Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie [extreme sports] Po linie z drapacza chmur

    Witajcie!

    W dziale architektura zasygalizowałem, że miałem okazję wykonać wraz z drugim kolegą fotografem niecodzienne zlecenie. Zadanie wydawało się proste: robić pamiątkowe zdjęcia śmiałkom, którzy zdecydowali się na zejście po linie ze 165-cio metrowego budynku w sercu Londynu - The Broadgate Tower. Wszystko wydawało się proste...

    1. Po dotarciu na miejsce szybki rzut okiem na miejsce pracy. Z dołu nie wyglądało to źle.

    2. Wjazd windą na górę, wyjście na dach i zajęcie miejsca pracy, którym była krawędź dachu - dosłownie - nogi zwisały nam poza budynek, przy robieniu niektórych zdjęć. Widok po prawej miałem mniej więcej taki (czułem się jak na dziobie Titanic'a płynącego przez ogromną metropolię):

    3. Pojawili się pierwsi śmiałkowie, którzy w różny sposób dodawali sobie animuszu

    4. Ale w końcu trzeba było zrobić ten krok:

    5. Niektórzy byli wyjątkowo wyluzowani

    6. Inni w razie czego założyli już garnitur na ostatnią drogę

    7. Każdy podziwiał niesamowite widoki i panoramę Londynu

    8. W tym czasie inni zmagali się z wyzwaniem - tu na treningu przyłapałem Supermana

    9. W przerwach pomiędzy zawodnikami przygrywał nam na harmonijce jeden z instruktorów

    10. Praca na takiej wysokości i walka ze słońcem nie należą do najłatwiejszych

    11. Po osiągnięciu celu podróży były gratulacje i dyplomy - tutaj kolejny superbohater przyłapany na treningu

    Pozdrawiam,
    SerU
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  2. #2

    Domyślnie

    Szaleństwo ludzkie nie zna granic
    11 przypomina klimatem rysunek komiksu w dobrym tego słowa znaczeniu. Najbardziej jednak podoba mi się 10 pomimo walki ze słońcem. Za to na 5 coś nie poszło z kolorami(oglądam na dobrym skalibrowanym monitorze) 3 też fajna, czuć klimat i widać że coś się dzieje niecodziennego. Jeśli pani z 7 jest instruktorem to może jednak bym się odważył zejść

  3. #3

    Domyślnie

    Super pakiet zdjec. Zupelnie cos nowego. Fajnie sie oglada.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Szaleństwo ludzkie nie zna granic
    11 przypomina klimatem rysunek komiksu w dobrym tego słowa znaczeniu. Najbardziej jednak podoba mi się 10 pomimo walki ze słońcem. Za to na 5 coś nie poszło z kolorami(oglądam na dobrym skalibrowanym monitorze) 3 też fajna, czuć klimat i widać że coś się dzieje niecodziennego. Jeśli pani z 7 jest instruktorem to może jednak bym się odważył zejść
    Dzięki za pozostawione słowo Pani z 7. brała udział w zabawie, niestety nie jako instruktorka - szkoda, bo widziałem ją w związku z tym tylko raz Jeśli chodzi o warunki, to było naprawdę ciężko - słońce prosto w obiektyw, co sprawiało, że musiałem dość mocno niedoświetlać, żeby nie spalić całkowicie nieba, co później przełożyło się na cyrki podczas obróbki. Dodatkowo doskwierał nam brak miejsca (w prawym dolnym rogu zdjęcia nr3 widać mojego kolegę, jak siedzi na krawędzi dachu - nie mieliśmy dużego pola manewru, które dodatkowo ograniczały nam linki zabezpieczające). Sam używałem 18-35, tylko kilka portretów było z tele 70-200, a 70 przy tych odległościach było już ciut za długie - kolega leciał praktycznie tylko na D700+24-70, a miał też Sigmę 105, ale na DX i w sumie nie zrobił wielu zdjęć tym zestawem - zdecydowanie za wąsko).



    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Super pakiet zdjec. Zupelnie cos nowego. Fajnie sie oglada.
    Dzięki Dla mnie też to było zupełnie coś nowego, ale trzeba było stanąć na wysokości zadania - i to dosłownie
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo przyjemnie mi się to wszystko oglądało, ale znowu - jak w wypadku większości Twoich wątków - ciśnei mi się na usta pytanie: jakim k@#$% cudem załatwiasz takie zlecenia? Byłem kiedyś w Londynie i nie uwierzysz - ale nie zwrócił się do mnie żaden właściciel drogiego samochodu, ani żaden zarządca drapacza chmur - że jest im potrzebny jakiś fotograf bo mają do zaoferowania niecodzienne miejsce na odwiedziny. Poważnie, ani jeden...

    Prawdę mówiąc nawet żaden zarządca budki z fish'n'chips tez sie nei zgłosił, co tylko dopełnia kielicha goryczy.

    Co gorsze w Krakowie są tylko dwa drapacze chmur (w tym jeden niedokończony od czterdziestu lat), i też na nie nie chcą wpuszczać. Myślę, że ktoś rzucił na mnie klątwę.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    Ale fajny przegapiony wątek. Chwała beleczce z losowymi!
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe zdjęcia.

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Po drugiej stronie chmur
    By biegly in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2014, 21:36
  2. [ Sport ] [Boks] Extreme Fighting Sports II
    By Beson in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 08:42
  3. [ Krajobraz ] Po ostrodze w strone chmur II
    By Bartekkw in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 16:49
  4. [ Krajobraz ] Po ostrodze w strone chmur...
    By Bartekkw in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 22:41
  5. [ Sport ] Extreme Sports, początki
    By Captain Borrow in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-09-2008, 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •