Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Przesiadka z S3pro na X-pro1

    Witam z racji ze mój S3pro jaki poprzedni s2pro umiera śmiercią naturalną zastanawiam się na kupieniu X-pro1 jak ma się jakość zdjęć S3pro a x-pro1 i drugie pytanie jakie obiektywy podepnę pod to.

  2. #2

    Domyślnie

    Odpuść sobie X-Pro1, uderzaj w X-T10 lub X-T1.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #3

    Domyślnie

    Taaak... bo tylko te dwa modele robią zdjęcia. Nie no! Jedyny słuszny wybór to X-Pro2 lub X-T2. Wszystko inne ściema

  4. #4

    Domyślnie

    Niepotrzebny sarkazm... X-Pro1 jest już po prostu mocno przestarzały. Są lepsze aparaty.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5

    Domyślnie

    Faktycznie ugryzłem swoim postem dość ostro i sorry za to ale... idąc tym tokiem myślenia to i Nikon D3 też jest juz dinozaurem totalnym bo przecież mamy erę D5. A dla człowieka który się dziś chce przesiąść z S3Pro to każdy z beslusterkowców Fuji będzie wielkim skokiem do przodu. A tak już merytorycznie to skoro autor wątku pyta jakie obiektywy to wiadomo że całkowicie nowy system go czeka. Stare Fuji miały bagnet Nikona to tu je można tylko przez adapter użyć ale to zupełnie inna bajka.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Niepotrzebny sarkazm... X-Pro1 jest już po prostu mocno przestarzały. Są lepsze aparaty.
    Czyli jezeli x-pro1 jest przestarzały to co można powiedzieć o moim S3pro z 2003 bo chyba wtedy miał premierę.
    Tez biorę pod uwagę X-T10 a T1 już trochę z deka blokuje mnie ceną, co do x-t10 czy ten aparat posiada czas B? bo w specyfikacji na Optyczne i fotopolis w specyfikacji nie piszą o tym ze jest a na korpusie na pokrętle jest.
    Ostatnio edytowane przez hal ; 02-01-2016 o 15:34

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hal Zobacz posta
    ... to co można powiedzieć o moim S3pro z 2003...
    ...że jest legendarny.
    Albo kultowy.

  8. #8

    Domyślnie

    Oczywiście że ma tryb czasów długich B. Jak każdy praktycznie inny aparat. A X-Pro1 to nie taki znów przestarzały, ale dla niektórych wiecznych testerów pogoń za nowościami jest chyba sensem życia...

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli chcesz X-Pro 1 to poczekaj jeszcze miesiąc aż wypuszcza 2 i cena 1 spadnie jeszcze bardziej. S3 nie używałem ale obstawiam że AF będzie i tak szybszy niż ten w X-Pro 1.

    Ja zmieniłem D7000 na X-Pro 1 a zastanawiałem się nad przesiadka na FX nikona, ale Fuji wygrał rozmiarami i 18-55mm.

    Nie napisałeś do czego będzie używany, ale obstawiam że studio i landscape, jeśli tak to może nawet X-E1 no tutaj dopłacać w X-Pro tylko za wizjer. X-E2 da Ci za to lepszy AF.

    Sam myślałem nad wymiana Pro na T1 ale wolę kształt Pro tak wiec wymienię dopiero na X-Pro 2 jak będzie dostępny.
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  10. #10

    Domyślnie

    cześć.
    Miałem X-Pro1, mam x-t10 i powiem tak:
    1 - aktualnie, zdecydowanie nie warto kupować X-Pro1. Okazuje się droższy od X-T10 (jako nowy), a różnica w szybkości działania jest... niewielka ale jest. Duża jest różnica tylko jeśli chodzi o AF.
    2 - x-t10 jest (jak dla mnie) nieco mniej poręczny - jest po prostu troszkę za mały.

    Nie zmienia to faktu, że x-pro1 może być sensownym zakupem, ale tylko przy bardzo określonym pułapie cenowym zważywszy na to, co faktycznie oferuje. X-T10 możesz mieć realnie za jakieś 2450 (odliczając cashback), to nie widzę sensu kupowania x-pro1 powyżej jakichś, powiedzmy 1600.. i to też przy założeniu, że jest w stanie "jak nowy"
    FUJI
    --------------------------------------------------------------------
    https://fotopiotrblog.wordpress.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przesiadka na Nikona
    By falko29 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 17:02
  2. Przesiadka na nowy sprzęt czyli D70s VS S3PRO
    By Sapphiron in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 16:57
  3. przesiadka z D70 na ..... ?
    By scorses in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 00:45
  4. d100 na fuji s3pro
    By iron idem in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-05-2008, 00:36
  5. HMC Pro1 czy PRo1 Digital?
    By fredi_ed in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-01-2008, 15:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •