Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
  1. #1

    Domyślnie Fuji X-PRO1 & Fuji X-T10

    Witam wszystkich,
    Mam zamiar zakupić bezlusterkowca tylko nie wiem na który się zdecydować.
    X-Pro-1 jest już "wiekowy" i tu pytanie czy nadal warto go zakupić w zestawie z 27 i 18 w cenie 3600 z polskiej dystrybucji?
    X-T10 + 16-50 który jest świeżym aparatem fuji . Cena 2834zł.

    Czy w działaniu AF jest znaczna przewaga na korzyść X-T10? Według mnie za X PRO 1 przemawia tylko hybrydowy wizjer i produkcja w Japonii resztę chyba X-T10 ma lepsze.
    Czy różnica w jakości zdjęć będzie zauważalna?

    Przeznaczenie aparatu czysto amatorskie.

    Proszę użytkowników wyżej wymienionych aparatów o ocenę i wypowiedź.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Czym fotografowałeś dotychczas ? Jeśli optyczny wizjer Ci nie jest potrzebny, do tego wolisz wygodę zooma od stałek to x-t10 powinien być lepszy.
    Nikon FM3a, Nikon FM2n, Nokton 55/1.2, Nikkor 50/1.8, Ultron 40/2, Color-Skopar 28/2.8

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Czym fotografowałeś dotychczas ? Jeśli optyczny wizjer Ci nie jest potrzebny, do tego wolisz wygodę zooma od stałek to x-t10 powinien być lepszy.
    Miałem bezlusterkowca od panasa . W micro 4/3 nie podobała mi się duża głębia ostrości i sprzedałem. Sporo dobrego słyszałem o fuji więc zdecydowałem się na zakup jednego z wyżej wymienionych aparatów.
    Kupując X-PRO-1 w zestawie ze stałkami sprzedałbym 27 i 18 a zakupiłbym 35/1.4 która jest po prostu świetna no i ogniskowa mi odpowiada.
    Tylko czy zakup X-PRO-1 jest opłacalny jeszcze? Bardziej pasuje mi z wyglądu PRO-1 niż X-T10
    Czy oba te aparaty są solidnie zbudowane?

    Mieszkam na wsi i sporo kilometrów od miasta więc nie mam możliwości obejrzenia tych aparatów osobiście...
    Ostatnio edytowane przez slash12 ; 01-02-2016 o 22:22

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slash12 Zobacz posta
    Kupując X-PRO-1 w zestawie ze stałkami sprzedałbym 27 i 18 a zakupiłbym 35/1.4 która jest po prostu świetna no i ogniskowa mi odpowiada.
    Mając już 35/1.4 niedawno dokupiłem 27/2.8 i nie uważam żeby to był błąd - wręcz przeciwnie!
    IMHO warto mieć "w stajni" naleśnika o tej ogniskowej. Jest mały, dobry optycznie, dyskretny i przy tym względnie jasny. Na rynku wtórnym wart około 800 zł, więc na sprzedaży biznesu się nie zrobi.
    FF (Fuji + Fuji)

  5. #5

    Domyślnie

    jak chcesz zdjecia miec bardziej naturalne bez woskowo wygladzonej skóry i w ogole mniej upiekszone kolory, to starszą matrycę bierz czyli xpro1

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    jak chcesz zdjecia miec bardziej naturalne bez woskowo wygladzonej skóry i w ogole mniej upiekszone kolory, to starszą matrycę bierz czyli xpro1
    Z woskiem można sobie radzić odpowiednimi ustawieniami odszumiania oraz shadow/highlight tone, poza tym problem ten dotyczy wyłącznie jpegów.
    FF (Fuji + Fuji)

  7. #7

    Domyślnie

    Z tego co wyczytałem w necie to AF w X-PRO-1 zachowuje się jak żółw w porównaniu z XT-10? Ile jest w tym prawdy?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slash12 Zobacz posta
    Z tego co wyczytałem w necie to AF w X-PRO-1 zachowuje się jak żółw w porównaniu z XT-10? Ile jest w tym prawdy?
    Różnica w szybkości AF jest ale czy aż taka ? Ja jakoś nadążam Czytałeś ten wątek ? http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=198889
    Nikon FM3a, Nikon FM2n, Nokton 55/1.2, Nikkor 50/1.8, Ultron 40/2, Color-Skopar 28/2.8

  9. #9

    Domyślnie

    Dla mnie (subiektywnie) podstawowe różnice pomiędzy X-pro1, a X-T10 to;
    -ergonomia, tutaj Pro1 wygrywa zdecydowanie
    -wizjer, w Pro1 wizjer optyczny mi nie leży wybitnie, a elektroniczny mocno odstaje od tego w T10 w szybkości odświeżania
    -obrazowaniu, bardziej podoba mi się obrazek wypluwany przez starszą matrycę Pro1
    -praca AF, tutaj T10 działa poprawnie (w porównaniu z lustrzankami) zaś Pro1 może czasami nie nadążać...

    Biorąc pod uwagę ceny, to kupiłbym T-10 z gripem i kitowym obiektywem, który jest bardzo OK i zbierałbym na stałki.
    Jeśli wizjer hybrydowy nie jest dla Ciebie priorytetem, to zastanów się też nad X-E1. Plusy i minusy są podobne do wymienionych powyżej, ale cena korpusu o połowę niższa niż Pro1.
    Osobiście posiadam E1 i T10 i tego pierwszego używam częściej.

  10. #10

    Domyślnie

    A ja zapytam przewrotnie: Dlaczego bezlusterkowiec, oraz dlaczego nie pytasz w watku Fuji?
    Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 13:17
  2. Fuji X-20 czy Fuji XA-1
    By tol2di in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-02-2014, 14:36
  3. olympus e-m5 - konkurent dla fuji x-pro1
    By hellbike in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 280
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 08:04
  4. zasilacz z Fuji s2 do Fuji s3...?
    By hondac in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2007, 08:50
  5. Fuji S5 = D200+fuji sensor.
    By Rave in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-09-2006, 23:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •