Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 78 z 78
  1. #71

    Domyślnie

    Dobra, podsumuję dyskusję.

    1. Czy dyfrakcja istnieje? Tak. Niestety tak.

    2. Czy na ostrość ma wpływ pozytywny, czy negatywny? Negatywny. I mały.

    3. Czy - jak to niektórzy bezmyślnie mówią - mocno traci się na wartości przymykając przysłonę powyżej f12 (powiedzmy, bo granica jest umowna)? Nie. Zdecydowanie nie, a już zwłaszcza nei 'mocno'.

    4. Co to jest, jak się mawia, żeby nie wychodzić poza jakąś umowną graniczną przysłonę, powiedzmy f12 - żeby nie doszło do sytuacji że jakoby 'dyfrakcja zjadła zdjęcie'? To jest kretynizm. Najczystszy, bo bezmyślny.


    Dziękuję za uwagę.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #72

    Domyślnie

    No podsumowałeś, powyzywałeś, to teraz wnieś o zamknięcie wątku, potem sobie go wydrukuj i powieś na ścianie w ramce.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  3. #73

    Domyślnie

    Nie, mnie to jest niepotrzebne w ramce, ja to już wiem. W ramce powinni mieć to ci, którzy jeszcze tego nei wiedzą.


    PO drugie, nikogo nie wyzywałem, nie kłam bezczelnie. Aawsze za to powtarzałem, że jak ktoś mówi kretynizmy, to trzeba nazywać rzeczy po imieniu i te idiotyzmy prostować. Tyle.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #74
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RAF7705 Zobacz posta
    No podsumowałeś, powyzywałeś, to teraz wnieś o zamknięcie wątku, potem sobie go wydrukuj i powieś na ścianie w ramce.
    może lepiej nie zamykać wątku. Dyskusja jest i o to chodzi. Dla mnie jako dla amatora jest to jakiś źródło wiedzy.
    Moim zdaniem dobrze podsumowane i ktos może się z tym zgadzać lub nie.

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarekD3100 Zobacz posta
    może lepiej nie zamykać wątku. Dyskusja jest i o to chodzi. Dla mnie jako dla amatora jest to jakiś źródło wiedzy.
    Moim zdaniem dobrze podsumowane i ktos może się z tym zgadzać lub nie.
    wyboru przyslony mozna dokonac w sposob swiadomy i celowy wowczas wybor bedzie optymalny ze wzgledu na uzyskana jakosc odwzorowania , mozna tez dokonac w sposb nieswiadomy , wowczas wynik bedzie przypadkowy - przypadkiem prawidlowy , lub bledny.

    dokonujac wyboru przyslony kierujemy sie nastepujacymi priorytetami:



    1. priorytet wysokiej rozdzielczosci / ostrosci obrazowania.
    -wiekszosc obiektywow osiaga najwieksza zdolnosc rozdzielcza w okolicach przyslony 5,6 - niektore troche wczesniej , niektore troche pozniej. Jesli nie wiemy dla ktorej przyslony nasz obiektyw osiaga max. rozdzielczosci , przymykamy wowczas przyslone o 2-3 stopnie - bedzie w poblizu wartosci max. Najnizsza rozdzielczosc osiaga obiektyw calkowicie otwarty lub calkowicie przymkniety - te wartosci sa sobie b. bliskie.

    2. priorytet glebi ostrosci
    - otwierajac przyslone GO maleja , zamykaja przyslone - GO rosnie . Dokonujac wyboru pamietamy o czynniku 1. Domykajac przyslone nalezy zadbac by nie nastapilo poruszenie - czynniki 3

    3.Priorytet czasow naswietlania
    - otwierajac przyslone czasy naswietlania ulegaja skroceniu - jesli zalezy na na czasach krotkich otwieramy przyslone - mniejsze poruszenie motywu , jesli chcemy uzyskac dlugie czasy - domykamy przyslone . Dokonujac wyboru pamietamy o czynnikach 1. i 2.


    i to cala alchemia.

    mozesz dokonac eksperymentu myslowego - wymyslaj sobie rozne motywy , zastanow sie co w nich jest wazne i dokonaj myslowego wyboru przyslony biorac pod uwage priorytety 1-3.
    W ciagu godziny staniesz sie ekspertem

    dziekuje za uwage i zycze serdecznosci.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 12-02-2016 o 08:39

  6. #76
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    178

    Domyślnie

    dobre i mądre słowa wezme je pod uwagę

  7. #77

    Domyślnie

    Do tej pory moje fotografie miały za zadanie uzsykać małą GO.
    Ustawienia AF jeden punkt, tryb A.
    przysłona przeważnie od 1.8 do 2.8 I tak było przez kilka lat .
    Sprzęt N7100 + 35 1.8

    Chciałbym zrobić zdjęcie z uzyskaniem ostrości w całym kadrze i przyznam, że się wykładam.
    Może podpowiecie jakie ustawienia AF, jaki tryb itp?

  8. #78

    Domyślnie

    AF ustawia ostrość w płaszczyźnie, więc dla niego GO jest bliska zero. Reszte załatwiasz przesłoną. Przeczytaj co to Głębia Ostrości i będziesz mieć odpowiedź.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Podobne wątki

  1. Jaką lustrzankę wybrać?
    By aklu03 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 21:30
  2. Jaką lampę wybrać ?
    By matizq in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-12-2009, 19:00
  3. Jaką torbe wybrać?
    By laciaty in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-05-2009, 22:50
  4. Jaką wybrać blendę?
    By neverhood in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-09-2008, 23:15
  5. jaka lampe wybrac??????
    By lukasz in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2007, 12:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •