Close

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 124
  1. #1

    Domyślnie Fuji XE1 +27mm f-2.8 & GX7 + 20mm/1.7

    Witajcie,
    Możecie mi pomóc w wyborze między tymi dwoma bezlusterkowcami?
    Różnica w matrycy będzie zauważalna jeśli chodzi o jakość zdjęć? Bo jest sporo przeciwników jak i zwolenników systemu micro 4/3.
    Fuji XE1 z 27mm/2.8 2450zł
    Panasonic GX7 + 20mm/1.7 2400zł
    Oba są wyprodukowane w Japonii a nowy XT10 już w Tajwanie i czuć to macając go w sklepie. Wszyscy teraz oszczędzają , ale wydając niemałą kwotę na body + obiektywy wymaga się lepszej jakości produktów.

    Pomożecie, doradzicie?

    Pozdrawiam
    Oliwier

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oliwier Zobacz posta
    Oba są wyprodukowane w Japonii a nowy XT10 już w Tajwanie i czuć to macając go w sklepie.
    Nie wiem, co tam czułeś w sklepie, ale X-T10 wykonany jest lepiej, niż X-E1. Przyjrzyj się aparatom od spodu.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #3

    Domyślnie

    Przyjrzałem się XT10 i w moim odczuciu wydaje się taki plastikowy(tandetny) choć jest zaawansowany technicznie .
    GX7 jest lepiej zbudowany , ale matryca mniejsza i koło się zamyka i nie wiadomo co wybrać.. . X E1 jest jeszcze w zestawie z 35mm/1.4 +XC 50-230 za 2999zł oraz 18-55 za 2800zł.
    Naprawdę jest taka spora różnica między matrycami micro 4/3 a APS/C?
    Ostatnio edytowane przez oliwier ; 29-12-2015 o 17:33

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W czym różnica ?
    W użytecznym iso tak, zobaczysz różnice na ponad 6400 ale czy chcesz takie zdjęcia robić ?
    Masz jeszcze do wyboru olympusa na m4/3, sony na aps-c i canona na aps-c, no i ewentualnie samsung aps-c.

    Jak się obawiasz że wydajesz pieniądze źle to kup coś tańszego, różnicy pewnie nie dostrzeżesz w zdjęciach.

  5. #5

    Domyślnie

    To zupełnie inne zestawy mimo podobnego efektu zdjęciowego. Mały Panas świetnie filmuje, dotykiem błyskawicznie łapie af (bez dotyku też), w menu ma pełno gadżetów, ogólnie fajny aparat do wszystkiego. Fuji jest totalnie siermiężny, jak ktoś nie obyty to nawet nie będzie wiedzieć jak co tam ustawić (np. przy pierwszym podejściu jak zmienić tryby), filmuje jakby nie chciał, AF łapie dobrze i z miarę szybko jedynie przy dobrym świetle, a o dotykowym interfejsie, uchylnym LCD czy trybie panoram można zapomnieć. Za to ma lepsze auto-iso
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  6. #6

    Domyślnie

    Najbardziej skłaniam się właśnie do GX7 z 20/1.7 + portretówka 42,5/1.7.
    Bardzo duża jest różnica w głębi ostrości miedzy APS/c a mikro 4/3?

    Jest jeszcze Olympus OM-D E-M5 za 2500zł z uszczelnienieniami ale z ciemnym zoomem 12-50.

  7. #7

    Domyślnie

    Tryb panoram jest w X-E1. X-T10 jest wykonany solidnie i o trwalosc mozesz byc spokojny. Ja kupilbym X-T10 z dowolnym obiektywem.
    Ostatnio edytowane przez Witek.K ; 29-12-2015 o 19:05

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Witek.K Zobacz posta
    Tryb panoram jest w X-E1. X-T10 jest wykonany solidnie i o trwalosc mozesz byc spokojny. Ja kupilbym X-T10 z dowolnym obiektywem.
    Ja też..

  9. #9

    Domyślnie

    XT-10 oglądałem ,ale tak jak napisałem tandetnie wykonany. Wszyscy wszędzie go zachwalają .. Ale do mnie jakoś nie trafia. Wszystko co najlepsze w fuji jest kosmicznie drogie tzn.. 56/1.2 , 16/1.4 ceny z kosmosu. Więc chyba będę zmuszony wybrać opcję z micro 4/3 GX7 który może nie jest młodym korpusem,ale znacznie nie odstaje od XT-10...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oliwier Zobacz posta
    XT-10 oglądałem ,ale tak jak napisałem tandetnie wykonany. Wszyscy wszędzie go zachwalają .. Ale do mnie jakoś nie trafia. Wszystko co najlepsze w fuji jest kosmicznie drogie tzn.. 56/1.2 , 16/1.4 ceny z kosmosu. Więc chyba będę zmuszony wybrać opcję z micro 4/3 GX7 który może nie jest młodym korpusem,ale znacznie nie odstaje od XT-10...
    Skoro uważasz, że ceny z kosmosu to podaj przykład przystępnego cenowo obiektywu o świetle F/1.2 z autofocusem...

    A jeśli chodzi o odpowiedniki tych szkieł - Panasonic 42.5mm f/1.2 kosztuje 6tys. Olympus 12mm f/2 to wydatek około 3 tysięcy, Fujikowe 16mm trochę droższe ale też "trochę" jaśniejsze.

    Nie żebym bronił systemu, bo każdy dobiera pod siebie - mnie w fuji urzekła prostota obsługi i piękne JPGi.
    lustra-brak

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •