Close

Strona 110 z 112 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 091 do 1 100 z 1115
  1. #1091

    Domyślnie

    W ogkle nie chodzi o oszczednosc tylko o dostepnosc. Stad pytanie. Skoro nikon wypuscil body na karty cf i nie ma nigdzie informacji o mniejszym buforze to wg mnie powinno byc zgodnie ze specyfikacja. Pytanie zadalem tez dlatego, ze jako byly uzytkownik d500 nigdy nie trzymalem tak dlugiej serii zeby miec z tym problem (robilem na xqd i sd). Moze w pilce czy innym sporcie ma sens ciagle ttzymanie spustu, ale dla mnie nie ma (osobiscie).

  2. #1092
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    W ogkle nie chodzi o oszczednosc tylko o dostepnosc. Stad pytanie. Skoro nikon wypuscil body na karty cf i nie ma nigdzie informacji o mniejszym buforze to wg mnie powinno byc zgodnie ze specyfikacja. Pytanie zadalem tez dlatego, ze jako byly uzytkownik d500 nigdy nie trzymalem tak dlugiej serii zeby miec z tym problem (robilem na xqd i sd). Moze w pilce czy innym sporcie ma sens ciagle ttzymanie spustu, ale dla mnie nie ma (osobiscie).
    Nie chodzi o to, żeby przy każdej nadarzającej się okazji wykorzystywać całą dostępną pojemność bufora, ale od czasu do czasu zdarzają się sytuacje, kiedy warto to zrobić lub po prostu podczas fotografowania poniosą nas emocje. Być może korzystając z D500 po prostu nie zwróciłeś na to uwagi, miałeś to w pakiecie.

    Problem z dostępnością kart XQD jest chwilowy, wypadł z rynku jeden z producentów. Jest popyt, więc za chwilę braki uzupełnią inni producenci. Skoro korzystałeś z D500 więc masz po nim karty XQD. Wielkość pliku z D5 jest zbliżona do pliku z D500 przy takich samych ustawieniach, dokup tylko brakującą pojemność.

  3. #1093

    Domyślnie

    Oczywiscie ze mam xqd po d500 i na upartego nie mam teraz problemu. Po prostu zadalem pytanie do uzytkownikow, a jeszcze chwile kolego i pomysle ze mnie atakujesz za zwykle pytanie

  4. #1094
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    Oczywiscie ze mam xqd po d500 i na upartego nie mam teraz problemu. Po prostu zadalem pytanie do uzytkownikow, a jeszcze chwile kolego i pomysle ze mnie atakujesz za zwykle pytanie
    Nie atakuję, obecnie używam D500 i myślę o uzupełnieniu o D5 lub o jego następcę, dlatego uważnie obserwuję wszelkie dyskusje na ten temat. Powiem szczerze, jestem trochę zdziwiony twoim pytaniem, że jako użytkownik D500, zastanawiasz się, czy zamówić D5 z innymi kartami niż XQD. Wybacz, pisząc swój pierwszy komentarz nie spojrzałem, kto go pisze, sądziłem, że osoba która nie miała do tej pory do czynienia z kartami XQD.

    W przyszłości chętnie przeczytam twoją opinię z użytkowania D5.
    Ostatnio edytowane przez abat ; 07-03-2018 o 09:24

  5. #1095

    Domyślnie

    W porzadku. Po prostu uzywalem przez jakis czas tylko sd (dla testu) i potem porownywalem z xqd. Fakt ze nie mam turboszybkiej xqd (1400x) stad moze moje mieszane odczucia w stosunku do SD vs XQD + tak jak pisalem - nigdy nie zaptchalem celowo buforu porownujac karty, tylko podczas zwyklej pracy (przyroda).

  6. #1096
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    W porzadku. Po prostu uzywalem przez jakis czas tylko sd (dla testu) i potem porownywalem z xqd. Fakt ze nie mam turboszybkiej xqd (1400x) stad moze moje mieszane odczucia w stosunku do SD vs XQD + tak jak pisalem - nigdy nie zaptchalem celowo buforu porownujac karty, tylko podczas zwyklej pracy (przyroda).
    Ja użytkuję XQD Lexara 2933 MB/s, 3 szt. x 128 MB plus kartę SD 64 MB UHS II . W pierwszym sezonie działały stare przyzwyczajenia, więc również nie zapychałem bufora w D500, w kolejnym już tak. Doceniłem możliwości jakie daje szybkie sczytywanie danych z bufora, uwidoczniły się różnice w szybkości XQD 2933 MB/s i SD UHS II. Karta SD obecnie służy tylko awaryjnie, w przypadku gdy skończy się miejsce na XQD podczas akcji i nie ma możliwości w danym momencie wymienić jej na XQD. W moim przypadku, również przyroda.
    Ostatnio edytowane przez abat ; 07-03-2018 o 09:46

  7. #1097

    Domyślnie

    Na rynku jest trochę (kamery pomijam) aparatów - D4, d4s, d500, d5 i d850 które korzystają z XQD. Do tej pory Sony i Lexar produkowali do nich karty. LEXAR się sprzedał chińczykom - co będzie dalej z ich kartami XQD chyba nie wiem, powstała nowa firma ProGrade która z racji opłat licencyjnych dla sony nie ma zamiaru oferować kart XQD, ale ma w planach przedstawić linię CFexpress - które po aktualizacji FW powinien być zgodne z sprzętem nikona - choć oczywiście pozostaje tematem otwartym czy nikon zdecyduje się na taką aktualizację - ale sądzę że chyba strzałem w kolano byłby nie zrobić tego w przypadku zawodowych body.
    O ile pamiętam nad opracowaniem XQD pracowali sony, nikon i sandisk - sandisk wprawdzie kilka lat temu stwierdził że nie będzie rozwijał tych kart, ale sytuacja na rynku się zmieniła - może teraz, kiedy rynek się rozwinął, zdecyduje się to zrobić. Sandisk podobnie jak Nikon, jako współtwórcy obecnego XQD chyba nie musieliby płacić licencji Sony więc kto wiem.
    Oczywiście jest to wszystko w sferze domysłów; ale nie sądzę żeby tyle body pozostało bez kart pamięci XQD.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #1098

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    LEXAR się sprzedał chińczykom - co będzie dalej z ich kartami XQD chyba nie wiem, powstała nowa firma ProGrade która z racji opłat licencyjnych dla sony nie ma zamiaru oferować kart XQD
    Wg tego, Lexar robi karty xqd. Może nie wszystko chińczykom sprzedali? Albo Chińczycy pod szyldem lexara robią?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #1099
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Z Pawłem już o XQD rozmawiałem. Wychodzi trochę na moje. Bardzo dziwny dla mnie był ten krok nikona. Tzn postawienie na karty, które są nowością i są niszowe. I może znikną. Co wtedy?
    To, że one mają dobre parametry to nie wszystko. Co z kartami xD albo Memorystick? Też pomysł Sony, swoją drogą. Jestem ciekaw jaki wpływ na pomysł stosowania kart XQD miało to, że Nikon brał matryce od Sony. Transakcja wiązana?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #1100

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to, żeby jakiś zapas XQD na przewidywany "czas życia" D500 zrobić. Bo później jakoś głupio byłoby nawet super szybką kartę tylko w jednym slocie trzymać...
    Ostatnio edytowane przez ZbyszekS ; 07-03-2018 o 13:36
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

Strona 110 z 112 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  2. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  3. Nikon D810A oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 23:22
  4. Nikon D5
    By rul3z in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •