Close

Strona 249 z 274 PierwszyPierwszy ... 149199239247248249250251259 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 481 do 2 490 z 2735
  1. #2481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Używałem D7100 przez trzy lata i D500 przez dwa. Nie zaobserwowałem Twoich problemów...
    Mam tą dokładnie tą samą historię ze sprzętem foto co Zosiek i takie same spostrzeżenia - nie miałem takich problemów.
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  2. #2482

    Domyślnie

    W niedzielę podmienię z innym egzemplarzem d500, a jeśli będzie inaczej to oddam do porządnej kalibracji

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Przejrzałem na szybko, komin wygląda na poruszony lub nietrafiony, zdjęcie z wróblami ma ostrość na lodzie na dachu za wróblami, zdjęcie gołębia tez nie jest trafione, ostrość na nogach, a nawet kroplach na barierce, no i 18-105 jakimś królem rozdzielczości nie jest... Generalnie wygląda na brak celności obiektywu z D500. Jak chcesz mieć pewność porównania, to zrób zdjęcia z LV na statywie jednym i drugim, to da bardziej porównywalne efekty. D500 nie ma problemów z niedoświetlaniem, ma zdecydowanie dokładniejszy pomiar światła, zdjęcia na matrycowym pomiarem jasnych scen mogą być ciemniejsze niż z D7100 dla zachowanie szczegółów w jasnych obszarach. Używałem D7100 przez trzy lata i D500 przez dwa. Nie zaobserwowałem Twoich problemów...
    Co radzicie zrobić

  3. #2483

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez etomski Zobacz posta
    W niedzielę podmienię z innym egzemplarzem d500, a jeśli będzie inaczej to oddam do porządnej kalibracji

    Co radzicie zrobić
    Szybciej będzie sprawdzić szkło na LV. Jeżeli tym sposobem otrzymasz dobre zdjęcie, to znaczy że jest szkło do kalibracji. Jeżeli to Tamron G2, to możesz sobie zafundować Tap in Console i zrobić to w domu. Może Ci trafia na małym dystansie, a na dużej odległości jest BF/FF?

  4. #2484

    Domyślnie

    Kalibracja teleobiektywu to, jak dla mnie, wielkie wyzwanie. USB Dock w Sigmie, mikrokorekta w puszkach, inwestycja w Spyder Lenscal, a potem Reikan Focal - wszystko to przerobiłem i fajnie się sprawdzało przy krótkich szkłach. Jak doszło do ogniskowych 400mm i wyżej, zaczęły się schody. U mnie skończyło się wysyłką do kalibracji. Oczywiście, można najpierw popróbować we własnym zakresie - przy okazji człowiek się kilku rzeczy o swoim sprzęcie dowie i nauczy.

    Co do wrzuconych tu fotek... Ewidentnie zestaw nie radzi sobie z ostrzeniem w dany punkt. Foto ptaszków: gdzie łapie punkt AF-u, a gdzie jest ostrość... Ewidentny BF:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BF1.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	21510

    Na foto komina też to widać (punkt ostrości z przodu, a najostrzej wyszedł pręt barierki gdzieś z tyłu).

    Dla porównania foto na zbliżonych parametrach i szkle z tego samego segmentu (Sigma S). Tak u mnie widać na cropie 1:1 rejon, w którym złapał punk AF-u (podgląd z RAW-a otworzonego w Capture NX-D, bez żadnych modyfikacji suwakami):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BF2.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	103,3 KB
ID:	21511

    Różnica taka, że AF był w trybie AF-C, a obiekt szybko się przemieszczał. Włączony AF grupowy.

    Różne rzeczy mogę wypomnieć D500, z którym w sumie się nie polubiłem, ale akurat nie to, że jest słabo z AF czy ostrością fotek.
    Wszystkie moje puszki i szkła przeszły przez kontrolę i ewentualną kalibrację w Studio 5S.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  5. #2485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez etomski Zobacz posta
    W niedzielę podmienię z innym egzemplarzem d500, a jeśli będzie inaczej to oddam do porządnej kalibracji

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Co radzicie zrobić
    Fakty są takie, że wydałeś pewnie około 10k PLN na sprzęt i masz jakiś problem z ostrością ktorego nie potrafisz zidentyfikować. Z przebiegu dyskusji wynika, że z teorią i praktyką kalibracji zestawu obiektyw body niewiele miałeś do czynienia. W tej sytuacji wydanie 200 pln za wyeliminowanie jednego z głównych powodów ktore mogą być przyczyną Twojego niezadowolenia wydaje się drobną kwotą za taką usługę. Samodzielna kalibracja to oczywiście fajna sprawa, ale rozpoczynanie tego od obiektywu 600 mm (bo chyba na takiej ogniskowej zalęży Ci głównie) to dość wymagające zajęcie. Przy Twoich potrzebach najważniejsza będzie kalibracja z odległości około 30 metrów, a to wymaga odpowiednich rozmiarów tablicy testowej i warunków do rozłożenia całego "majdanu" na jakiś czas.
    Ja bym się nie zastanawiał tylko wysyłał zestaw do kalibracji do serwisu.
    Ponieważ też trochę fotografuję przyrodę, to nasuwa mi się jeszcze taka uwaga, że za dużo oczekujesz od długiej ogniskowej, a za malo uwagi poświęcasz na zbliżenie się do obiektu który chcesz sfotografować. Fotografując w formacie Dx ZOOM-mem 150-600 na długim końcu z odległości 50 metrów i dodatkowo mocno to kropując moim zdaniem można w porywach osiągnąć jakość nadającą się do pokazania na FB. Przy takich odległościach to najczęściej nie body czy obiektyw decyduje o jakości zdjęcia , a powietrze pomiedzy fotografem a fotografowanym obiektem.

  6. #2486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Kalibracja teleobiektywu to, jak dla mnie, wielkie wyzwanie. USB Dock w Sigmie, mikrokorekta w puszkach, inwestycja w Spyder Lenscal, a potem Reikan Focal - wszystko to przerobiłem i fajnie się sprawdzało przy krótkich szkłach. Jak doszło do ogniskowych 400mm i wyżej, zaczęły się schody. U mnie skończyło się wysyłką do kalibracji. Oczywiście, można najpierw popróbować we własnym zakresie - przy okazji człowiek się kilku rzeczy o swoim sprzęcie dowie i nauczy.

    Co do wrzuconych tu fotek... Ewidentnie zestaw nie radzi sobie z ostrzeniem w dany punkt. Foto ptaszków: gdzie łapie punkt AF-u, a gdzie jest ostrość... Ewidentny BF:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BF1.jpg
Wyświetleń:	207
Rozmiar:	75,6 KB
ID:	21510

    Na foto komina też to widać (punkt ostrości z przodu, a najostrzej wyszedł pręt barierki gdzieś z tyłu).

    Dla porównania foto na zbliżonych parametrach i szkle z tego samego segmentu (Sigma S). Tak u mnie widać na cropie 1:1 rejon, w którym złapał punk AF-u (podgląd z RAW-a otworzonego w Capture NX-D, bez żadnych modyfikacji suwakami):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BF2.jpg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	103,3 KB
ID:	21511

    Różnica taka, że AF był w trybie AF-C, a obiekt szybko się przemieszczał. Włączony AF grupowy.

    Różne rzeczy mogę wypomnieć D500, z którym w sumie się nie polubiłem, ale akurat nie to, że jest słabo z AF czy ostrością fotek.
    Wszystkie moje puszki i szkła przeszły przez kontrolę i ewentualną kalibrację w Studio 5S.
    Dzięki wielkie. To mnie skłania do oddania zestawu do kalibracji, szczególnie że w dawnym serwisie Tamrona nie jest mega drogo (200) i bardzo blisko (nie trzeba wysyłać)

  7. #2487

    Domyślnie

    Przed oddaniem sprzętu do kalibracji znajdź sobie jakiś statyczny kontrastowy element w swoim otoczeniu, o którym wiesz, że nie zniknie/nie przemieści się w najbliższym czasie i zrób kilka testowych fot na maksymalnej ogniskowej, maksymalnie otwartej przysłonie, AF-S punktowym. Po powrocie sprzętu z kalibracji ponów test na identycznych ustawieniach aparatu (ten sam czas naświetlania, przysłona i ogniskowa) i w zbliżonych warunkach. Jeśli dobrze zrobią, powinieneś zauważyć efekt. Ja u siebie zauważyłem (u mnie najdrastyczniejsza zmiana była z D810 i stałką 600mm z podpiętym TC 1.4 - aparat przestrzeliwał przed kalibracją około 20 metrów przy tych odległościach i ogniskowej)

    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  8. #2488

    Domyślnie

    Czy mi się wydaje, czy zacny D500 ma system automatycznej kalibracji?
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  9. #2489

    Domyślnie

    Nawet D7500 ma
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #2490

    Domyślnie

    No, to w czym problem? Działa w niewielkiej odchyłce, czy ogólnie "tak sobie"?
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Strona 249 z 274 PierwszyPierwszy ... 149199239247248249250251259 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR oficjalnie
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 12:53
  2. Pytanie o SB-900 / Nikon D500
    By Kviki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •