwis w miare często aktualizowany ...
    Czy może bezpieczniej/lepiej do oddzielić ... zrobić jeden serwis z fotografią reportażową/kotletową w odpowiednim klimacie (kolory, styl itd) żeby trafić w gusta przeciętnych zjadaczy chleba (nie obrażając nikogo)
    a inny serwis z fotografia 'targetowaną' jednak w klimat firm/agencji/korporacji?

    Mam wrażenie że budując jeden wspólny serwis niejako troszke strzelam sobie w kolano, pokazując że jestem 'od wszystkiego'
    a z drugiej strony budowanie i utrzymywanie 2 serwisów ... (nie mówię tu o kosztach hostingu itp) to strasznie czasochłonne ...

    Pomóżcie proszę bo rozbity jestem mocno w temacie ...

  2. #2

    Domyślnie

    Jestem trochę w podobnej sytuacji. U mnie to jest krajobraz/fotografia podróżnicza i reportaż/ślub oraz fotografia produktowa. Nie chcę tego łączyć w jedno, krajobraz/podróże na jedną domenę, reszta na drugą. Przeglądałem wiele stron fotografów i trafiałem na takich co robię śluby i packshoty/foto produktów - wszystko mają na jednej stronie. Wg mnie nie wygląda to źle, a nawet może ze sobą w jakiś sposób korespondować. Jedno i drugie wymaga "precyzji", dobrego oka do detali i kreatywności (nie mówię o typowych packshotach, ale foto produktu/reklamowe już tak).
    Jeśli obie dziedziny fotografii rozwiną się mocno to można to rozdzielić... może się mylę, z chęcią przeczytam opinie innych
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Wiesz co pod kątem marketingu to liczy sie unikalność. Co do serwisu to zależnie od tego co bedziesz robic glownie tego bym sie trzymał. Czyli np portfolio z packshotami i powiazanymi z tymi rzeczami. Do tego gdzies w portfolio wspomniec ze podejmujesz sie jeszcze np. Slubów, krajobrazow czy co tam chcesz i tylko tyle. Osobno mozesz w serwisie rozwijac prostego bloga gdzie bedziesz mogl pisac zarowno o zleceniach na packshoty jak i fotkach noworodków. Jak ktoś bedzie szukac to znajdzie co chce. Więc reasumując : jeden serwis - jeden temat
    D7100; D80; T17-50; N70-300VR; N35 1.8G

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arthuros Zobacz posta
    Zwracam się do forumowiczów o ich prywatna opinię w poniższej sprawie.
    Zastanów się co tak naprawdę chcesz robić? W czym jesteś najlepszy/najlepiej się czujesz?
    Dla mnie jeśli fotograf pisze że robi wszystko (śluby, chrzty, pogrzeby, krajobrazy, packshots, moda itd.) to znaczy że tak naprawdę nie potrafi zrobić DOBRZE niczego.
    Oczywiście pewnie trafisz ze swoją ofertą do sporej części ludzi bo w Polsce najważniejszym kryterium wyboru fotografa jest cena.
    Tylko pomyśl czy chcesz się pozycjonować jako "człowiek do wszystkiego" - czyli do niczego...
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  5. #5

    Domyślnie

    Zdecydowanie oddzielnie. Koproszczurów (nie obrażając nikogo) nie interesują Twoje slubne pstryki, i na odwrót. Tym bardziej że struktura strony będzie inna, zdjęcia korporacyjne opiszesz/opublikujesz inaczej niż sety ze ślubów (tu bardziej blog pasuje). Strona dla korporacji pod adresem nazwatwojejfirmy.com a strona ślubna imienazwisko.com i gotowe.

    Nie łącz tego, to zły pomysł.
    ;]

Podobne wątki

  1. Kolejne pytanie o zdjęcie..
    By Raziel2341 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-12-2013, 14:13
  2. CLS - kolejne pytanie
    By Przemas-Glasgow in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2008, 00:55
  3. kolejne pytanie o szkło
    By ROH in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-07-2008, 21:02
  4. Kolejne pytanie o makro
    By romejo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-03-2005, 00:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •