Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Warto zmienić D7100 na D610

    Witam

    Mam takie pytanko: czy warto zmienić D7100 na D610? Mam możliwość kupna D610 tylko nie wiem czy się opłaca. Jeśli chodzi o optykę to wiem, że trzeba wymienić ale o to się nie martwię bo do FX mam 3 obiektywy. O D750 nie mam co marzyć więc się nie nastawiam na "odłożę i za rok.. dwa kupie". Chce wiedzieć czy ktoś używa / używał obu tych aparatów i czy może coś konkretnego powiedzieć. Interesują mnie głównie zdjęcia na wysokich czułościach, jak AF się sprawuje, jakie są mankamenty w D610?

    Co byście zrobili na moim miejscu?

  2. #2

    Domyślnie

    Mało to postów o czymś takim na forum było? Co jak co, ale pierwszy post z tym samym pytaniem po raz 3201912 to wygląda słabo.

    No ale dobra, bo skończymy jak elektroda.pl gdzie w każdym temacie jest "użyj szukajki" a w szukajce same tematy w których jest "użyj szukajki"

    Wysokie czułości lepsze w D610 - nie ma bandingu
    Krycie kadru punktami AF w każdym FX jest śmiesznie małe w porównaniu do DX.
    D610 ma tegoż AFa trochę mniej czułego niż D7100 (-1EV vs -2EV)
    Moja D610 nie ma żadnych mankamentów

  3. #3

    Domyślnie

    Są podobne tematy. W jednym z nich mało konkretów ale za to zagorzała dyskusja na temat używania obiektywów DX do FX.

    Chodzi mi o konkretne odpowiedzi osób które miały do czynienia z tymi puszkami. Poza tym opinie zmieniają się z czasem użytkowania. Na pewno wiesz jak to jest jak z czasem wychodzą mankamenty w sprzęcie których nie zauważało się na początku.

    Dziękuje Ci za odpowiedz.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja posiadam D7100 i D600. Przy obecnych nowoczesnych matrycach formatu DX, moim zdaniem główną przewagą FX jest mniejsza głębia ostrości przy fotografii portretowej. Matryce DX są już na tyle dobre, że szumy i rozpiętość tonalna schodzi na drugi plan.

    Jeśli fotografujesz makro, krajobraz, długich teleobiektywów to nie zmieniaj.
    Jeśli twoim głównym zainteresowaniem jest portret i masz środki to zmieniaj.

  5. #5

    Domyślnie

    mialem d7100 potem D600 potem powrot do D300 potem znowu do D600

    dlaczego ??

    robie zdjecia malemu w domu przy zarowym i tu pasuje mi kolorystyka z D600 przy wysokim iso jest super
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  6. #6

    Domyślnie

    sam rozważam zakup d610, a co za tym idzie sporo obaw miałem o AF, założyłem zatem stosowny temat, w którym został już rozwinięty wątek
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=268715
    Nikon D5100 | D610
    Sigma 10-20 f/4-5.6 | 17-50 2.8 EX | 70-200 2.8 II EX | Nikkor AF-S 28 1.8 | AF-S 35 1.8 | AF-S 50 1.8 | AF-S 18-105 | Tokina At-x 100mm f/2.8
    Nissin Di-622 MkII | YN-560 IV | RF-603 MkII | Vanguard Alta+ 233AP

  7. #7

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za odpowiedzi.

    Właśnie na takie opinie liczę. Testy testami ale w praktyce zupełnie inaczej to wygląda. Osoby które używają obu puszek wiedzą najlepiej jak się zachowują i znają plusy i minusy każdej z nich. Po testach nie zawsze wszystko widać.

    Aparat jest mi potrzebny na wyprawy, w góry do znajomych. Portrety robię ale rzadko. W DX fajne jest to, że można mieć bardzo uniwersalny obiektyw na wyprawy i mały portretowy 35mm. Jedyne co to te szumy mnie interesowały. Czy jest aż taka różnica, czy warto zmienić. Lubie wysokie ISO ale czy aż tak to widać.

    Jeszcze raz dziękuje za konkrety!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Proceder Zobacz posta
    Są podobne tematy. W jednym z nich mało konkretów ale za to zagorzała dyskusja na temat używania obiektywów DX do FX...
    Może jest w nich mało konkretów albo trudno je wyłuskać, bo ludzie zamiast się dopytać w jednym wątku wolą założyć drugi(trzeci, piąty, dziesiąty...) i wszystko się rozmywa? Bardzo podobny temat jest nawet obok twojego na liście. Rozumiem, że uważasz że Twój dylemat jest wyjątkowy, ale nie poprawiasz tym czytelności forum. Następna osoba z tym samym problemem sprawdzi kilka (a jak jest wytrwała to kilkanaście) podobnych topików, niczego się nie dowie i założy kolejny taki sam temat. Pomijam już fakt, że wszystkiego o co pytałeś(AF, ISO, wady D610) można się dowiedzieć z innych wątków w których jak twierdzisz nie było konkretów. Serio, nie piszę tego by Ci dopiec ale leń z Ciebie wyszedł.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Może jest w nich mało konkretów albo trudno je wyłuskać, bo ludzie zamiast się dopytać w jednym wątku wolą założyć drugi(trzeci, piąty, dziesiąty...) i wszystko się rozmywa? Bardzo podobny temat jest nawet obok twojego na liście. Rozumiem, że uważasz że Twój dylemat jest wyjątkowy, ale nie poprawiasz tym czytelności forum. Następna osoba z tym samym problemem sprawdzi kilka (a jak jest wytrwała to kilkanaście) podobnych topików, niczego się nie dowie i założy kolejny taki sam temat. Pomijam już fakt, że wszystkiego o co pytałeś(AF, ISO, wady D610) można się dowiedzieć z innych wątków w których jak twierdzisz nie było konkretów. Serio, nie piszę tego by Ci dopiec ale leń z Ciebie wyszedł.
    Patrząc z innej strony - jak chcesz się dowiedzieć coś o D7100 to czytaj teraz 5553 posty

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur0372 Zobacz posta
    Patrząc z innej strony - jak chcesz się dowiedzieć coś o D7100 to czytaj teraz 5553 posty
    A co Ci szkodzi, zadać swoje pytanie w tym samym wątku? Trzeba do tego zakładać nowy?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. d90 na d7100 warto się pchać...?
    By rathan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 385
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 19:44
  2. Czy warto zmienić d3100 na d90?? PROSZĘ O RADĘ!!
    By witek309 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 01:28
  3. 18-55 czy warto zmienic na 18-105
    By KUBACZ in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 12:21
  4. Czy warto zmienić D300 na 5D?
    By autograf in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 20-05-2009, 13:33
  5. Czy warto zmienić SB-800 na Metz 76 MZ-5 digital
    By Michal1982wwe in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 13:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •