Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    ups, znowu cos zle powidzialem, lecz sie o nic nie pytalem

  2. #12

    Domyślnie

    dosyc tej dyskusji o menu, nadal z tej dyskusji nie wyniknęłażadna porada jak ustawic profile w NC aby po otwarciu w PS była ta sama kolorystyka, a miałem nadzieję że się dowiem
    pozdrawiam Piotr


  3. #13

    Domyślnie

    Gawronnek len jestes
    ja bym ci pomogl ale sam nie wiem, NC kozysta z NKsrgb.icm przynajmniej u mnie...

    najlepsze efekty i zgodnosc kolorw jak na monitorze tak na papierze otrzymalem dzieki C1, ps cs2

    zdravim

  4. #14

    Domyślnie

    Grey, zaraz leń, eksperymentowałem, ale na moim LCD to róznie mi to wychodzi, byłem ciekaw czy moze jest jakis sprawdzony pewny sposób
    pozdrawiam Piotr


  5. #15

    Domyślnie

    Panowie

    Po wyczerpującej dyskusji o menu i ustawieniach kolorystycznych opiszę co i jak zrobiłem i mam bardzo zadowalające efekty.

    1. NEFy robię w sRGB
    2. Monitor mam ustawiony pod sRGB
    3. Wywołanie w kilku labach po kilka fotek sprowadziło się, że mam wgranych kilka profili z LABów i już po skończeniu edycji zapisuję z innym profilem. 2 laby gdzie wołam pracują na sRGB więc zapisuję bez zmiany profilu.
    4. Zrzucam na płytkę
    5. Odbieram zdjęcia

    W takim procesie uzuskuję największą zgodność.

    Niektóre zdjęcia robię na AdobeRGB i tu jest trochę trudniej.

    1. NEF w aRGB
    2. Zrzut na kompa
    3. Ustawienie PSa na Adobr RGB, profilu monitora nie zmieniam - może to błąd, ale tu uzyskuję lepsze rezultaty - znaczy łatwiej mi się pracuje i takie kolory mam później na zdjęciach.
    4. Poprawki
    5. Przy zapisie znów wyrzut do profilu labu w którym będę wołał - znów w 90% to jest sRGB

    Jeśli macie pytania to walcie - dajcie też info na PW bo ostatnio rzadko bywam.

    Monitor LCD kalobrowałem Adobe Gamma i efekty najlepsze mam na minimalnym podniesieniu kontrastu vs to co proponuje automat.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  6. #16

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim.
    Boże teraz to się będe bał pytać o cokolwiek
    ......co ja moge wiedziec o foceniu ...NIC

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •