Close

Strona 1 z 78 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 775
  1. #1

    Domyślnie TUTORIALE - JacekWPhoto

    Mój pierwszy film na kanale, gdzie będę starał się wrzucać filmy o retuszu i fotografii



    Podczas nagrywania zaczęły pojawiać mi się dziwne kwadraty na zdjęciu, ale następnym razem podaruję sobie zgrywanie w 60 klatkach i zjadę do 30, to może uniknę problemów z obrazem Wiem, że jeszcze sporo trzeba dopracować, jeżeli chodzi o nagrywanie, ale następne powinny być już lepsze

  2. #2

    Domyślnie

    Fajnie że ci się chciało więcej takich tutoriali.
    Pozdrawiam
    Rób najlepiej jak tylko potrafisz , jakieś tam body i kilka szkiełek..
    Nikon Z6ii / Z24-70f4S/ Z 35 1.8S /Z 85 1.8S /Jupiter 135 3.5 / Viiltrox 24 1.8 / Helios 58mm /

  3. #3

    Domyślnie TUTORIAL Retusz Portretu

    uwaga uszoklujaca: nie wiem jak Wy, ale mi strasznie w ucho wpada pewna taka niesmialosc, zamyslenie, khmanie, zastanawianie sie czy dobrze brzmie, "z pewna taka niesmialoscia"; ja rozumiem, ze to pierwszy raz, ale dla potomnych, wiecej pieprzu, pewnosci siebie, dzwiek tez da sie tez modelowac, wycinac; z przyjemnoscia powiem cos dobrego, ale jak jestesmy juz w sferze audio-video to dopracujmy szczegoly, mnie to sie tez tyczy i wszelkie uwagi (nie) mile widziane
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  4. #4

    Domyślnie

    tak wiem, zamuliłem trochę
    ale jaki to w ogóle stres mówić za bardzo musiałem myśleć co mam powiedzieć, żeby się głupio nie mylić, bo chciałem to zrobić "na żywo" za jednym podejściem
    wiem już, że to błąd

    wczoraj nagrałem drugi film, podsumowanie technik z pierwszego i powtórka szybsza na innym zdjęciu
    nagrałem najpierw obraz, a potem dodawałem komentarz
    mam nadzieje, ze trochę śmielej, jednak wiem już, że muszę robić więcej komentarzy, żeby nie było tak długich przerw między mówieniem... ale dodałem trochę muzyczki też :P
    następny będzie w niedzielę, to też podrzucę

  5. #5

    Domyślnie

    A mnie się podoba i obraz i dźwięk. Toż to nie musi być obraz z jakością hiper HD z Tomaszem Knapikiem w roli lektora. Ważne, żeby w przystępny sposób pokazywał sposób obróbki, bez ukrywania wielu etapów, tak jak to często bywa w innych "tutorialach". Z przyjemnością obejrzałem ten film i na pewno obejrzę kolejne. Bardziej mnie interesuje wasze podejście do rzekomych błędów, które podobno autor popełnia w trakcie obróbki (takie opinie pojawiają się na FB). Też myślicie, że separacja częstotliwości to jedyny słuszny sposób na obróbkę skóry?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiotrekW Zobacz posta
    Też myślicie, że separacja częstotliwości to jedyny słuszny sposób na obróbkę skóry?
    To jest dla mnie właśnie śmieszne, bo nie każde zdjęcie wymaga frequency separation
    będą o tym osobne tutki kręcone jak zabiorę się za beauty, ale nie wiem czy mój obecny komputer to udźwignie bo widzę już problem ze zgrywaniem obrazu i szybkością działania narzędzi...
    frequency separation na zwykły portret z małą głębią ostrości przy miękkim naturalnym świetle to dla mnie znaczący overkill...
    po co zarzynać się dodatkowymi warstwami i dłuższym czasem obróbki przy prostym zdjęciu
    tutki chciałbym robić dla ludzi, którzy zaczynają obrabiać dopiero, albo chcą prostych i kompletnych rozwiązań

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek_wozniak Zobacz posta
    tutki chciałbym robić dla ludzi, którzy zaczynają obrabiać dopiero, albo chcą prostych i kompletnych rozwiązań
    I brawo Ci za to!

    BTW, jak modelka ma taką cere jak ta ze zdjęcia + dobrze zrobiony makijaż to obróbki nie trzeba

  8. #8

    Domyślnie

    Naprawdę fajnie że Ci się chce robić takie rzeczy -dzięki
    Jako że jestem przedstawicielem grupy docelowej i "przygarniam wiedzę" podzielę się wrażeniem - oglądało mi się bardzo przyjemnie i miałem wrażenie że trwa to nie 30 a 5 minut. Mi akurat podoba mi się że turtorial jest kręcony live - nie ma żadnych cięć i skoków w czasie. W mojej opinii efekt edukacyjny jest także w tym że pokazujesz swój sposób myślenia w trakcie obróbki, omawiasz co się dzieje i reagujesz na bieżąco. A taki "slow peace" dla osoby która zaczyna i systematyzuje informacje wcale nie jest nużący - a wręcz wskazany
    D810 | N35 1.8g | S50 1.4 Art | T15-30 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 | TC-17II | SB-910 | CX241
    Było: D750|D610| D7200 | D5200 | S10-20 4-5.6 | S17-50 2.8 |T70-200 2.8 | SB-700

  9. #9

    Domyślnie

    ok wezmę to pod uwagę drugi film będzie "powtórką" obróbki z pierwszego ale na nowym zdjęciu i jest już nakręcony nie na żywo jest przyspieszony ze względu na to, że główne rzeczy były omówione poprzednio

  10. #10

    Domyślnie

    Świetny materiał, dołączam do grupy laików, która skorzysta z Twoich prezentacji. Czekam na więcej.
    Nikon D500 + N17-55 2.8 + N35 1.8G + N80-200 2.8 AF-S + SIGMA 50-100 1.8 + SB 700 + PENTACON 50/1.8 + SONY RX100

Strona 1 z 78 1231151 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. tutoriale
    By delfin2525 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-03-2014, 13:48
  2. Video tutoriale
    By m36 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2008, 15:50
  3. !tutoriale
    By diZaster in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 21:10
  4. tutoriale video
    By Sever in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 18:41
  5. Video tutoriale
    By charliex in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •