Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21

    Domyślnie

    No to akurat oczywiste. Ladujesz zestaw do AF/PP i animujesz.

  2. #22

    Domyślnie

    No i nie wiem, czy to nie jest najlepsza droga: obróbka fotograficzna w czymkolwiek, co autor lubi (kolory, ekspozycja, i tak dalej), eksport obrobionych zdjęć - a potem program do video, czy animacji...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #23

    Domyślnie

    Zgadzam się. O to mi chodziło

  4. #24

    Domyślnie

    Domyślam się, że inaczej się nie da.

  5. #25

    Domyślnie

    Nie, nie że się nie da... Nie wiemy (a przynajmniej ja nie wiem), czy się da czy nie, a to różnica.

    Tak sobie analizując sytuację, myślę, że mając przed sobą kilkanaście lat fotografowania i obróbki powinieneś porządnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Taki After Effect, którego polecałem parę postów temu nadawałby się dobrze (wygodny, film do podejrzenia i poprawek na bieżąco na każdym etapie, możliwości automatyzacji pewnych rzeczy), ale skąd wiadomo co z nim się będzie działo za parę lat? Może zniknie z rynku, a może zmieni się tak nie do poznania, że nie pociągniesz danego projektu dalej, bo nie będzie to już wygodne, lub ergonomiczne, lub cokolwiek innego? Obecnie to dobry pomysł, ale kto wie, jak będzie za 10 lat? Jak zaczniesz w nim projekt, nie wiadomo czy dasz go radę w tym programie pociągnąć kilkanaście lat...

    Pomysł z PSem, dający na wyjściu pojedyncze zdjęcia, za to ułożone zgodnie z wzorcem (zawsze oczy tam gdzie trzeba) są wyjściem obecnie mniej ergonomicznym i bardziej pracochłonnym (najpierw praca w PSie nad przygotowaniem materiału, skłądanie timelapsa potem), ale bezpieczniejszym na dłuższą metę. Po prostu będziesz składował zdjęcia z poszczególnych lat, a ostatecznego timelapsa albo na zakończenie każdego roku złożysz sobie w czymkolwiek, co aktualnie będzie na tapecie - dziś w jednym programie, za 10 lat w innym. Ten sposób jest o tyle bezpieczniejszy, że zawsze będzie jakiś program do tak nieskomplikowanej animacji poklatkowej i nei musisz się wiązać z projektem w After Effekcie.

    Dodatkowym plusem jest też to, że nawet ustawianie każdej twarzy do wzorca można zrobić różnymi programami, więć nie wiążesz się bezpośrednio nawet z PSem. Minusem jest to, że jest to robione ręcznie, co może okazać się na dłuższą metę do tego stopnia mozolne, że rzucisz to wszystko w diabły, albo ogarnie Cię zniechęcenie...

    Być może wszystkie te dywagacje okażą się puste, jeśli ktoś już wpadł na pomysł zrobienia programu, który robi dokładnie to, co chcesz: bierze serię tysiąca portretów en face i składa to automatem w filmik. W ramach researchu poszukałbym takiego, może już jest...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. [ Grafizacja ] Taki montaż z kilku zdjęć. Proszę o komentarze
    By 7graphics in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 22:39
  2. Prezentacje naszych zdjęć w formie filmu.
    By marcinc in forum Video/film
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 20:42
  3. D7000 - problemy ze zgrywaniem zdjęć ze slotu 2
    By zbyszekD7000 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-04-2011, 11:56
  4. [ Portret ] Parę zdjęć dziecka do oceny.
    By Patryk954 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 16:59
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-03-2006, 18:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •