Close

Strona 271 z 274 PierwszyPierwszy ... 171221261269270271272273 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 701 do 2 710 z 2735
  1. #2701

    Domyślnie

    Zrób tak jak TOP napisał. Zostaw sam aparat z naładowanym akumulatorem. Zobaczysz co się stanie.
    Osobiście bym gripa obstawiał. Zamienniki potrafią mocno w kulki lecieć.
    Przy okazji, jak masz podpiętą Sigmę 17-50/2.8 - ona i parę innych żrą baterię jak głupie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #2702

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vee Zobacz posta
    Rok temu kupiłem swoją D500 w anglii przez stronę internetową - najlepsza cena jaka udało mi się znaleźć. Przyjechał aparat - nówka (moja pierwsza) pudełkowa - wszystko zapakowane, wszystko w komplecie co daje producent.
    To akurat nie świadczy o tym, że kupiłeś NOWY aparat Może ktoś się pozbył jakiegoś po zwrocie, albo uszkodzonego. Niekoniecznie jak piszesz, podróbki. Albo miałeś pecha i jest wadliwy od początku bo to co piszesz o tak szybkim zużyciu, na pewno nie jest normalne.
    Jeśli go kupiłeś rok temu to przecież masz na niego gwarancję. To, że kupiony w UK chyba nie przeszkadza, tym bardziej, że rok temu byli jeszcze w UE.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  3. #2703

    Domyślnie

    Nikt nie podrabia aparatów, prędzej baterie . Jak sprawdzić czy nie ma jakiegoś zwarcia to już wiesz, odłącz wszystko, obiektyw, kartę, grip. Wyłącz też bluetooth, napisałeś tylko o wi-fi.

    Dużo zależy od obiektywu, ustawień np. af. Używasz AF-C z Sigmą 17-50 to i w sprawnym aparacie może wyjść 300 zdjęć na jednym ładowaniu, zwłaszcza jak w tym czasie grzebiesz w menu.

  4. #2704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nikt nie podrabia aparatów, prędzej baterie . Jak sprawdzić czy nie ma jakiegoś zwarcia to już wiesz, odłącz wszystko, obiektyw, kartę, grip. Wyłącz też bluetooth, napisałeś tylko o wi-fi.

    Dużo zależy od obiektywu, ustawień np. af. Używasz AF-C z Sigmą 17-50 to i w sprawnym aparacie może wyjść 300 zdjęć na jednym ładowaniu, zwłaszcza jak w tym czasie grzebiesz w menu.
    Dałeś mi do myślenia bo istotnie mam tą sigmę ale mam też kilka innych szkieł i chyba nie ma dużej różnicy - zwłaszcza że obecnie nie mam potrzeby używać AF - C ale, zwrócę uwagę na to - bo może do tej pory nie zwróciłem i z innymi szkłami jest lepiej

  5. #2705

    Domyślnie

    Sigma wcina baterię przez soczewkę, która musi być utrzymywana nawet kiedy OS jest wyłączona (czyli zawsze pobiera prąd). Poza tym jak to Sigma, z jednymi modelami aparatów bardziej się polubi, z innymi mniej
    Generalnie każdy obiektyw ze stabilizacją będzie zużywał więcej prądu niż taki bez (może są jakieś wyjątki).

  6. #2706

    Domyślnie

    co to w ogole za bateria li-ion20? jak masz pseudo-poejmnosc, to sie nie dziw, wloz en-el15, wtedy mozemy rozmawiac, ewentualnie zmierz napiecie i prad rozladowania
    pierwsze na co spojrzalem to na nazwe baterii, a raczej szmelcu

    ps: troche druciarstwa i to zaden problem zmierzyc pobor aparatu
    Ostatnio edytowane przez bomkallo ; 06-02-2021 o 02:08

  7. #2707

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta
    co to w ogole za bateria li-ion20? jak masz pseudo-poejmnosc, to sie nie dziw, wloz en-el15,
    Może byś sprawdził coś najpierw, zanim napiszesz?
    TL;DR. Pierwsze EN-EL15 miały dwie wersje: li-ion01 (starsza, kiepska kompatybilność z D500) i nowsza, właśnie li-ion20.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #2708

    Domyślnie

    Dobrze kolega napisał, taki skrót myślowy co do wersji Wiadomo że chodzi o EN-EL15.
    Btw, te pierwsze wersje sprawiające jakieś problemy w d500 to prehistoria sprzed 2013 bodajże
    https://www.nikonimgsupport.com/eu/B...103&lang=en_GB


    Ps. w tej samej minucie

  9. #2709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ps. w tej samej minucie
    A no.

    I notka o problemach z D500:
    https://www.nikonimgsupport.com/eu/B...006525&lang=pl

    PS. elki-15 w wersji 01 weszły w 2011.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #2710

    Domyślnie

    niech wam bedzie lolki, ale bateria z 2013, od tego bym zaczal przeciez sie nie pluje, chyba... :P dobra pluje sie

Strona 271 z 274 PierwszyPierwszy ... 171221261269270271272273 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR oficjalnie
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 12:53
  2. Pytanie o SB-900 / Nikon D500
    By Kviki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •