Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: NFC w nikonach

  1. #1

    Domyślnie NFC w nikonach

    Poczytałem sobie ostatnio o NFC.
    Jak ktoś nie wie, to przytoczę kilka znalezionych w sieci treści :

    NFC czyli Near Field Communication - komunikacja bliskiego zasięgu.

    Moduł NFC powoli staje się standardem, który już niedługo będzie znajdował się na wyposażeniu każdego nowoczesnego smartfona.

    Głównym zastosowaniem technologii NFC są płatności zbliżeniowe dokonywane przy pomocy telefonu.

    Zetknięcie dwóch telefonów pozwala też na szybką wymianę danymi kontaktów, plikami wideo czy audio.

    itd.

    A w aparatach Nikona ?


    Kilka aparatów posiada NFC więc sprawdziłem jak działa i czy da się przesłać zdjęcie do smartfona.

    Czyli tak ... przykładam smartfona do aparatu ... nic. Hmm.
    Włączyłem WiFi, przykładam ponownie ... o coś jest ... na smartfonie pojawił się ... sklep GooglePlay z programem Nikona Wireless Mobile Utility App.
    No fajnie, chciałem przesłać zdjęcie a wdepnąłem do sklepu pełnego reklam.

    Ten program mam na tablecie i czasami używam do sterowania aparatem przez WiFi.

    No dobrze, ale co z NFC ?
    Kolejna próba (po zainstalowaniu NWMUA).
    Po zetknięciu uruchomił się wspomniany program, Wifi smartfona połączyło się z Wifi aparatu bez podawania hasła.
    Mogę sobie przesyłać zdjęcia ... po WiFi.

    Wniosek : NFC w aparacie służy jedynie do sparowania urządzeń i przekazania parametrów WiFi.

    Napiszecie pewnie, że Ameryki to ja nie odkryłem.

    A jak to wygląda w innych aparatach ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vid3 Zobacz posta
    Poczytałem sobie ostatnio o NFC.
    Jak ktoś nie wie, to przytoczę kilka znalezionych w sieci treści :

    NFC czyli Near Field Communication - komunikacja bliskiego zasięgu.

    Moduł NFC powoli staje się standardem, który już niedługo będzie znajdował się na wyposażeniu każdego nowoczesnego smartfona.

    Głównym zastosowaniem technologii NFC są płatności zbliżeniowe dokonywane przy pomocy telefonu.

    Zetknięcie dwóch telefonów pozwala też na szybką wymianę danymi kontaktów, plikami wideo czy audio.

    itd.

    (...)

    A jak to wygląda w innych aparatach ?
    To poczytaj jeszcze raz o NFC, bo to co zacytowałeś, to bzdura. Teoretyczna prędkość maksymalna NFC to ~50kB/s, w rzeczywistość bywa znacznie mniej.

    Nigdy nie miało to służyć, ani nigdy nie służyło przesyłaniu danych, a jedynie pojedynczych bajtów informacji.
    A co do telefonów - żaden telefon nie używa NFC do wysyłania plików. Co najwyżej pojedynczych kontaktów.

    NFC jest w aparatach po to, co sam stwierdziłeś - aby przyłożyć telefon i sam się połączył.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    No to fajnie że wyjaśniłeś, nie każdy jest specem od technologii radiowych. Tym bardziej, że i na stronach np. Nikona, a nawet w tabelce powyżej, NFC jest wymieniane jednym tchem z WIFI i Bluetooth, co może wprowadzać w błąd, że NFC jest do transferu danych (też tak myślałem), a nie tylko do sparowania urządzeń. Swoją drogą gadżet na wyrost, jakby najprostsze rozwiązanie takie jak wyświetlenie i zeskanowanie qr kodu (tak jest w Olku) nie wystarczyło.
    Widocznie hasło "my tu mamy NFC" marketingowcom opłacono. Jeszcze dołożą jeszcze kilka akronimów i SnapBridge do tego

  4. #4

    Domyślnie

    Jak by użycie kabla USB nie wystarczyło... Na jaką cholerę WiFi potrzebne....
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    NFC jest wymienione przy BT i WiFi ze względu na to, że też jest to technologia bezprzewodowa używająca fal radiowych. NFC w telefonie to imho przegięcie, ale montuje się to pewnie dla tego, że chipy są tanie a można kolejne literki przykleić na pudelku.
    NFC swoją drogą nie jest najbezpieczniejszą technologią, mówiąc eufemistycznie, a jego zasięg ( zakładając profesjonalne czytniki ) to nawet kilka metrów.
    d70s + N18-70 + N55-200

  6. #6

    Domyślnie

    NFC w telefonie jest genialne o ile się chwile człowiek zastanowi jak go używać...
    Ja mam kilka naklejek/wisiorków, które zmieniają ustawienia telefonu albo uruchamiają/zamykają aplikacje. Genialna rzecz a nie przegięcie.

    Swoją drogą, nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem... Dopiero zastosowanie może być bezpieczne lub nie...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  7. #7

    Domyślnie

    Jak zwykle są plusy dodatnie i ujemne.
    Świadome użytkowanie wiele spraw ułatwia.
    A czasami można się zdziwić.
    Jednym przyłożeniem wisiorka można zmienić ustawienia sieci i uruchomić aplikację.
    Jeżeli wiesz co robisz - ok. Jeżeli dzieje się to w zatłoczonym tramwaju - to gorzej.

    A tak w Nikonie z plusów dodatnich to powiedzmy, że mam pilota do wyzwalania aparatu za pomocą WiFi.
    Aby taki pilot zadziałał musi znać konfigurację sieci. Przykładamy go do aparatu i już zna .

  8. #8

    Domyślnie

    Nie da się tego zrobić w tramwaju!
    To musi być ten konkretny kod, na który czeka aplikacja, tak jakby usłyszał w tramwaju gościa krzyczącego hasło do Twojej skrzynki pocztowej...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  9. #9

    Domyślnie

    Przyłożyłem smartfona do aparatu - uruchomiła się aplikacja sklepu ze wskazaną aplikacją - nie było jej w telefonie - zainstalowałem.
    Przyłożyłem smartfona do aparatu drugi raz - w telefonie bez mojego udziału dodane zostało i uruchomione połączenie WIFI do nowej sieci oraz uruchomiona została aplikacja do komunikacji z aparatem.
    Trzeba coś więcej ?

  10. #10

    Domyślnie

    tak, zainstalowałeś tą aplikację, nie rozumiem o co chodzi, ktoś inny ją zainstalował? nie miałeś na nią wpływu? a może aplikacja służy do wykradania danych i przez tą sieć da się ukraść Twoje dane z tej aplikacji?
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. obiektywy m42 w nikonach
    By nikosdyzma in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13-05-2016, 18:32
  2. Profile ustawień w nikonach ?
    By Migdzinski in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2013, 14:45
  3. Korekcja okularu w Nikonach
    By JacekCz in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-02-2011, 21:28
  4. service mode w nikonach
    By smolarkiewicz in forum Serwis
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 19:56
  5. problem z niedoświetlaniem w nikonach
    By Jacek B. in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-06-2008, 21:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •