Close

Strona 267 z 274 PierwszyPierwszy ... 167217257265266267268269 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 661 do 2 670 z 2735
  1. #2661

    Domyślnie

    Żal się będzie rozstawać z D500 to fantastyczny aparat! Jakbym zarabiał na foto to bym sobie zostawił bo to często lepsze niż bawienie się w TC.
    Mimo jasnego tele czasem iso wędruje bardzo wysoko ehhh te leśne borsuki i jenoty
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  2. #2662

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego kogokolwiek oburza kontrolowanie cen - przecież to funkcjonuje od zawsze. Zadadzą jest prosta - jakby sklepy zaczęły zarzynać się kto da taniej to zaczęliby ciąć sobie już i tak kiepskie zyski, aż do momentu gdy na rynku zostałyby same duże misie.
    Czy jest to pro-konsumenckie? Na pewno nie. Czy potrzebne? Zależy kogo zapytasz.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #2663

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego kogokolwiek oburza kontrolowanie cen
    Gdybyś nie wiedział, to takie praktyki są NIELEGALNE i jest to coś czym może zająć się UOKiK.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Podam Ci przykład jak kupowałem kino domowe. Szukałem konkretnego zestawu. Oczywiście na Allegro wszystkie sklepy miały tą samą cenę, w sklepach internetowych oczywiście też. Jeden sklep we Wrocku powiedział mi, że oni mi mogą to sprzedać najtaniej. No, ale cena i tak była taka jak wszędzie. Po kilku dosłownie dniach, zdarzyła się promocja w jednym ze sklepów internetowych. Cena na ten zestaw, który chciałem, spadła o prawie 1000zł bo chcieli wyczyścić magazyn. Więc z ciekawości zadzwoniłem do tego sklepu we Wrocławiu i powiedziałem, że w takim i takim sklepie mają cenę niższą o prawie 1000zł. Najpierw powiedzieli, że to niby niemożliwe, po czym będąc na linii, sprawdzili w necie, że faktycznie taka obniżka w jednym sklepie była, więc Pan zaprosił mnie do siebie do sklepu stwierdzając,że ok, też taką cenę mogą zrobić...
    Więc widzisz, z jednej strony to dowód na to, że na takich sprzętach mają bardzo wysokie narzuty, a z drugiej, ewidentnie zmowa cenowa i trzymanie cen sugerowanych bo najpierw nie wierzyli, że się ktoś wyłamał, twierdząc, że to niemożliwe.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  4. #2664

    Domyślnie

    "Gdybyś nie wiedział" - wiem, ale czy to zmienia fakt zaistniałej rzeczy? Bedziesz z tym walczył Don Kichocie?
    Nie.
    Sprzet audio to nie foto, a tym bardziej nie obiektywy - na nich nie ma kosmicznych zysków i narzutów +200% jak na kablach.
    I mówię to z doświadczenia, a nie przekonania "wydaje mi się".
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  5. #2665

    Domyślnie

    Walczył nie będę, bo nawet żeby takie coś zgłosić to trzeba mieć konkretny dowód, a o taki trudno. Chyba, że ktoś z dystrybutorów się obrazi na importera i sam to zgłosi. Wtedy domino by ruszyło
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  6. #2666

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Walczył nie będę, bo nawet żeby takie coś zgłosić to trzeba mieć konkretny dowód, a o taki trudno. Chyba, że ktoś z dystrybutorów się obrazi na importera i sam to zgłosi. Wtedy domino by ruszyło
    Ale z czym walczyć? To są prywatne firmy, sprzedające swój towar, za cenę jaką klient jest w stanie zapłacić, albo za cenę jaką sobie same wymyślą (niekoniecznie taką, którą klient chce zapłacić). Prawa rynku są znane od dawna i to one najlepiej regulują ten temat. A jakiekolwiek próby ingerencji państwa w rynek przy pomocy UOKiK-ów czy innych narzędzi to nic innego jak socjalizm.

  7. #2667

    Domyślnie

    @gremed, nie zgodzę się z Tobą. Akurat potrafię tutaj być obiektywny bo jestem zarówno konsumentem, jak i przedsiębiorcą prowadzącym sklep internetowy. Sorry, ale zmowy cenowe nie są dobre. Tak naprawdę, dla nikogo. Dla mnie właśnie zmowy cenowe to bardziej socjalistyczne zagranie. Uwolnienie cen to dopiero kapitalizm i uczciwa konkurencja.
    Ostatnio edytowane przez Bartolini82 ; 21-10-2020 o 10:07
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  8. #2668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    @gremed, nie zgodzę się z Tobą. Akurat potrafię tutaj być obiektywny bo jestem zarówno konsumentem, jak i przedsiębiorcą prowadzącym sklep internetowy. Sorry, ale zmowy cenowe nie są dobre. Tak naprawdę, dla nikogo. Dla mnie właśnie zmowy cenowe to bardziej socjalistyczne zagranie. Uwolnienie cen to dopiero kapitalizm i uczciwa konkurencja.
    Czyli jak Kowalski z Nowakiem umawiają się na sprzedaż Nikona po takiej samej cenie to jest źle. Ale jeśli umawiają się (no bo jakoś umówić się muszą, żeby ich nie posądzić znów o zmowę cenową), że będą sprzedawać ten sam towar w różnych cenach to już jest ok, tak?
    Nie porównuj wolnego rynku do centralnie regulowanych cen rodem z socjalizmu bo to zupełnie co innego. Kończąc już spam w temacie - własność prywatna i swoboda w rozporządzaniu nią to jedna z najważniejszych cech wolności człowieka. Jeśli to przestaniemy rozumieć to skończy się tym, że zadzwoni do Ciebie jakiś urząd i powie - "panie Bartolini, ale tutaj i tutaj trzeba opuścić cenę bo to się nie komponuje z naszym poglądem na rynek".

  9. #2669

    Domyślnie D500 pod koniec 2020 roku (?)

    Cześć!

    Jestem tu nowy i nigdy nie miałem Nikona, ponieważ tak wyszło, że zacząłem od Minolty i skończyłem na Sony (obecnie A6600).
    Fotografia jest moja pasją. Lubię fotografować ludzi w ruchu, blisko i dynamicznie. Lubię szeroki kąt. Im dalej tym gorzej. Obecnie moja szklarnia to adaptowana Tokina 11-20F2.8 ATX Pro, adaptowana Sigma 18-35 oraz Sigma E 56F1.4. Przerobiłem mnóstwo szkieł pod APS-C do Sony i dobrze, że Sigma wynalazła MC-11, chociaż Tokina 11-20 działa wyłącznie w zakresie 3FPS z AF-C. Uwielbiam ją mimo wszystko, poniewaz jest ostra i daje super obrazek. Nie uważam, że Sony A6600 jest takie rewelacyjne, jak marketing to przedstawia. Miałem A6300 i A6500. Pełna klatka nie jest mi potrzebna do szczęścia chociaż...

    ... no właśnie. Ponieważ bardzo mi brakuje szerokiego kąta i dobrego bufora pomyślałem sobie, że dość tego oszukiwania się - kupuje Sony A9. To spory wydatek oraz konieczność sprzedania całego sprzętu APS-C.

    Pomyślałem sobie jednak, że przecież Nikon D500 to swego czasu król szybkości AF. Miałem go kupić już dawno, ale poniewaz czasami musze nagrać jakieś video, więc crop i AF-C w video zniechęciły mnie bardzo.

    Matematyka finansowa:
    Jeśli wejdę w pełna klatkę Sony A9 to na body i 3 szkła (20/55/85F1. muszę wydać 25.000. Za 11.000 (+/-) sprzedam to co mam obecnie. Ergo=dokładam 14.000 i mam jedno body z 2017 roku, 5FPS mechanicznej migawki, 20 FPS elektronicznej z rolling shutterem oraz bandingiem od LEDów.
    Jeśli kupię D500, potrzebuję dwa obiektywy - Tokinę 11-20F2.8 oraz Sigmę 50-100F1.8. Dłuższego zasięgu nie potrzebuję, ponieważ wiem, że 70-200 i APS-C to czasem zbyt długi zasięg. Poza tym zdjęcia wyłącznie publikuję na WWW, więc jakiś kadr w PP nie jest wyzwaniem. Sigmę znam - miałem do Sony, ale sprzedałem, ponieważ MC-11 deczko spowalniało ten obiektyw z A6500. Z A6600 nie testowałem. W galerii mam zdjęcia z konwentu zrobione tym szkłem i obrazek jest wprost miodny. Co więcej, mogę sobie pozwolić na posiadanie 2 systemów, poniewaz A6600 wystarczy mi wraz Sigmą 18-35 do video. Na zawodach deskorolkowych, na których byłem z A6600 i trzema obiektywami do szału doprowadzało mnie żonglowanie nimi na jednym body. Kląłem, że nie pożyczyłem drugiego body. Tak czy siak mam z czego wybrać, ale wiem ile ujęć mi uciekło.
    Na D500 i dwa szkła potrzebuję 11.000 PLN

    Z recenzji od fotografów ptaków w locie wiem, że D500 został zdetronizowany w zasadzie przez A9/II. Na blogu jest porównanie ostrych zdjęć do spudłowanych i D500 ma 85% super ostrych i 98% akceptowalnych

    A6600 ma bardzo kiepski bufor, a ja robię tylko RAWy. A6500 objeżdża A6600 w tym zakresie, ale znowu A6600 ma lepszy tracking. Brakuje też natywnego szerokiego szkła 10-12. Zeiss 12F2.8 ma starą konstrukcję i słabo działa w AF-C. Sony 10-18F4 jest zbyt ciemne.
    D500 z Tokiną 11-20F2.8 byłby miodem na moje rany związane z APS-C.
    W A9 brałbym Sony 20F1.8, ponieważ mogę założyć filtr na soczewkę. Tamron 17-28F2.8? Nie sądzę, ale może.

    Podsumowując moje wypociny.

    Albo sprzedaję A6600 i szkła i wchodzę za 14.000 więcej w A9, które nowe nie jest (tak, wiem, FW 6.0 usprawnia AF-C tracking Eye AF dla zwierząt, itp) i mam trzy szkła F1.8, którymi i tak muszę żonglować podczas zawodów
    Zostawiam A6600, zamieniam Tokinę 11-20 z Canona na Nikona, dokupuję Sigmę 50-100F1.8 i mam dwa body, z bardzo dobrymi AF-C, ale wciąż gorszymi od A9.


    Czy jest jeszcze coś, czego nie uwzględniłem kupując D500, a nie A9 poza lepszym ISO dla pełnej klatki (D500 i tak ma przyzwoite ISO, a ja i tak mam suwaki w Lightroomie)?
    Canon R6 || Samyang R 14F2.8 || Canon EF 24-70 F2.8 II USM || Canon EF 70-200 F2.8 II USM[/B]
    Just Impress Me by TPS

  10. #2670

    Domyślnie

    Pierwsze co się nasuwa, to fakt że nie wykorzystałeś potencjału niezłego bądź co bądź aparatu jakim jest Sony a6600 (oraz wcześniejszych). Bo wiesz, af przez adaptery to... szkoda, że nie skusiłeś się na dobre szkło do apsc-c Sony, 16-55/2.8 albo 18-105/4 czy fajną stałkę.
    Po drugie napisałeś o możliwych problemach A9 z "rolling shutterem oraz bandingiem od LEDów". Nie wiem czy na 5-10k zdjęć spotkasz się z jedną taka sytuacją, która zepsuje zdjęcie, zwłaszcza z A9. Takie problemy ma głównie internet.
    Po trzecie większy format ma tę zaletę, że generuje mniejsze zniekształcenia perspektywy, ten sam kąt widzenia z 18 mm da moim zdaniem ciekawszy obrazek niż 12 mm zwłaszcza ludzi. Choć właśnie z powodu zniekształceń przy fotografowaniu ludzi nie schodziłbym z ogniskową poniżej 20-24 mm.

Strona 267 z 274 PierwszyPierwszy ... 167217257265266267268269 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR oficjalnie
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 12:53
  2. Pytanie o SB-900 / Nikon D500
    By Kviki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •