Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 251kris Zobacz posta
    Np masz dwa zestawy Fx i dx i oba mają zapięte zoomy o standardowych zakresach np odpowiednio 17-50 dla dx i 24-70 dla fx.
    Dlaczego z fx chcesz podchodzić bliżej?
    W sumie to źle się wyraziłem, chodziło mi bardziej o to, że dla takich samych ogniskowych na FX jest się bliżej, żeby mieć ten sam kadr. A reszta to kwestia posiadanych obiektywów, tak jak napisał JK.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Assire Zobacz posta
    W sumie to źle się wyraziłem, chodziło mi bardziej o to, że dla takich samych ogniskowych na FX jest się bliżej, żeby mieć ten sam kadr. A reszta to kwestia posiadanych obiektywów, tak jak napisał JK.
    Ewentualnie zawsze można włączyć tryb DX w lustrzankach FX, nie?

  3. #23

    Domyślnie

    Tylko po co? Lepiej być bliżej

  4. #24

    Domyślnie

    Czasami nie można podejść bliżej

  5. #25

    Domyślnie

    Mały OT.
    Czy jest różnica miedzy trybem DX w body a cropem w postprocesie?
    Zdrówka

    D600, N20-35/2.8D, N28-85/3.5-4.5AF, N50/1.8G, 85/1.8G, N70-210/4-5.6, Юпитер 37A 135/3.5, Metz 50AF-1

  6. #26

    Domyślnie

    Jest. Cropujesz w dowolnym miejscu i dowolnej wielkosci.

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2015
    Miasto
    Radzyń Podlaski
    Posty
    20

    Domyślnie

    Mam ten sam dylemat co autor tematu. Posiadam D300, S10-20, N35 1.8, N18-105. Co lubię... Przede wszystkim zdjęcia nocne i reportaż. Czasem się trafi jakieś drobne zlecenie, ale niestety z racji wykonywanego zawodu i zajętych wszystkich weekendów i świąt w roku, kotleta robić nie mogę. Kocham d300 raz za jego masę. Genialnie się go trzyma. Za guzikologie. Wszystko pod palcami. Za AF, choć dopiero odkrywam jego potencjał. Najpierw było 18—105. Szkło jak szkło. Trochę taki słoik. Potem 35. Zakochałem się w nim. Ostrość, głębia, światło. No bajka. Poten była sigma która zadeklasowała 35. Uwielbiam ten obrazek. Uwielbiam jak się z nią pracuje pod światło. W zdjęciach nocnych bajka. Dalej... Męczy mnie zmiana puchy. D300 przy ISO >2000 jest totalnie nie znosne. Jeszcze JPG jak Cię mogę, ale w postprocesie wychodzi wszystko. Ziarno jak w piaskownicy. Długi czas chodziło za mną d750. Cena... Masakryczna. Plus nowa szklarnia. I moja ukochana sigma stanie się bezużyteczna. Później sobie pomyślałem... Skoro pucha na sobie pracować i tak zasadniczo nie będzie to nie wydam 10k na aparat. No i teraz d7200. Nie musiałbym rezygnować z sigmy. Zależy mi jednak żebym wydając tyle pieniędzy jednak odczuł różnice. Przede wszystkim żeby AF nie był ani o % gorszy od d300. Poradźcie coś...

  8. #28

    Domyślnie

    1. d7200 ma nie gorszy AF od AF w d300
    2. obrazek z d7200 na iso 6400 jest zbliżony do obrazka z d300 na iso 2000

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MKarol89 Zobacz posta
    Mam ten sam dylemat co autor tematu. Posiadam D300, S10-20, N35 1.8, N18-105. Co lubię... Przede wszystkim zdjęcia nocne i reportaż. Czasem się trafi jakieś drobne zlecenie, ale niestety z racji wykonywanego zawodu i zajętych wszystkich weekendów i świąt w roku, kotleta robić nie mogę. Kocham d300 raz za jego masę. Genialnie się go trzyma. Za guzikologie. Wszystko pod palcami. Za AF, choć dopiero odkrywam jego potencjał. Najpierw było 18—105. Szkło jak szkło. Trochę taki słoik. Potem 35. Zakochałem się w nim. Ostrość, głębia, światło. No bajka. Poten była sigma która zadeklasowała 35. Uwielbiam ten obrazek. Uwielbiam jak się z nią pracuje pod światło. W zdjęciach nocnych bajka. Dalej... Męczy mnie zmiana puchy. D300 przy ISO >2000 jest totalnie nie znosne. Jeszcze JPG jak Cię mogę, ale w postprocesie wychodzi wszystko. Ziarno jak w piaskownicy. Długi czas chodziło za mną d750. Cena... Masakryczna. Plus nowa szklarnia. I moja ukochana sigma stanie się bezużyteczna. Później sobie pomyślałem... Skoro pucha na sobie pracować i tak zasadniczo nie będzie to nie wydam 10k na aparat. No i teraz d7200. Nie musiałbym rezygnować z sigmy. Zależy mi jednak żebym wydając tyle pieniędzy jednak odczuł różnice. Przede wszystkim żeby AF nie był ani o % gorszy od d300. Poradźcie coś...
    Co prawda nie miałem s10-20 za czasów d300 teraz mam 10-20/3.5 i na d7200 robi naprawdę super. Porównując stare nocne fotki z d300 do tych z 7200 to różnica jest naprawdę duża wiadomo na korzyść którego korpusu, AF-owi też na pewno nic nie brakuje do tego z d300.

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tylko że za cenę D7200 można mieć trzy D300

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •