Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie D5100 - Nieoficjalny firmware.

    Witam.
    Ostatnio,przez przypadek dogrzebałem się do wątku,w którym został poruszony temat nieoficjalnego firmware do D5100 od kolegów z nikonhacker.

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=240208

    Oczywiście zdaję sobie sprawę,że wątek jest przedawniony,a sama strona nikonhacker.com jest aktualnie połączeniem prywatnym (przynajmniej u mnie).Jak można łatwo wywnioskować,nie udało mi się do niej dostać.
    Kolejną rzeczą do której się dokopałem jest ten poniżej przedstawiony krótki instruktaż hackowania/instalacji patch'a firmware'u do D5100.

    https://www.youtube.com/watch?v=oxwG7lixSpI

    Stąd moje pytanie.Czy firmware update 1.02 na oficjalnej stronie nikona jest tym samym co zaproponowali nam koledzy z nikonhacker nieco ponad 3 lata temu ?
    Bardzo chciałbym się dowiedzieć czy od tamtego czasu coś zmieniło się w kwestii tego nieoficjalnego firmware'u,ponieważ nie ukrywam,że sam chętnie pokusiłbym się o jego update w moim D5100.W aktykule,który podlinkowałem firmware był jeszcze w fazie 'beta'.
    Mam nadzieję,że nie zostanę źle zrozumiany.Jestem tu w zasadzie nowy i jeszcze długa droga przede mną.

    Serdecznie pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    1. Tamten wątek jest aktualny i tam powinieneś pytać.
    2. strona nikonhacker, a dokładniej forum, działa cały czas. Jedyne co się dzieje, to pojawia informacja o nieaktualnym certyfikacie.

    3. pytanie o FW zupełnie nie zrozumiałe. Soft nikona nie ma nic wspólnego z NH, jak i NH nie dają żadnego softu do aparatów nikona. Dają narzędzia to samodzielnego "grzebania" w sofcie.
    Wystarczy się cofnąć o jedną stronę i będziesz miał wszystko.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    3. pytanie o FW zupełnie nie zrozumiałe. Soft nikona nie ma nic wspólnego z NH, jak i NH nie dają żadnego softu do aparatów nikona. Dają narzędzia to samodzielnego "grzebania" w sofcie.
    Wystarczy się cofnąć o jedną stronę i będziesz miał wszystko.
    Czyli rozumiem,że ten update w linku nie ma nic wspólnego z tym co zaoferowali goście z NH dla D5100 ? Można zupdate'ować firmware do 1.02 a potem grzebać ?
    Idąc dalej to jak dostać się na to forum ? Przy próbie połączenia pojawia mi się informacja,że połączenie jest prywatne i nie można w żaden sposób tego pominąć (próbowałem na dwóch przeglądarkach).

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem co jest w linku, nie zaglądałem, bo to zbędne.
    Aktualizować możesz co chcesz, to twoja sprawa. Jedyne co ważne, to czy dane hacki są dostępne pod daną wersję FW - wszystko jest opisane na stronie z narzędziem do "grzebania" w sofcie.
    A na stronę się wchodzi normalnie - wpisuje adres, pomija informację o nieaktualnym certyfikacie i koniec. Jak tego nie masz, to zmień ustawienia przeglądarki, albo przeglądarkę.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Używasz Chrome ? Jeśli tak to wcale nie pisze tam, że połączenie jest prywatne tylko wręcz przeciwnie "Połączenie NIE jest prywatne". Wtedy na dole pod tekstem klikasz na "zaawansowane" i rozwija Ci się kilka dodatkowych linijek tekstu z ostrzeżeniem dotyczącym certyfikatu (pisał i tym GonzoG) i na samym dole masz "Otwórz stronę nikonhacker.com (niebezpieczną)" - klikasz na to i jestes na forum. Ot, cała filozofia
    Z6II, Z5

  6. #6

    Domyślnie

    Słuchaj, jestem po takim update z NH. Filmy nagrywa się znacznie lepszej jakości. Reszta z usprawnień mnie nie interesowała. Jedyny błąd, że tak powiem po wgraniu nowego firmware to na LV jak mam ustawiony czas dłuższy niż 1/40 to gaśnie ekran i nie można ustawić ostrości (tylko na LV tak się dzieje). Próbowałem różnych konfiguracji tego update z NH, ale za każdym razem mam ten błąd.
    Generalnie, tak jak wyżej chłopaki piszą. Forum działa, wątek działa, możesz próbować. Ja zostałem przy sofcie z NH.

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za rady Panowie.Forum działa jak należy.

    Cytat Zamieszczone przez sokoloa Zobacz posta
    Słuchaj, jestem po takim update z NH. Filmy nagrywa się znacznie lepszej jakości. Reszta z usprawnień mnie nie interesowała. Jedyny błąd, że tak powiem po wgraniu nowego firmware to na LV jak mam ustawiony czas dłuższy niż 1/40 to gaśnie ekran i nie można ustawić ostrości (tylko na LV tak się dzieje). Próbowałem różnych konfiguracji tego update z NH, ale za każdym razem mam ten błąd.
    Generalnie, tak jak wyżej chłopaki piszą. Forum działa, wątek działa, możesz próbować. Ja zostałem przy sofcie z NH.
    Jeszcze ostatnie pytanie.Czy gdy patchowałeś swojego nikona za pomocą narzędzi NH,to od razu wgrałeś najnowszą wersję hacka czy może jedną z wcześniejszych wersji,a dopiero potem aktualną ?
    Mam dylemat,ponieważ nie wiem czy najpierw wgrać wersję 1.20.0,a następnie dopiero 1.20.6 czy może od razu na czysto 1.20.6.
    Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie można wgrać patcha, jak i wersja nie ma absolutnie znaczenia bo jest to wersja narzędzia modyfikującego soft. A do aparatu wgrywasz jedynie zmodyfikowany soft.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie można wgrać patcha, jak i wersja nie ma absolutnie znaczenia bo jest to wersja narzędzia modyfikującego soft. A do aparatu wgrywasz jedynie zmodyfikowany soft.
    Wybacz,ciągle mylę to samo.Pisząc "patch" miałem na myśli zmodyfikowany soft o którym cały czas mowa.Oczywiście jedno z drugim nie ma nic wspólnego,tak jak to już zostało powiedziane.Chodzi mi o wersję tego tego softu.Wgrać najpierw starsze wersje,a następnie aktualną czy odrazu wgrać na czysto najnowszą wersję ? Może to i głupie pytanie,ale nigdy wcześniej nie bawiłem się w coś takiego.Stąd moje pytania.
    Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    A jakich wersjach piszesz ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nieoficjalny firmware do Nikona D5100
    By mamil_km in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 28-12-2016, 15:45
  2. Grip do D5100 po aktualizacji firmware
    By axel689 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 09:52
  3. d5100 + firmware hack
    By fotouśmieszek in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-03-2014, 00:00
  4. Firmware D5100 zdekodowany
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 16:01
  5. nowy firmware do D5100 i D7000
    By matiax in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 12:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •