Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    @merkator - dzięki za wyczerpujace informacje, odbiegliśmy od tematu wątku nieco, nie mówiąc już o systemie którego dotyczy forum.... Ale dzięki!

    Wiem, że stałki są dobre do filmowania, ale AF dobrze mieć. O zoomy pytałem bo kolega ma ograniczony budżet i chciałby mieć przy najmniej na razie jedno, ale dobre i możliwie uniwersalne szkiełko. 14-140 raczej spełnia wszystkie warunki

    A jeszcze odnośnie:

    szkła m4/3 reprezentują przyzwoity poziom obrazowania a niektóre wybitny
    Które są wybitne? Pytam o stałki i zoomy?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Romuś Zobacz posta
    Które są wybitne? Pytam o stałki i zoomy?
    Zdefiniujmy słowo wybitne - wyraźnie wychylają się ponad przeciętną pod względem wielkości wszelkich aberacji i dają obraz jak żyletka
    Ja zaliczył bym do tego gremium (choć tylko niektóre miałem w ręku), u Panasonic'a: wszystkie stałki sygnowane logo Leica oraz G X VARIO 12-35 mm f/2.8 ASPH. P.O.I.S ponadto zaskoczony na plus bylem kitowym tele G VARIO 45-200 mm f/4-5.6 M.O.I.S. Natomiast u Olympusa warto wyróżnić zoomy z PRO w nazwie oraz dwie stałki: M.Zuiko Digital 75 mm f/1.8 ED , M.Zuiko Digital 45 mm f/1.8.
    Podobno Tamron 14-150 mm f/3.5-5.8 Di III jest lepszy niż inne odpowiadajace mu zakresem ogniskowych superzoomy od Panasonica i Olympusa, niestety wcześniej pozbyłem się m4/3 niż to szkło weszło do sprzedaży.
    Ech, rozgadałem się i to nie na temat. Sorki !

  3. #13

    Domyślnie

    Zajmuje się filmowaniem trochę więcej niż hobbystycznie. Mam też taki sam aparat bo lubię fotografię. Obawiam się że nawet małe kamerki spełnią bardziej Twoje oczekiwania niż to body.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tibi7 Zobacz posta
    Niestety po raz kolejny widzę kiedy ktoś Skacze w niebo nie znając swojego Sprzętu.....

    Co masz na myśli PEŁNOMETRAŻOWE? Ślubne?
    Nie ślubne, tylko takie z fabułą

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez tomek123 Zobacz posta
    Zajmuje się filmowaniem trochę więcej niż hobbystycznie. Mam też taki sam aparat bo lubię fotografię. Obawiam się że nawet małe kamerki spełnią bardziej Twoje oczekiwania niż to body.
    np. taką ??? http://www.googleadservices.com/page...r%3D9780-21122

  5. #15

    Domyślnie

    Na przykład taką: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item...rs_rule_id=201
    Nie wydaje mi się że D 3200 da lepszy obrazek, z tych kamer można bardzo wiele wycisnąć, pod warunkiem że nie jedzie się na automacie. Cena też nie jest kosmiczna, biorąc pod uwagę ceny obiektywów(nie kitów).
    Suma sumarum moim zdaniem (każdy ma prawo mieć inne) ten aparat nadaje się do filmowania raczej średnio.
    Ostatnio edytowane przez tomek123 ; 23-12-2015 o 14:52

  6. #16

    Domyślnie

    [QUOTE=okto2323;3641937]Nie ślubne, tylko takie z fabułą

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeżeli z fabułą, to do kin?
    W filmach, które idą do kin typu Cinema City, Muliplex itp. kamera jest ułamkiem budżetu i używa się kamer RED, ARRIFLEX, PANAVISION, ALEXA.

    Jeżeli z fabułą do wyświetlania z projektora podczas prywatnego pokazu w domu to da radę współczesny Nikon, da radę kamera Canona i Lumix też będzie super. Najważniejszy jest scenariusz, aktorstwo i montaż oraz dźwięk.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •