Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jedyne stałki do FX

    Witam wszystkich. W ostatnim czasie stałem się posiadaczem d810. W sumie trochę z przypadku (prezent, powiedzmy...), bo w żadnym wypadku nic nie brakowało mi w DX. I tu nasuwa mi się prośba o opinie w jednej kwestii.
    Otóż jedyne obiektywy do FX, jakie obecnie posiadam, to 85/1.8G i 50/1.4G no i SB-910. Załóżmy, że nie mam zamiaru sprawić sobie nic więcej, załóżmy, że jestem zwolennikiem sprzętowego minimalizmu a fotografia jaką uprawiam pozwala w zasadzie ograniczyć się do tych szkieł (portret, dokument, ... Czy waszym zdaniem posiadanie dwóch, tylko i wyłącznie dwóch wymienionych to dobre rozwiązanie? Czy wystarczy? Gdybyście mogli posiadać jedynie 2 stałki, powiedzmy niezbyt drogie, jak to wyglądałoby w waszym przypadku?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym dokupił tylko 35mm f/1.8G ED
    Jeśli wolisz szerzej, to 24 mm f/1.8G ED, lub jeszcze szerzej 20mm f.1.8G ED.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Jak dwie to 85 mm, oraz zamiast 50 - 35mm f/1.8G ED.
    O optyce rozmawiamy w innym dziale. Przenoszę.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    @auslander,
    wypowiedzi obydwu kolegów wyczerpały (bardzo pozytywnie i logicznie) temat.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja 90% zdjęć robię 35/1.8G i 85/1.8G i gdybym musiał mieć tylko dwie stałki to właśnie te bym wybrał. Natomiast do typowego krajobrazu lub objęcie całej postaci w przeciętnym polskim mieszkaniu to 35mm jest trochę za wąskie. Także 85mm do niektórych zastosowań to za szeroko (np. zdjęcia ptaszków).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •