Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 120
  1. #21

    Domyślnie

    Rozumiem wątek w którym ktoś ma wizję swojego następnego zakupu- widzi wady i zalety DX i FX. Bierze pod uwagę FX- jest w stanie dopłacić. I tutaj rozumiem posty z propozycją zakupu FX, bo:... i wymienia się plusy i co to da tej konkretniej osobie.

    W takich wątkach jak ten beczunia jak ktoś poleca FX

    Czekam na posta autorki


  2. #22

    Domyślnie

    Zapytam zatem po co polecasz cokolwiek? Jak ktoś się nie zna, zdjęć robić nie umie, świadomy nie jest to takie same kalafiory będzie produkował tak D700 jak i D7200.

  3. #23

    Domyślnie

    Żeby wydać jak najmniej

  4. #24

    Domyślnie

    Przyłączam się do pytania poprzednika (@cz4rnuch).

    BTW Skoro fx do zdjęć ludzi jest beee (swoją drogą koszt nowego fx wychodzi raptem ciut więcej od D7200 a używka fx jest od niego tańsza) to po co w ogóle cokolwiek kupować? To kolejne pytanie do luck1985.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luck1985 Zobacz posta
    Żeby wydać jak najmniej
    Mniej się wyda jeżeli kupi się D7100 zamiast D7200, jeszcze mniej się wyda jeśli kupi się D7000. Nic się nie wyda jeśli nie kupi się nic nowego, a jak się wystawi D90 na aukcję to jeszcze można zarobić

  6. #26

    Domyślnie

    Jeżeli się kupuje, to imo powinno się brać to co najnowsze- oczywiście jeżeli nas stać.
    D7000 trochę młodsze od D90.
    Ale tu już popadamy w skrajności.

    autorka nie sprawia wrażenie dobrze ogarniętej w tym temacie. Nie wiem po co jej polecacie FF. Jeżeli chce wydać 1000euro, to D7200. Jak chcę wydać mniej, to 5300 i tutaj bym się bardziej skłaniał.

    wychodzę z założenia, że FF jest dla kogoś "dojrzałego" w tej dziedzinie i wie co kupuję. A polecanie czy sugerowanie FF w każdym takim wątku jest zabawne i już. FF to są znacznie inne koszty "zabawy"
    To odp dla Andrzeja.

    Sam stałem przed takim wyborem. Chciałem kupić C 6D. Cena nie jest kosmiczna jak 5D marka.
    No ale pojawia się ALE. Oprócz body, trzeba mieć szkło. Kita za 450zł nie będę podpinać. Sensowny spacerniak na początek 24-70, to Ponad 3 tysiące. Musiałbym położyć 10 tysięcy na stół w imię czego? Że lubię czasem pobłąkać się*z aparatem po okolicy? Dobry zoom na ptaki, to 5-7 kafli. Lampa by się czasem przydała. Mamy okolice 20. Mnie na to nie stać, ja na tym nie zarabiam.
    Polecanie FF w każdym możliwym wątku pytającym jest płytkie. Tutaj jest głębiej- drugie dno.
    Sendo jest takie- FF dla potrzebujących, znających temat. Wtedy możemy pisać czy 600 czy 700 czy czekać.

  7. #27

    Domyślnie

    słuchajcie. Dużo gdybacie o moim sprzęcie, wiec szybko rozwiewam niejasności. Z aparatem miałam obiektyw AF-S 18-200 1:35-56G nie wiedziałam jeszcze wtedy, że pochłonie mnie bardziej fotografia portretowa, zwlaszcza dzieci. Potem dokupiłam AF-S 50 mm 1.8 G i na tym koniec. Z D90 byłam bardzo zadowolona ale mam wrażenie, że juz nie robi takich ostrych zdjęc jak kiedyś. Niedawno wymieniłam w nim wyświetlacz ponieważ( nie mam pojęcia jak i kiedy) doszło do pęknięcia. Część wymienił mi mój mąż poniewaz troche sie zna na takich sprawach niestety częśc która kupił( wcale nie tanią )okazała sie nieoryginalna, wyświetlacz jest delikatnie zółty.Na szczęście nie wpływa to na zdjęcia zrzucone na komputer.I teraz tak: zakładając ze chciałabym sprzedać tylko body d90 , nie wydaje mi się, że wezme za niego dobry grosz. A oszukiwać ludzi nie zamierzam, że aparat jest w idelanej formie. Nie chce mi się latać z nim po serwisach, żeby go posprawdzać, wyczyścić , bo po pierwsze przebywam w Irladnii i tu chyba żadnego serwisu nie ma. A do Polski tym bardziej , bo musialabym sie rozstać z nim na długi czas. Więc jakby jego sprzedaż jest odrębna sprawą.Może rzeczywiście najlepiej byłoby zmienic tylko Body na coś lepszego a reszte akcesori zostawić bo z nich jestem zadowolona.Mam tam również mnóstwo filtrów .To ze mam 1000 euro na wydanie, nie znaczy, że jestem profesjonalistą ale chciałabym pogłebić wiedzę fotografi. Przez ostatnie lata z D90 nie było mi to dane bo wychowywałam dzieci. Teraz jakby na nowo chciałabym zacząć przygode, tym bardziej, ze znajomi mówią ze mam oko i zdjęcia chodź czasami z pośpiechu moze słabe jakosciowo, są ciekawe i chce sie je oglądać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Aha kochani , nie przeczytałam jeszcze wszystkich postów tylko na szybko Wam odpowiadam, dzieci mnie maltretuja wiec czas znajdę dopiero wieczorem

  8. #28

    Domyślnie

    Skoro tak stawiasz sprawę to bardziej od nowego sprzętu przyda się kurs lub książki i praca nad sobą. D90 ma wszystko czego potrzeba do pogłębiania wiedzy i o ile nie potrzebujesz megarozdzielczości i nie robisz zdjęć w ciemnościach to całkiem możliwe, że nie potrzebujesz inwestycji w nowy aparat. To, że zdjęcia są mniej ostre może być równie dobrze winą obiektywu albo tego że mniej się przykładasz. No chyba, że efekt widoczny jest z oboma obiektywami to wtedy sytuacja się nieco komplikuje. I uwierz mi, że w Irlandii też są serwisy foto

  9. #29

    Domyślnie

    wychodzę z założenia, że FF jest dla kogoś "dojrzałego" w tej dziedzinie i wie co kupuję. A polecanie czy sugerowanie FF w każdym takim wątku jest zabawne i już. FF to są znacznie inne koszty "zabawy"
    To odp dla Andrzeja.
    A dlaczego zabawne? Przecież różnice w cenach nowych body fx a dx są bardzo zbliżone a nawet dx potrafi kosztować więcej od fx (np. D500 vs D750 czy D610). Jeśli ktoś ma kasę na nowego D7200 to spokojnie może w podobnej cenie (zależy czy ma być nowy czy używany) kupić fx. I to jest dla cb zabawne? Bo dla mnie nie. Czy może zabawne jest to, że szkła do fx są koszmarnie drogie, co jest kolejnym sucharem? Przecież na np taką 50 każdego stać. Podobnie z 85. Czy to są aż takie wielkie koszty "zabawy" z fxem? MZ nie a zdjęcia ludzi na pewno będą przy tych szkiełkach o niebo ciekawsze w połączeniu z fxem aniżeli z "wypasionym" D7200.

    P.S. @Archi dość dobrze radził na 1. stroni tej dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 01-02-2016 o 18:20

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    A dlaczego zabawne? Przecież różnice w cenach nowych body fx a dx są bardzo zbliżone a nawet dx potrafi kosztować więcej od fx (np. D500 vs D750 czy D610). Jeśli ktoś ma kasę na nowego D7200 to spokojnie może w podobnej cenie (zależy czy ma być nowy czy używany) kupić fx. I to jest dla cb zabawne? Bo dla mnie nie. Czy może zabawne jest to, że szkła do fx są koszmarnie drogie, co jest kolejnym sucharem? Przecież na np taką 50 każdego stać. Podobnie z 85. Czy to są aż takie wielkie koszty "zabawy" z fxem? MZ nie a zdjęcia ludzi na pewno będą przy tych szkiełkach o niebo ciekawsze w połączeniu z fxem aniżeli z "wypasionym" D7200.

    P.S. @Archi dość dobrze radził na 1. stroni tej dyskusji.
    Czyli mówiąc krótko, nic tylko uciekać z Nikona na Ciemną stronę mocy, tam za 300 euro można już wyhaczyć 5D classic i do tego 50 1.2 za 700-800 euro. Zestaw do ludzików jak ulał. A w sumie po sprzedaży D90+18-200+50 można by się kusić na 85 1.2.

    ps. ja polecam D7200
    lustra-brak

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Był D50, później D90, co następne...?
    By Amstil in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 16:58
  2. [ Krajobraz ] nastepne 3
    By mario23 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2011, 15:18
  3. D90 - Exif - można sprawdzić czy był włączony VR ?
    By Gawron84 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 21:50
  4. jak ustawic balans w D90, aby był jak z D300
    By gregzorba in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 22:33
  5. [ Architektura ] Następne autografa
    By autograf in forum Architektura
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-01-2009, 00:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •