Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Dziwne problemy z D100 - pomóżcie

    Przede wszystkim witam Was bardzo serdecznie.

    Jestem tu nowicjuszem, ale mam nadzieję, że znajdzie się tu życzliwa duszyczka, która zielonej użytkowniczce D100 pomoże w kłopocie. Otóż po kilku tygodniach od zakupu mój wymarzony aparat zaczął "wariować" .

    Najpierw nie wyłączał się po przestawieniu włącznika do pozycji "OFF".
    Potem pojawił się problem z trybem manualnym - po wybraniu M pokrętłem wyboru funkcji, w wizjerze obserwuję przez kilka sekund losowe przełączanie przez apart trybów (P, S, A), aż po jakimś czasie dopiero ustala się M.
    A teraz dołączyła wariacja przy wybieraniu jakości zdjęcia i ISO pokrętłem wyboru funkcji - aparat przełącza się na tryb fotografowania na ułamki sekund i z powrotem na QUAL i ISO. I tak do woli...

    Czy ktoś z Was słyszał o takich przypadłościach i remedium na nie?
    Pewnie najlepszym byłoby przeproszenie niezawodnego analogowego Nikonka i wyrzucenie cyfraka za okno... ale może jeszcze da się powalczyć z tym D100.

    Z pomoc będę Wam bardzo wdzięczna.

  2. #2

    Domyślnie

    To o czym piszesz wyglada co bajmniej dziwnie. Chyba tylko serwis Ci moze pomoc.
    Pozdrawiam Karol

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,
    wygląda na problemy z softem (może wirus jakiś A tak na poważnie, proponuję Ci w pierwszym kroku podmienić firmware (wersje takie jakie masz w aparacie).

    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    coz, niegdy nie miałem podobnych zjawisk w moim D100
    wyglada to na problemy z softem lub - bo wszystko zmierza w kierunku
    kółka - jakies mechaniczne uszkodzene, moze tylko jakieś czyszczenie styków
    przy kółku funkcyjnym ? moze to zawilgocenie... ?
    Rozumiem ze nie kupiłas nowego D100 ? wiele ma przejechane ? A jaka wersja
    oprogramowania - od 2003 roku jest v.2.0 - sprawdzisz w menu na wyswietlaczu
    albo na exifie fotki.
    Tak czy owak wymienione objawy nie sa do usuniecia domowymi metodami - serwis
    bedzie musiał popracowac nad tym aparatem.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję Wam bardzo za odzew.
    Aparat nie był fabrycznie nowy, jest to natomiast (ponoć) egzemplarz wystawowy ze sklepu. Wydał mi się rzeczywiście nóweczką - rzadnych śladów zużycia na bagnecie, wyświetlaczu, czyściutko w środeczku. Ale ponieważ kupowany przez internet - absolutnej pewności nie mam. Pod moją troskliwą opieką nie miał okazji do ponadstandardowego zawilgocenia, ani żadnych upadków nie miał na koncie etc. Przebieg też nie powinien być duży (ja dopiero stawiam pierwsze kroki we współpracy z tym sprzętem). Zasmucił mnie swoimi objawami, bo przyzwyczajona do F80tki, w której nie działo się absolutnie nic złego nigdy, jestem niemile rozczarowana . Ale może będzie lepiej. Dziękuję ślicznie za pomoc.

  6. #6
    aplaus
    Gość

    Domyślnie

    może naciśnij przycisk reset na spodzie korpusu.

  7. #7

    Domyślnie

    Zasmucił mnie swoimi objawami, bo przyzwyczajona do F80tki, w której nie działo się absolutnie
    czytasz w wiekszosci narzekania ludzi majacych D70. Do D100 ja przeniosłem
    przyzwyczajenia z F5 i F100 i to ma działac - to jest body semi-pro, nie jest
    pozbawione z pewnoscia wad, ale nic z opisywanych tu przypadłosci De siedemdziesiatek
    nie wystepuje w tym aparacie - zadne BF, FF zadne blokady lustra, migawki itp
    wiec nie musisz go traktowac jak jajka- bo jest metalowy - a jesli sklep udzielił jakiejs gwarancji
    to sugeruje ja wykozystac - bo to nie sa objawy spotykane na codzień w D100. Sprawdzilas firmware ?
    ktory jest - stary czy nowszy? A jak aparat pracowal w studio na statywie to bedzie jak
    nowka z przebiegiem 200tys wiec jednak zadziałaj zanim bedzie za pozno bo ceny
    serwisowania tego aparatu są adekwatne do jego ceny - nowego - tzn dośc wysokie.

  8. #8

    Domyślnie

    Firmware sprawdziłam - 1.0.
    Dzięki, Krzysztofie, za radę. Sprzedawca dał mi gwarancję na rok od zakupu (kupiłam go marcu), będę miała zatem niestety okazję sprawdzić wartość tej gwarancji. Najgorsze jest to, że w sobotę mam bardzo ważne zlecenie do wykonania, a tu sprzęt szwankuje . Na szczęście jest analog w odwodzie, ale to nie tak miało być....
    Przy okazji:
    Drodzy desetkowicze, jak u was wygląda sprawa fotografowania w formacie RAW - chodzi mi o ilość klatek, jakie możecie wykonać jedna po drugiej i o czas zapisu zdjęć RAW. Coś mi się wydaje, że w moim pechowym egzemplarzu zapisywanie trwa zabójczo długo... (karta 6mb/s).
    _________________________
    Kaweszi
    D300, D100, F80

  9. #9

    Domyślnie

    Firmware sprawdziłam - 1.0.
    niewiarygodne....
    Ja w kupionym w grudniu 2003 miałem juz wersje 2.0
    Kupiłaś aparat z pierwszym- najpierwszym oprogramowaniem z "premierowych"
    modeli z roku 2002. Poczytaj tu - info z 7.10.2002 - juz wtedy był v2.0:
    http://www.dpreview.com/news/0210/02...1hfirmware.asp
    niestety upgrade robi tylko serwis:
    http://www.nikonusa.com/fileuploads/...ades/d100.html

    [ Dodano: Czw Wrz 01, 2005 10:48 am ]
    Coś mi się wydaje, że w moim pechowym egzemplarzu zapisywanie trwa zabójczo długo... (karta 6mb/s).
    czasem tylko po to zmieniany jest soft w aparacie - szybkosc zapisu
    przy Twoim 1.0 nic dziwnego. Acha - wyłacz w Custom'ach opcej redukcji
    szumu przy dłuzszym czasie powyzej 0,3 sek. Przy właczonej bez wzgledu
    na czasy i ekspozycje, oprogramowanie "zabezpiecza" polowe bufora pamieci
    na ewentualne "obróbki" - jak naciszniesz spust do polowy przyON - masz chyba
    r04, a jak z OFF - r06. Tyle RAWow sie zmiesci w buforze - no ale to przy moim
    sofcie , nie wiem jak to wyglada w v.1

  10. #10

    Domyślnie

    Krzysztof, pakowanie do bufora, to pół biedy, ale zapis na kartę trwa potem wieczność (kilkadziesiąt sekund). I tu nasuwa mi się leszczyńskie pytanie - dlaczego RAW jest formatem tak gorąco polecanym tutaj do reportaży ślubnych m.in., skoro co 4-6 klatek jesteśmy uziemieni na kilkadziesiąt sekund... Jakość na pewno jest doskonała, ale jak zwalczyć ten techniczny problem czasu zapisu
    _________________________
    Kaweszi
    D300, D100, F80

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •