Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 88

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  2. #2

    Domyślnie

    Piękny secik. Da mnie najlepsze 5, 6 i 11.

  3. #3

    Domyślnie

    Kurde - ŚWIETNE!!!

    Jedyne o co mam pretensje, to brak soczystej czerni - i pewnie gdyby to było jedno zdjęcie, pewnie te pretensje miałbym trochę większe. Ale patrząc na całość jest to drobna niedogodność, która całkowicie - nomen omen - blednie przy oglądaniu całości. Świetny set, i nawet mnie nie uderza to selektywne zostawienie koloru na ostatnim, czego normalnie nie lubię.

    BARDZO DUŻY PLUS!



    PS - nie wiedziałem, ze ta słynna lokomotywa gdzieś jeszcze w całości stoi. Niestety podobno zaginęły jej osłony aerodynamiczne, dzięki którym wyglądała tak fjuczer...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    Cały zestaw przygotowałem z myślą o tym, żeby w jak najlepszy sposób przedstawić ubiegający czas. Trochę zabawy krzywymi i właśnie rezygnacja z soczystej czerni oddała to, co miałem przed oczami...piękne stalowe smoki, które odchodzą w zapomnienie, a co gorsza nikt nie dba o to, żeby ratować to, co jeszcze pozostało. Tytuł tego zestawianie miał brzmieć właśnie "wspomnienie", ale to byłoby zbyt oczywiste.

    Wyselekcjonowany "czerwony" pozostał z premedytacją. Wiem, słabe to jest. Też tego nienawidzę, ale...te semafory domykają klamrą koniec pewnej epoki, koniec pewnej parowozowni. Opuszczone zostały jakby po raz ostatni... Miały przemówić i mam nadzieje, że się to udało.

    Cieszę się, że się podoba

    16

    Ostatnio edytowane przez hydra_ulik ; 31-01-2016 o 16:59
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  5. #5

    Domyślnie

    A ja się nie zgodzę co do tej czerni Dzięki tej smolistości niektóre foty robią na mnie wrażenie, jakby były robione w czasach świetności tych maszyn
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  6. #6

    Domyślnie

    Piękny zestawik. Bardzo dobre zdjęcia. 16 jest najpiękniejsza.
    Fuji

  7. #7

    Domyślnie

    Zgadzam się z basket - foty rewelacyjne ale 16 poza każdą kategorią - magia. Gdybym tylko ja umiał tak piękne zdjęcia wykonać ... pomarzyć zawsze można

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo mi się spodobał ten secik a jako, że selektywny już sobie obgadaliście to nie będę się czepiał. Jedyne co mi się rzuciło w oczy to chyba ślady na krawędziach po wyciąganiu cieni (na niektórych zdjęciach). Z pary 12-13 zostawiłbym jedno ze zdjęć, razem są jakby zbyt oczywiste. Nie przeszkadza to jednak w odbiorze. Dobra robota.

    P.s Na smarftonie wydawało mi się, że jest za dużo skosów ale na monitorze już tego tak nie widzę.

  9. #9
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    P.s Na smarftonie wydawało mi się, że jest za dużo skosów ale na monitorze już tego tak nie widzę.
    Wiesz, co? Kurde, masz 100% racji. Teraz jak się przyjrzałem, to faktycznie z tymi skosami mnie trochę poniosło. Mało tego, jest gorzej Przeglądnąłem swoje zdjęcia z kilku albumów i...muszę wziąć się w garść, bo na dłuższą metę, nie da się tego oglądać )))

    Dzięki za, zwrócenie uwagi, bo niby problem mały, ale podany za często, urasta już do jakiejś patologi.


    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Kurde - ŚWIETNE!!!

    PS - nie wiedziałem, ze ta słynna lokomotywa gdzieś jeszcze w całości stoi. Niestety podobno zaginęły jej osłony aerodynamiczne, dzięki którym wyglądała tak fjuczer...
    Stoi w całości, ale niestety już nie jeździ. Zagarażowana, czeka na przeglądy i jest atrakcją dla pasjonatów, którzy odwiedzają parowozownie. Osłony jej nie zginęły. Osłony miał drugi parowóz tego typu, który zaginął podczas wojny. Ten, jeżdżący po Polsce nie posiadał osłony aerodynamicznej.
    Ostatnio edytowane przez hydra_ulik ; 02-02-2016 o 18:06
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  10. #10
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    Parę zdjęć, z winy IS wygasło, to pozwolę sobie dodać kilka szczegółów z miejsca, które za chwilę może zniknąć z mapy kraju...

    19.
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Minął rok, czas na wodowanie...
    By milk in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 08:30
  2. [ Krajobraz ] Minął rok....
    By ART69 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-09-2011, 21:21
  3. [ Przyroda ] Był czas na wojnę, jest czas na miłość.
    By Zbysior in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 09:13
  4. czas....
    By cryogenicdreams in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2007, 09:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •