Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie 18-200 lub 18-300 do D3200?

    Cześć.

    Poszukuję czegoś w rodzaju kombajnu "szerokikąt-tele", do D3200. Nie lubię zmieniać obiektywów, wolę męczyć się cały czas z cięższym szkłem, a mieć duży zakres zooma. Nie musi być za 500 złotych, chciałbym żeby był relatywnie dobry (adekwatnie do jakości body - wybrałem coś z niższej półki, prawda?). Najlepiej, żeby nie był droższy niż body Priorytetem jest autofocus, zaraz potem światło.
    Najchętniej 18-300, ale tu pewnie ceny dobrych modeli będą powalające, więc 18-200 też biorę pod uwagę.

    Doradzicie?

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz jeszcze wziąć pod uwagę Tamrona 16-300. Te dwa milimetry na dole to spora różnica, a optycznie porównywalne z nikkorami. Nie wiem tylko jak z AF. Najlepiej potestuj w sklepie.
    staruszek D70, D90 + SB 600 + 4 zoomy + 5 stałek

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Wcale nie porównywalny slabszy. Tylko te 16mm i 300 kusi

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki, zainteresowałem się tym Tamronem i teraz się zastanawiam, czy jednak nie kupić innego body, patrząc na ceny zestawów...

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No cóż ja też chętnie zmieniłbym body na takie które kręci filmy. Ale z drugiej strony mam mała głupawkę która to robi. Zabieram dwa aparaty jak jadę turystycznie a głupawkę jak ide pobiegać w teren. Zależy kto co chce.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez j2117292 Zobacz posta
    Cześć.

    Poszukuję czegoś w rodzaju kombajnu "szerokikąt-tele", do D3200. Nie lubię zmieniać obiektywów, wolę męczyć się cały czas z cięższym szkłem, a mieć duży zakres zooma. Nie musi być za 500 złotych, chciałbym żeby był relatywnie dobry (adekwatnie do jakości body - wybrałem coś z niższej półki, prawda?). Najlepiej, żeby nie był droższy niż body Priorytetem jest autofocus, zaraz potem światło.
    Najchętniej 18-300, ale tu pewnie ceny dobrych modeli będą powalające, więc 18-200 też biorę pod uwagę.

    Doradzicie?
    Może pomyśl np. o Panasie FZ1000 kawał zooma , matryca spora ,miałem go w wydaniu Leiki jakość fotek bardzo ok a filmy 4k to bajka.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Wcale nie porównywalny slabszy. Tylko te 16mm i 300 kusi

    Manfred, postaw przecinki zgodnie z logiką wypowiedzi, bo nie wiem co chciałeś powiedzieć... A jestem prawdę mówiąc zainteresowany tym Tamronem, bo to byłby świetny kombajn na wyjazdy jak chodzi o ogniskowe, tylko nie wiem jak z jakością. Jakby to było porównywalne z N18-200, to biorę w ciemno, jak gorzej, to w czym gorzej - ogólnie, na krótkim czy długim końcu, czy w ogóle należy o tym zapomnieć i siedzieć spokojnie na dpie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Manfred, postaw przecinki zgodnie z logiką wypowiedzi, bo nie wiem co chciałeś powiedzieć...
    Tamron prawdopodobnie nie jest tak ostry jak nikon. Prawdopodobnie bo nie miałem ani jednego ani drugiego. Gdyby był Tamron 18-300 to nawet bym na niego nie spojrzał. Ale te 2 mm to dla mnie bardzo dużo. Powstrzymuje mnie tylko cena tego szkła i być może problemy z ff i bf. I dlatego skłaniam się do szkła systemowego.

  9. #9

    Domyślnie

    Acha, dzięki. Myślałem, że miałeś go w ręce, a może nawet dwa: N18-200 i Tamiego16-300 i masz jakieś porównanie... Boję się na tym Tamronie mydła i tego, że nie będzie ostry nigdzie.

    Fajnym szkłem zapowiadał się N16-80/2,8, ale nie dość, że jest słaby, to jeszcze ma kwadratową cenę. Może jakby Sigma wypuściła coś do podróży od 16 mm na DXa, może będzie i normalnie cenowo i dobrze optycznie i wygodnie w objeździe...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Podobne wątki

  1. Sigma 18-200/ tamron 18-270 lub Nikon 18-105 i jakaś stałka.
    By karlik in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 21:58
  2. Coś dłuższego od 18-105 [N 18-200 VR vs. S 18-200 II vs. S 18-250]
    By hitatsura in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 13:52
  3. Zamiana kita na 18-70 lub 18-200
    By logitech55 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 18:47
  4. nikkory VR 18-105 i 70-300 VS 18-200
    By cheyenne in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-08-2009, 14:18
  5. Nikkor 18-200 czy 18-105 i 70-300?
    By Kraska in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 15:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •