Close

Strona 1 z 63 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 628
  1. #1

    Domyślnie Panasonic Lumix i bagnet micro 4/3

    Zakładam nowy wątek o Lumixach. Dotychczasowe informacje o tym sprzęcie są tu bardzo rozrzucone, zaś forum Lumixa działa tak, jakby go nie było. W założeniu chciałbym, by wątek był podobny do Nexiarzy i Fujowców.
    Czy będą dyskusje, czy wątek przepadnie w odmętach forum, to się okaże.
    Oczywiście wszelkie info z drugiej strony m4/3, czyli Olympusa, jak najmilej widziane.

    Niektórzy uważają, że taka matryca jest za mała. Moim zdaniem w zupełności wystarcza.



    Fotki z G7 i 14-140. Jpegi z puszki kadrowane, wyrównanie poziomów i lekkie wyostrzenie po zmniejszeniu.

  2. #2

    Domyślnie

    Chętnie poobserwuję, bo sam mam Olka E-M10 II, który zastąpił mi E-PL5. I dla mnie wielkość matrycy jest te wystarczająca.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak kupie to będę zaglądał

    Obecnie z tego co przeglądam to panasonic nie ściemnia ze swoimi aparatami jak olympus i wydaje się że chcą iść w kierunku mocniej zaawansowanych aparatów, szkoda że m4/3 nie ma czegoś pseudo profesjonalnego.

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar helopawelo
    Dołączył
    10 2009
    Miasto
    Ustka -> Derby UK
    Posty
    152

    Domyślnie

    Sam się zastanawiam czy nie dokupić do mojej m43 szklarni gx7, można go juz dostać w niezłych cenach, a korpus bym przyspawal na stałe do jednego ze szkieł jako że czasem przepinanie męczy
    D90|N18-105|N35|T90|N180|3xYN460II|RF-602|

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robanto Zobacz posta
    Chętnie poobserwuję, bo sam mam Olka E-M10 II, który zastąpił mi E-PL5. I dla mnie wielkość matrycy jest te wystarczająca.
    a z czym Olek ściemnia, bo kompletnie nieuświadomionym?

  6. #6

    Domyślnie

    Też jestem ciekawy, o co chodzi z tym Olkiem.
    robanto - Ty nie obserwuj, tylko wrzuć coś czasami z tego E-M10, bo podobno ta matryca jest bardziej kolorowa od Panasiowej.


    Cytat Zamieszczone przez helopawelo Zobacz posta
    Sam się zastanawiam czy nie dokupić do mojej m43 szklarni gx7, można go juz dostać w niezłych cenach, a korpus bym przyspawal na stałe do jednego ze szkieł jako że czasem przepinanie męczy
    Wyszedłem z tego samego założenia, czyli długi, ale lekki zoom dobrym AF-em i z "wbudowanym" wygodnym uchwytem, czyli G7. Taki zastępca superzooma. Ale potem dotarło do mnie, że do tej "ścianki" można przecież podpiąć naprawdę fajnie, bo malutkie i jasne szkiełka, jak choćby 12-35/2.8, 35-100/2.8, albo 100-300, gdzie przy tej matrycy robi się już całkiem poważna sprawa.
    A jeszcze dlaczego G7? Przede wszystkim cena, świetny uchwyt, natychmiastowy AF i co istotne - 4K. Już teraz widzę, po krótkim użytkowaniu, że w pewnych sytuacjach jest to wręcz zbawienne.


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jak kupie to będę zaglądał
    Obecnie z tego co przeglądam to panasonic nie ściemnia ze swoimi aparatami jak olympus i wydaje się że chcą iść w kierunku mocniej zaawansowanych aparatów, szkoda że m4/3 nie ma czegoś pseudo profesjonalnego.
    Widzę to podobnie z tym, że raczej nie tyle zaawansowanych, bo teraz takie są w zasadzie wszystkie aparaty, ile dopracowanych w szczegółach. A jak wiadomo, diabeł właśnie w nich siedzi. Co do użytku profesjonalnego, po zapoznaniu się z Panasiem mogę powiedzieć, że w niektórych zastosowaniach, np. przy prasówce spokojnie i bezstresowo można nim pracować.
    Ostatnio edytowane przez Ligo ; 31-12-2015 o 06:01

  7. #7

    Domyślnie

    Jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem GH2. Pod względem zdjęć, wolę zdecydowanie Nikusia, ale pod względem filmów - odwrotnie. Dlatego u mnie jest tak, że około 90% zdjęć robi D300s, a tylko sporadycznie (10%) GH2. Z filmami odwrotnie - praktycznie filmuję już wyłącznie GH2.

    Paradoksalnie, nie mam żadnego obiektywu Lumixa. Korzystam wyłącznie z tych od nikusia i tu moim zdaniem wychodzi ogromna zaleta bezlusterkowców mikro 4/3, że bezproblemowo można za pomocą dystansującego od matrycy adaptera podpinać np. nikkory, czy nawet canony FD, które kiepsko współpracują ze współczesnymi lustrzankami canona. Obiektywy systemowe w stosunku do tych z nikona są zbyt drogie. Oczywiście w takim wypadku pracuje się manualnie, ale przy filmie to za bardzo nie przeszkadza. GH2 może wyświetlać w trakcie filmowania, szereg przydatnych informacji. Może powiększyć fragment obrazu, żeby łatwiej było wyostrzyć. Przydaje się też sprytnie wykonany, obrotowy i dotykowy ekran oraz wizjer elektroniczy - świetna rzecz, jak dla mnie, przy filmowaniu. Lubię filmy oglądać na ekranie TV w HD i obraz z Panasonica dużo bardziej podoba mi się od tego z Nikona, czy Canona 600D, jaki miałem jakiś czas pod opieką. Jeśli miałbym go komuś polecić do zdjęć, to wydaje mi się, że jednak - jak na mój gust - lepiej kupić nawet tańszy model lustrzanki np. D3300, D5200, ale do flimów już jak najbardziej. Matryca oczywiście mniejsza nawet od tej z lustrzanek DX, ale po zastosowaniu "jasnych" obiektywów można również osiągnąć efekt ładnej separacji głównego motywu od tła ( płytkiej głębi ostrości ).

    Zwracam uwagę również na całkiem przystępny cenowo G7. Ustępuje oczywiście flagowemu GH4, ale w istotnych rzeczach idą "łeb w łeb", a kosztuje niemal połowę tego...

    Jeśli ktoś twierdzi, że 4K mu niepotrzebne, to ja to jak najbardziej rozumiem, ale zarazem skalowałem nieco filmów z UHD z obu tych modeli do FHD i dla mnie nie ulega wątpliwości, że to świetna sprawa. Jakość tak otrzymanego materiału, to taka "jakby lepsza wersja Full HD". W końcu UHD w porównaniu do Full HD to 4 krotnie większa rozdzielczość obrazu.

    Spotkałem się też z opiniami użytkowników G7, że nawet pod względem jakości zdjęć są bardzo zadowoleni i twierdzą, że wolą robić nim zdjęcia niż np. lustrzanką Canona 700/750D, ale czy to prawda, że tak ładne zdjęcia robi, to nie mam pojęcia. Jednak trochę w to wątpię.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wątp, nie wątp...

    Tu fociłem G7 w paskudnych warunkach, czyli ISO6400, f5,6 na ciemnym zoomie, czasy około 1/10s.
    Myślałem, że nie da rady, ale jednak.

    Oryginalny U-boot U-505 poddany przez załogę Kriegsmarine na Altantyku.
    Dziś w podziemnym hangarze zarabia pieniądze na turystach.





    Kto to jest i co on robi?


  9. #9

    Domyślnie

    Nieźle, jak na tak wysokie ISO.

    Mam do Ciebie prośbę. Próbowałeś może już coś filmować? Czy wykorzystanie AF w kicie podczas filmu ma w ogóle jakiś sens? I jeszcze odnośnie fotografowania. Czy można wykonać zdjęcie w trybie cichym z wykorzystaniem ekranu dotykowego ( bez wciskania spustu migawki )? Będę wdzięczny, jakbyś to sprawdził w wolnej chwili i dał odpowiedź.

  10. #10

    Domyślnie

    Niestety, na temat filmowania nie wypowiem się, bo nie mam w tym praktycznie żadnego doświadczenia, z wyjątkiem jakichś kamcorderów, a to inna bajka.
    Cichy tryb w G7 działa, to znaczy migawka elektroniczna, wyciszenie dźwięku, ewentualnie złapanie ostrości i wyzwolenie migawki już przy pierwszym dotknięciu spustu, czyli gdy w normalnym trybie ustawia sie dopiero ostrość. Na ekranie dotykowym można ustalać i przesuwać palcem kwadrat AF, a także zmieniać jego wielkość, jednak nie udało mi się na nim wyzwolić migawki.

    BTW - oglądałem dziś w sklepie zakrzywiony telewizor z 4K. Muszę powiedzieć, że obraz robi wrażenie. Trzeba będzie przyjrzeć się jednak trybowi filmowania w tym Panasiu.

Strona 1 z 63 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •